Gönderen Konu: Düşük devirde yanan yağ lambası  (Okunma sayısı 3852 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Düşük devirde yanan yağ lambası
« : 19 Mart 2012, 00:15:25 »
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün aracımla 15-20 KM uzaklıkta bi yere giderken yaklaşık 140-150 KM hıza ulaştığımda, yola fırlayan köpeğe çarpmamak için, 3 şeritli yolda durabilmek için adeta arabayla çeşitli akrobasi hareketleri yaptım. En sonunda en sol şeritte yan bi şekilde durdum. Ancak aracımı tekrar çalıştırdığımda yağ lambası yanıp sönüyordu.Şimdi ise sürekli yanıyor, ama aracın devrini 1100 civarına getirince sönüyor, Benim ilk gözlemim araç soğukken lamba yanmıyor, ama ısındıkça yağ lambası yanıp sönüyor. Ben fren ile yağ lambasının bi bağlantısını kuramadım.Sizce sorun ne olabilir?

Çevrimdışı 90khan

• Ne mutlu Türk'üm diyene!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Düşük devirde yanan yağ lambası
« Yanıtla #1 : 19 Mart 2012, 00:23:09 »
sizinki hala yanmaya devam ediyor galiba düşük devir ama benim başıma da şöyle bir şey gelmişti uzun süre basarsam devirli kullanırsam sabit bir şekilde araba rölantiye düştüğünde yağ lambam yanıyordu acaba benzer bir sorunmuydu

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Mart 2012, 00:33:18 »
sizinki hala yanmaya devam ediyor galiba düşük devir ama benim başıma da şöyle bir şey gelmişti uzun süre basarsam devirli kullanırsam sabit bir şekilde araba rölantiye düştüğünde yağ lambam yanıyordu acaba benzer bir sorunmuydu

Gökhan usta bu zamana kadar ilk defa arabaya bu şekilde gaz basmadım ki. 2-3 hafta önce İzmir'e gittim yine bu şekilde gaz bastım ama sorun olmamıştı. Devir 1000-1100 olunca lamba sönüyor, ama 700 olunca yanmaya başlıyor. Bugün araç stop ettikten sonra lamba yanmaya başladı

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #3 : 19 Mart 2012, 01:17:23 »
Arkadaşlar Merhaba,

Bugün aracımla 15-20 KM uzaklıkta bi yere giderken yaklaşık 140-150 KM hıza ulaştığımda, yola fırlayan köpeğe çarpmamak için, 3 şeritli yolda durabilmek için adeta arabayla çeşitli akrobasi hareketleri yaptım. En sonunda en sol şeritte yan bi şekilde durdum. Ancak aracımı tekrar çalıştırdığımda yağ lambası yanıp sönüyordu.Şimdi ise sürekli yanıyor, ama aracın devrini 1100 civarına getirince sönüyor, Benim ilk gözlemim araç soğukken lamba yanmıyor, ama ısındıkça yağ lambası yanıp sönüyor. Ben fren ile yağ lambasının bi bağlantısını kuramadım.Sizce sorun ne olabilir?
geçmiş olsun, herşeyden önce iyi atlatmışsın.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2012, 22:45:05 »
Yağ lambası için başka fikri olan?

Ayrıca bugün servise gittiğimde pompa'dan olacağını ve yaklaşık 700 TL gibi bir maaliyet çıkacağını söyledi. Pompa + işçilik bu kadar tutar mı?

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 19 Mart 2012, 23:04:57 »
karterini söktür yağ pompasının filtreisini ve karterini temizlet sorun hallolucaktır
RedMercury