Gönderen Konu: yeniden mk1 ıstıyorum goruslerınız  (Okunma sayısı 10187 defa)

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
Ynt: yeniden mk1 ıstıyorum goruslerınız
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2012, 03:53:07 »
hocam anladım işin piri olabilirsin fakat burda söylenmek istenen aracın dışında o kadar çürük varsa kim bilir görünmeyen yerleride nasıl çürükler vardır. sen dedin ya 80 model araç işte her aracın metal yorgunluğu bir değildir. sen o 3 liralık aracı kaportaya sokarsın ne yaparsan yap üzerine nasıl boya atarsan at en fazla 1,5 senede o boya pas ve macunla beraber atar. senin dükkanın ustaların olabilir işçiliğe para vermezsin bu da güzel ama emeği çöpe atmak olay burda zaten. restorasyon yapan arkadaşlar arasından aracında çok az çürük ve mükemmel orjinallikte olan araçlara bile restorasyon işine girince ceplerinden çıkan para en az 5000 lira.. + zaman +emek. bırak da araçlarına 10 bin lira istesinler.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 03:53:42 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2012, 03:59:54 »
bu arada elindeki 1,8t motoru satmayı düşünürmüsün? fiyat ne olur?

Çevrimdışı as_moriendi55

• 1 de yan 2 de ısyannnnn
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2012, 04:00:12 »
curuk metal parcasıyla kapanmıyormu evet bunu yapan kaportacı usta degılmı evet ee sıkıntı ne yıne benm usta yapcak olan calısan adam para mı ıstıcek baska araba almıcaz dukana olacagı o yıne boya parası yıne boya parası
kaportacı parayı neye gore ıstıo bakıo saga sola curuk macunlancak yer varmı ona gore fıyat verıo dımı ee bende o sıkıntı yok ;)
baska arkadslar tbı verebılır ama ben sanayı adamıyım bırakta bıaz avantajımız olsun daha ha yaptırsamm bı sene kalmaz satar baska alırım bı sene durmaz elımde bnm hastalık bınmede degıl alıp yapıp satmakta bnde ;)

Çevrimdışı as_moriendi55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2012, 04:01:46 »
bu arada elindeki 1,8t motoru satmayı düşünürmüsün? fiyat ne olur?

yok motoru satmam kardes dursun dukanda elbet takarım bı araca onu benm ısım eskı aracı yapıp toplamak zevkı alınca satmak onun ıcın satmam motoru elbet bana lazım olur bıgun

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 02 Nisan 2012, 04:02:25 »
tabi elbet lazım olur da fiyatı ne tahmini?
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2012, 04:03:02 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı as_moriendi55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Nisan 2012, 04:06:15 »
tabi elbet lazım olur da fiyatı ne tahmini?

bılmem kı pıyasasını hıc dusunmedım bıle satmayı ne eder kaca gıder  :-\

Çevrimdışı mdsezen

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf mk3 Gti 1997
« Yanıtla #20 : 02 Nisan 2012, 19:36:50 »
hocam anladım işin piri olabilirsin fakat burda söylenmek istenen aracın dışında o kadar çürük varsa kim bilir görünmeyen yerleride nasıl çürükler vardır. sen dedin ya 80 model araç işte her aracın metal yorgunluğu bir değildir. sen o 3 liralık aracı kaportaya sokarsın ne yaparsan yap üzerine nasıl boya atarsan at en fazla 1,5 senede o boya pas ve macunla beraber atar. senin dükkanın ustaların olabilir işçiliğe para vermezsin bu da güzel ama emeği çöpe atmak olay burda zaten. restorasyon yapan arkadaşlar arasından aracında çok az çürük ve mükemmel orjinallikte olan araçlara bile restorasyon işine girince ceplerinden çıkan para en az 5000 lira.. + zaman +emek. bırak da araçlarına 10 bin lira istesinler.
:tamamdir

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Nisan 2012, 23:45:05 »
Birde şöyle düşün fiyatı arz talep belirler.bugün türkiyede yakıt fiyatları belli.dizel golf için konuşayım o kadar az yakan arabalar clio,palio,fiesta,polo gibi arabaların dizelleri.bunlarda nerden baksan en az 15.000'tl'den başlıyor.inan o kadar az yakan dizel araba başka yok.dolayısıyla artık tertemiz sorun çıkarmadan uzun süre binilecek km'de 20krş yakacak 3-4 bin liraya bir araba varsa söyle bizde alalım.
ama malesef yok.yakıt fiyatları bu düzeyde oldukça dizel mk1'in değeri düşmez arkadaşlar.artık öyle 3000liraya bulmak zor bu araçları.ben böyle düşünüyorum en azından

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Nisan 2012, 23:50:01 »
yoksa napım 80 model aracı galerıde bı ton araba varken
demişsin ya... söylediklerinle yapmaya çalıştığın biraz tezat oluyor bence. mk1'i küçümser gibi konuşmussun ama  araç almak için 4 tane link koymuşsun. Bence o bi ton arabaya binip mk1'in restorasyonu için harcayacağın 200 tl cebinde kalsın ki, yok illa alacam dersen, 200 tl restorasyona harcayacaksan hepsini birden al, ya da tuttuğunu al.

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 03 Nisan 2012, 00:03:57 »
kardeş burda bilgi paylaşımı istemişsin insanlarda yazmışlar sert yapmaya kalp kırmaya gerek yok bi dünya yazdım çizdim ama neyse sen kafanda canlandırdığın aracı al keyfine bak..
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2012, 00:37:06 Gönderen: fatih_06 »

Çevrimdışı as_moriendi55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Nisan 2012, 00:21:45 »
ya bırader sırf gorunusu ıcın alcm napım yakıtını ya bana lazım degıl bırader yakıtı falan haftada bı bıncem zten neyen bahsedıon sen uc tane dukkan var bosta bos bos konusuonuz ya senınde sanayıde olsa kaporta motor jant dukanın konusursun benm gıbı ne anlatıonuz sız

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2012, 00:30:47 »
Anlaşıldı, sen de genç arkadaşlardansın. Allah çarşına pazar versin.  Bizim de 2 tane kuyumcu dükkanımız var,  arabaya kaç ayar altın kaplama yaptırayım diyemi bi başlıkmı açayım yani ? sana kaç tane ne dükkanın var diye soran olmadı, arkadaşlar gayet halisane niyetle ne amaçla almak istediğini sormuşlar, kusura bakma sen de ukala ukala cevap vermişsin, 200'e yaptırırım, usta parasımı verecem vs.. töbe töbe.. yahu bozmayın şu forumun düzenini, konuşma adabınızı, saygınızı. 

Çevrimdışı as_moriendi55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 03 Nisan 2012, 00:37:25 »
yas ufak bırader kusura bakma ben yazdm oraya gorunus ıcın alcam dıe haftada bıncem dıe yadım ıyı okursan sevınırm nese bos salla buldum bı arac forumdan zten ben toplım ettıgm masrafla harcadgm parayı solıcem sıze saolun yormlar ıcınde

Çevrimdışı as_moriendi55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 03 Nisan 2012, 00:43:07 »
kardeş burda bilgi paylaşımı istemişsin insanlarda yazmışlar sert yapmaya kalp kırmaya gerek yok bi dünya yazdım çizdim ama neyse sen kafanda canlandırdığın aracı al keyfine bak..

ya bırader dgru soluyon yok bos bos atıp tutuluo anlamıom adam 80 model arac dıo tplasan 5000ı bulur dıo kafadan sankı hergun araba topluo benle beraber zevke toplıcam zten orjınal ypmıcam ya motoru ıcını dısı toplu olsun gerısı uydrma devam daha bnm ıcn ısn gorunusundeym bn ama anlamadlar onun ıcın pek para vermem dıodum ben nese sorun degıl sertde cıktıysa kusra bakmayın