Anket

BENZİM ZAMLARINA NASIL ÇÖZÜM BULUNUR????

Kontak kapatarak...
Yürüryüş yaparak...
Dilekçe ile....
Benzin almayarak...
Beni karıştırmayın halimden memnunum....

Gönderen Konu: BENZİM ZAMLARINA ÇÖZÜM.....  (Okunma sayısı 15930 defa)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
Ynt: BENZİM ZAMLARINA ÇÖZÜM.....
« Yanıtla #28 : 27 Mart 2012, 11:25:33 »
türkiye yaşancak yer olmaktan cıkıyor ya ona uzuluyorum.
O kadar karaktersiz insanlar warki ben onlara satılmış insanlar dîyorum.
Ülkenin su durumunu soluyorum. Hıc bı sey yok hersey yolunda cok guzel ılerlıyoruz diyolar. Artık bi yerden sonra bıktıgım ıcın yorum bıle yapmak zor gelıyo.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #29 : 27 Mart 2012, 11:37:08 »
türkiye yaşancak yer olmaktan cıkıyor ya ona uzuluyorum.
O kadar karaktersiz insanlar warki ben onlara satılmış insanlar dîyorum.
Ülkenin su durumunu soluyorum. Hıc bı sey yok hersey yolunda cok guzel ılerlıyoruz diyolar. Artık bi yerden sonra bıktıgım ıcın yorum bıle yapmak zor gelıyo.

Süper bir ilizyondan daha fazlası yaşadıklarmız..
Örneğin  Kamyonculuk yapan esnafın 1 tane kamyonu var.. BMC profesyonel.. 10 numara yağ kullanmadığını varsayalım.. gidiyor normal olarak litresi 4 TL'den mazot alıyor. Ama sanki litresi 2.5 liradan alıyormuş gibi fiyat veriyor. vermek zorunda yoksa Mazotu kendi tankerleri ile rafineriden 2 TL'ye alan büyük şirketler ile rakabet edemeyeceğini biliyor.

Maltepe Gülsuyu mahallesinde bir bakkal dükkanı 30 m2 dükkanında ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Plasiyer pahalı olan mazot ile kendi arabası ile deterjanı, yağı, unu, tuzu getiriyor.. Buda bakkalın toptan alış maliyetini arttırıyor.. Carrefour, migros, bim gidiyor fabrikadan alıyor bedava fiyatına .. hemen hemen bakkalla aynı fiyata yakın satıyor. 10 kuruş 15 kuruş indirim yapıyor market kartına puan veriyor milletin gözünü boyuyor..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 27 Mart 2012, 11:40:40 »
Ak parti iktidara geldiğinde Denizcilik yasasında jet kararlar alınmadı mı? örneğin en büyük ve göze batan uygulama Mazottan kdv ve ötv'nin alınmayacağı idi.. çok güzel bir uygulama.. peki neden bunu havacılık ve kara taşımacılığınada uygulamıyorsunuz? Junior erdoğanların gemicikleri var denizde yüzdürdükleri çünkü..
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Mart 2012, 11:48:31 »
Herşey zamlandı enflasyon hala %10 'nun altında  :D :D :D nasıl güleceğimi bilemedim..

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 27 Mart 2012, 12:00:19 »
zaten yandaslar olan buyuk otobus şirketleri birde kendilerine gemi almislar gemiye mazot alıyor gibi yapıp otobüs e otv siz kdv siz mazot alıyorlar. Olan yine küçük çaplılara oluyor. Büyükler ise büyümeye devam
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 27 Mart 2012, 12:16:39 »
Bunlar istanbulda esnaflık yaparkende böyleydii (RTE).. Eskişehirde mahrukatçılık yaparkende böyleydiler..(KU)

askadaşlar sağlık sektörü dışında yolunda giden hiçbirşey yok şu anda memlekette.. buna adım gibi eminim.. Hızlı trenlerler double yollar, bunlar zaten olması gereken şeyler. Çok büyük paralar değil gerçekten daha önce yapılmadığı hata ama bunlarla insanların gözlerini boyamak ayıp..

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 27 Mart 2012, 12:19:18 »
beyler bu gece 12 ye kadar fullde %12 indirim var 95-97 oktan

kurşunsuz 4,18

mazot 3,57 kaçırmayın derim

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 27 Mart 2012, 12:35:55 »
Bunlar istanbulda esnaflık yaparkende böyleydii (RTE).. Eskişehirde mahrukatçılık yaparkende böyleydiler..(KU)

askadaşlar sağlık sektörü dışında yolunda giden hiçbirşey yok şu anda memlekette.. buna adım gibi eminim.. Hızlı trenlerler double yollar, bunlar zaten olması gereken şeyler. Çok büyük paralar değil gerçekten daha önce yapılmadığı hata ama bunlarla insanların gözlerini boyamak ayıp..

sağlık sektörü mü yolunda gidiyor yazıyor ben mi yanlış okudum :s bugün sağlıktan kazanılan rant başka bir yerde yok hastaneler poliklinikler ve bilumum sağlık kuruluşları işi tamamen ticarete dökmüş durumda buna devlette el attı ve diğer ülkelerde işsizlere maaş verilirken 1 ocaktan itibaren işsizlerden gss adı altında para alınmaya başlandı

sevgili diyar palanında dediği gibi "burada yaşamak benim seçimim değil yinede birileri üzerime geliyor "   :)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Mart 2012, 14:14:21 »
sağlık sektörü mü yolunda gidiyor yazıyor ben mi yanlış okudum :s bugün sağlıktan kazanılan rant başka bir yerde yok hastaneler poliklinikler ve bilumum sağlık kuruluşları işi tamamen ticarete dökmüş durumda buna devlette el attı ve diğer ülkelerde işsizlere maaş verilirken 1 ocaktan itibaren işsizlerden gss adı altında para alınmaya başlandı

sevgili diyar palanında dediği gibi "burada yaşamak benim seçimim değil yinede birileri üzerime geliyor "   :)

Rantiyeden bahsetmedim.. Benim memnun olduğum bölüm hizmet ve kalite kısmı.. Uzun gelir şimdi yazamam birbir içindeyim çünkü..Geriye kalan kısmı için sana katılıyorum. evet Bir devlet Halkından sağlık, eğitim-öğretim için para almazz. Elektiriğini ve suyunuda kesemez. Ama bu ülke bu hale geldi malesef..

Çevrimdışı byphotography

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 31 Mart 2012, 19:33:32 »
Yabancı ülkede benzin 1 küsür lira oluyor adamlar sokağa dökülüyor bizde 5Liraya geldi nerdeyse ses soluk yok   ;D

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 31 Mart 2012, 20:05:42 »
almanyada benzin 1 küsür euro ama 1 ekmek fiyatından ucuz. öyle hesaplayın. bizimkiyle aynı falan değil oralarda.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #39 : 31 Mart 2012, 22:20:04 »
almanyada benzin 1 küsür euro ama 1 ekmek fiyatından ucuz. öyle hesaplayın. bizimkiyle aynı falan değil oralarda.

Almanyada Benzin 1,70 lerde askari ücret 1600€ larda
 Türkiyede Benzin 4,70 ama askari ücret 750TL

Nasıl kıyaslamadır anlmış değilim ve almanyada benzine zam yapıldı artık el yakıyor diye haberler çıkıyor bizdede oh oh ne güzel dicekler nerdeyse.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 01 Nisan 2012, 01:51:48 »
Durmak yok zamma devaaaaammm. Perşembe 4,66 idi bu gece gittim 4,70

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #41 : 01 Nisan 2012, 11:56:02 »
Yapacak hiç bir şey yok.Aracın olduğu sürece o araca binmek zorundasın.Ya satacaksın,yada o benzin 10 milyon bile olsa bineceksin.Es-Es kuralı.Hele ki bizler araçlarına düşkün insan kitlesi olarak işimiz zor.
03.06.2005