Gönderen Konu: Hararet sorunu  (Okunma sayısı 3541 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
Hararet sorunu
« : 24 Mart 2012, 20:27:26 »
Golf 4 ün soğutma suyu normal su mu yoksa özel bir sıvı mı..

2 gündür arac çalıştıktan kısa süre sonra hararet 90 a çıkıyor ve sabit kalıyor,Mersin de yaşıyorum şuan sıcaklık 25 derece civarında normal midir acaba?

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
Ynt: Hararet sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2012, 20:41:53 »
soğutma suyuna kırmızı antifiriz girer bildiğim hararetinde 10 dakka gibi bi zamanda 90 a gelmesi normal arkadaşım

Çevrimdışı emirdede

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2012, 08:42:04 »
1 aydaı kullanıyorum böyle birşey yoktu.2 gündür oluyor böyle ondan şaşırdım bende

Çevrimdışı DidimLy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2012, 16:19:19 »
hava sıcaklığı (- dereceler hariç) ne olursa olsun araç en geç 10-15dk arasında 90 derecede sabitlenir.
Derdi dünya olanın; Dünya kadar derdi olur.
Yunus Emre.

Çevrimdışı adige_60

• mk4 unutulmazımsın.. mk6 yeni heyecanım :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf 6- 1.6-Trendline-Siyah (2009)
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2012, 02:38:57 »
ben sivastayım.  daha +  derece  görmedik. arabaya biniyorum  80-100  km vs gidiyorum hala 2. çubukta :) yokuş aşagı  inerken de  1. çizgi civarında oynuyo.ama iyi  ısıtıyo şükürler olsun.. termostatı değiştirmem lazım sanırım forumda  okudugum kadarıyla.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2012, 03:35:58 »
Eğer hararetiniz 90'a geliyor ve sabit kalıyorsa termostadınızda bi sıkıntı yok demektir boşuna değiştirmeyin derim  :tamamdir Bu arada su yerine kırmızı antifreeze tercih edin derim kalorifer radyatörünüzde dahil olmak üzere daha uzun ömürlü olur  :tamamdir
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfIV46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2012, 17:11:54 »
Golf 4 ün soğutma suyu normal su mu yoksa özel bir sıvı mı..

2 gündür arac çalıştıktan kısa süre sonra hararet 90 a çıkıyor ve sabit kalıyor,Mersin de yaşıyorum şuan sıcaklık 25 derece civarında normal midir acaba?
Benim aracımda da rolantide ve düşük viteste fazla dur kalk yapınca hararet hemen 90 oluyor. Araba devrini alıp hızlanınca ise 90 dan aşağı düşüyor gösterge. Ustama sordum hararet müşürüne bakmak lazım. Muhtemelen oradan yapıyordur dedi. Bence sizde ustanıza bir gösterin. Şimdi böyle yapıyorsa yazın Mersin'de su kaynatmaktan kurtulamazsınız.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Mart 2012, 18:34:57 »
kalorifer ısıtıyorda hararet saati düşük gösteriyorsa kesinlikle hararet müşürü..
ben değiştirdim düzeldi.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]