Gönderen Konu: Volkwagen Bora Pasifik Şarj Dinomosu  (Okunma sayısı 5454 defa)

Çevrimdışı tarkann

• Profili Görüntüle
Volkwagen Bora Pasifik Şarj Dinomosu
« : 24 Mart 2012, 02:03:32 »
Merhaba arkadaşlar dün akşam arabamla güngörenden göztepeye gidicektim yolda araba titremeye başladı ve devir saatti kelebek boğazı sorunundaki gibi           yükselik azalıyordu. Araba daha 10 gün önce Yetkili servis Rekordan geldi ve nerdeyse bütün parçaları değişti kelebek boğazı bobinler falan filan sağlam bir bakımdan geçti .
yolda giderken araba teklemeye başladı ve akü ışığı yanı sönüyordu ekranda Genaratör Werkstatt yazısı yazdı sonra kayboldu . Ama araba hala tekliyordu.
Volkwagen servisi aradım aküden olabiliceğini söylediler allahtan mahallede oto elektrikçisi var hemen arabayla onun yanına gittim ve aküyü ölçtürdüm akü sağlam çıktı.
Araçın Şarj dinomosu bitmiş dediler sonra ve servisi aradığımda bu parçanın değişimi 1,300 Tl civarlarında dediler acaba sizinde başınıza böyle bir olay geldiyse napmam lazım yada tavsiyeniz nedir ucuzda bir parça değil  :saskin:

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
Ynt: Volkwagen Bora Pasifik Şarj Dinomosu
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2012, 10:12:52 »
sarj dinomosunun tamıratı olmuyormuda hemen degistirecekler
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı twins06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mart 2012, 21:54:16 »
Arkadaşım geçtiğimiz ay benim başıma geldi. şehirler arası yolda giderken araç generatör hatası verdi ön sağ taraftan dumanlar çıkmaya başladı. aracı sağa çekip kaputu açtım şarj dinamosu alev alev yanıyor. neyseki yangın tüpü ve bagajdaki suyla söndürebildim. servisi çağırdım hemen. şarj dinamosu bilya dağıttığı için mili kitlemiş. milde kitlendiğinden çok akım çekti ve sargıları yanmaya başladı. ben orjinal dinamosuyla değiştirtdim 1100TL herşey dahil tuttu. yan sanayisi daha ucuzdu tam fiyatı hatırlamıyorum. aman ihmal etme bir an önce yaptır Allah göstermesin seninde başına gelmesin benim başıma gelen. 

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2012, 22:57:00 »
ben hafta sonu yetkili servise gittim (rize parlak oto). pasific bora şarj dinaosu indirimli 750 tl idi galiba, işçilik de dahildi. acaba kendi indirimleri mi genel mi bilmiyorum. servise uğrayın bir, yeni indirim gelmiş olabilir.

Çevrimdışı asi_karaca23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2012, 10:22:34 »
orjınal cıkmasını alın derım ne gerek var 1 100 lıra verıp sıfırına arkadsım ama sızın bılecegınız ıs tabı cıkma orjınalı 300 felan rahat alsırsn
ne mutlu türküm diyene..

Çevrimdışı pusat18

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2012, 20:30:37 »
banada Bora yı ilk aldığımda olmuştu. uzun yolda giderken aniden aynı arızayı verdi, direksiyon bir anda tamamen sertleşti, açtım baktım bişey yok, neyse sorduk öğrendik. sarj dinamosu rulmanları dağtıp kayışı koparmış. zor bela servise kadar gidip yaptırdım. sorun bitmedi ama aracı park ederken yada yarım debriyaj yaptığım zaman yine elektirik arızası veriyor. baktırdım. dinoma bitmek üzere bitinceye kadar kullan , nerde tırak orda bırak dedi.
Yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin,
yol olmayan yerden gidin ki; İz Bırakın