Anket

BENZİM ZAMLARINA NASIL ÇÖZÜM BULUNUR????

Kontak kapatarak...
Yürüryüş yaparak...
Dilekçe ile....
Benzin almayarak...
Beni karıştırmayın halimden memnunum....

Gönderen Konu: BENZİM ZAMLARINA ÇÖZÜM.....  (Okunma sayısı 15931 defa)

Çevrimdışı sedozo

• Profili Görüntüle
BENZİM ZAMLARINA ÇÖZÜM.....
« : 25 Mart 2012, 23:00:33 »
İleride yapılacaklar için ön ayak olur diye....

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
Ynt: BENZİM ZAMLARINA ÇÖZÜM.....
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2012, 23:10:02 »
Hiç birşey olmaz.. Yönetim bile değişse akaryakıttan akan nakit vazgeçilmez bir hal aldı ;).. aynı şekilde boğaz köprüsü ;) kendı maliyetini çıkarana kadar ücret alıncaktı ama hala ücretli :D gibi birde örnek var:D

Devletin çok güzel para kazandığı (cebe indirdiği) kaynak.. çok bir düşüş olmaz ne yaparsak yapalım.. en büyü protesto sandık başında olur.. ondada (sözmeclistendışarı) herkes hali vaktinden memnun yönetim değişse dengelre değişcek diye olmuyor o yuzden böyle devam :(

ayrıca kendı düşüncem

protesto yapsak.. bu kadar zamdan sınra ....Bu zamana kadar nerdeydiniz derler adam :D  4liraya razımıydık kı 4.70de protesto yapıyoruz ?
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı sedozo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2012, 23:12:12 »
buradan bişi yapılmaz gibi görünüyor ama inanın ben 3 kişinin inanarak neler yaptığını gördüm.bence hiçbirşey için geç kalınmış değil...yeterki organize olunsun....

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2012, 23:14:29 »
yapılcaksa eğer sonuna kadar varız tabi:D  2-3tane protesto organizasyonuna katıldım.. stickerlar taşıdım.. Sabah akşam Nihatın 4lü protestosuna katıldık faalan ama sonuç yok :D

Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2012, 23:34:22 »
Dizel,dizel araç alarak geçici olarak kurtulursunuz zaten dizelede iyice yüklendiler.
03.06.2005

Çevrimdışı hrntncy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mart 2012, 00:55:20 »
beni karıstırmayın halimden memnunum şemsiye nede olsa yerinde artık çıkmasada olur !
Her Honda 'GTI' tarafından avlanmaya muhtaçtır I LOVE MY POLO

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Mart 2012, 01:06:24 »
Dizel,dizel araç alarak geçici olarak kurtulursunuz zaten dizelede iyice yüklendiler.
dizelde 4tl yi geçti.  >:(
ayrıca yeni araç vergilerindede dizele yüklenecekler sanırım.
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 26 Mart 2012, 01:26:36 »
Hiç birşey olmaz.. Yönetim bile değişse akaryakıttan akan nakit vazgeçilmez bir hal aldı ;).. aynı şekilde boğaz köprüsü ;) kendı maliyetini çıkarana kadar ücret alıncaktı ama hala ücretli :D gibi birde örnek var:D

Devletin çok güzel para kazandığı (cebe indirdiği) kaynak.. çok bir düşüş olmaz ne yaparsak yapalım.. en büyü protesto sandık başında olur.. ondada (sözmeclistendışarı) herkes hali vaktinden memnun yönetim değişse dengelre değişcek diye olmuyor o yuzden böyle devam :(

ayrıca kendı düşüncem

protesto yapsak.. bu kadar zamdan sınra ....Bu zamana kadar nerdeydiniz derler adam :D  4liraya razımıydık kı 4.70de protesto yapıyoruz ?
yapılcaksa eğer sonuna kadar varız tabi:D  2-3tane protesto organizasyonuna katıldım.. stickerlar taşıdım.. Sabah akşam Nihatın 4lü protestosuna katıldık faalan ama sonuç yok :D

ikisinede katildigim icin Ankette katilmiyorum

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2012, 09:06:42 »

lütfen ama sonuç var rtük'e ne oluyorsa dörtlü yakmak trafiği tehlikeye attığı için nihat'ı uyardı.Biz artık her zamda kutluyoruz ne gerek var protestoya.Hoş banada ne oluyorsa artık nasıl olsa yakıtı eşimin şirketi karşılıyor acaba beni karıştırmayınımı işaretleseydim?  ;D

Çevrimdışı omertek

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2012, 09:17:18 »
dizelde 4tl yi geçti.  >:(
ayrıca yeni araç vergilerindede dizele yüklenecekler sanırım.

Dizelde fiyat artışının  sebebi kullanıcıların dizele yönelmesi yani arz talep ama esas sorun üretimden kaynaklanıyor sanırım sonuçta bize ham petrol geliyor bu işleniyor ve bu işlemden sonra çıkacak dizel ve benzin oranları belli hal böyle olunca dizel gidiyor benzin elde kalıyor yakın zamanda fiyatlar eşitlenirse şaşırmam.
1993 RENO TOROS
2000 SEAT CORDOBA 1.6 SXE
1980 VW  MK1 GOLF LD

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2012, 09:29:41 »
sivil toplum kuruluşlarının organizasyonunda büyük şehirlerde yürüyüş yapılsa ( yada ana arterlerden biri yada birkaçı kapatılsa ) etkili bir protesto olur. Ama en önemlisi buna cesaret edecek stk hangisi yada hangileri ?

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #11 : 26 Mart 2012, 10:39:48 »
Yasası olmayan bir ülkede ne yaparsanız boş.. Akıtılan şehit kanları için türkiye hersene 1-2 defa ayakalnıyorda neoluyor.. Kan a ses çıkarmayan benzine hiç ses çıkarmaz boşverin derim. Ama en azından herkez bir dilekçe verip yargının önüne tüm tr den şikayet dilekçesi giderse belki bişeyler olabilir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #12 : 26 Mart 2012, 11:17:03 »
"kontak kapatarak" şıkkını işaretledim. Ama bu ülkede benzinin ve mazotun fiyatının düştüğüne daha şahit olmadım.. Dirayetli bir sivil toplum hareketi ile sonuç alınabilir düşüncesindeyim aslında
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #13 : 26 Mart 2012, 11:25:14 »
Cem uzan "mazotu 1 lira yapacağım" dediğinde hepimiz olmasa bile birçoğumuz gülüp geçtik. MEvzu cem uzan sempatizanlığı değil o adamın nasıl bir üç kağıtçı olduğunu amerikadan karsa bilmeyen yok zaten. ama Adam "mazotu 1 lira yapacağım" dediğinde kimse sallamadı. Neden? Çünkü bizim insanımız ve ben ve hepimiz, araba kullanmanın bir ihtiyaç değil bir ayrıcalık olduğu düşüncesi ile büyümedik mi? Kız istemeye gittiğinde bile işin evin araban diye sorulmadı mı? Bir adamın arabası varsa onun deposunu doldurup gezebiliyorsa ve bakımlarını yapıp vergisini ödüyorsa bu adamın gelir düzeyi belli bir seviyeye ulaşmış demektir. Bu yüzden bu ayrıcalığı kaybetmemek adına hiçbirimiz sesimizi çıkartmadık yıllarca.. Ta ki artık orta direk diye tabir ettiğimiz sınıfında rahatlıkla araba sahibi olmaya başlamasına kadar. Normal olan bu artık ama ortada normal olmayan birşeyler var bu da Akaryakıt fiyatları.. Şimdi herkezin daha çok arabaya ihtiyacı var ve heryerde daha çok araba var. Bu akaryakıt fiyatları böyle gitmez gitmemeli.

Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline