Gönderen Konu: benzinde giderken sağa dönünce stop ediyor  (Okunma sayısı 11448 defa)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
benzinde giderken sağa dönünce stop ediyor
« : 16 Mart 2012, 13:44:04 »
arkadaşlar valla gülesim geliyor bi araba benzinde giderken sağa tam dönüş yapınca neden stop eder bunu benzin az ken daha fazla yapıyor gazda hiçbir sıkıntı yok, hareket etmezken çok güzel çalışıyor ama yürüyüpte sağa dönünce sanki benzin bitmiş gibi stop ediyor şaka gibi yaa, başına gelen oldumu hiç pompamı bozuk ne anlamadım (benim araba solcu heralde sola dönünce normal çalışıyor  ;D )

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: benzinde giderken sağa dönünce stop ediyor
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2012, 14:01:56 »
Depodaki benzin miktarınız ne kadar? Az ise çeyrek depoya tamamlayın, bir de öyle deneyin. Sağa dönünce depodaki yakıt sağa kaydığından pompa çekemiyor olabilir :)

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2012, 14:08:04 »
çeyreğin altında yapıyor zaten çeyreğin üzerinde olduğu zaman dik rampa çıkarken yada sert kalkışlarda birden öne yığılıyor tekrar şahlanıyor sonra böyle devam edip giyor valla komedi yaww. Ama depoda benzin az da olsa böyle bişey yapması bana pek normal gelmiyor acaba pompada mı bir sıkıntı var, formu takip ettiğim kadarıyla aracı ilk çalıştırmadan kontağı açtığımız zaman pompadan bi ses gelmesi lazım benim yavrudan öyle bir ses falan da gelmiyor ceylan gibi sekiyor anca

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2012, 15:05:23 »
Kontağı açtığınızda hafif bir vınlama sesi gelmesi gerekiyor. Classic lerde yalıtım ve pompa aynı mı bilmiyorum ama eğer aynıysa sizin araca farklı bir pompa takılmış olabilir. Pompa arızalı olsa araba hiç çalışmaz. Yani pompanın çekişinde sorun var muhtemelen, çalışmasında değil.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2012, 15:07:41 »
pompanın içinde filtresi falan varmı acaba söküp temizlisek, bi ara benzin filtresini değiştirmiştim bi süre rahatladı ama daha sonra yine aynı oldu

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2012, 05:38:08 »
Çeyrek deponun altında benzinin pisliğini pompaya, dolayısıyla benzin filtresine göndermiş oluyorsunuz. Arabadan normal hareket beklemeyin bu durumda  :t

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2012, 08:47:06 »
aldığımız benzinler bu kadar mı kirli kardeş  ???

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2012, 10:45:35 »
aldığımız benzinler bu kadar mı kirli kardeş  ???

Adamlar neler katıyo benzine aklın şaşar   :saskin:

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2012, 10:50:34 »
çeyrek deponun altında benzin her zaman sıkıntılıdır. Pompanın yerini bilmiyorum ama eğer depo içinde ise soğuması için mutlaka çeyrek deponun üstünde olması gerekiyor.

benzin pompasının sürekli çalışmasını istemiyorsanız http://www.ekopomp.com/ incelemenizi tavsiye ederim.35 lira cihazın fiyatı.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2012, 13:32:20 »
çeyrek deponun altında benzin her zaman sıkıntılıdır. Pompanın yerini bilmiyorum ama eğer depo içinde ise soğuması için mutlaka çeyrek deponun üstünde olması gerekiyor.

benzin pompasının sürekli çalışmasını istemiyorsanız http://www.ekopomp.com/ incelemenizi tavsiye ederim.35 lira cihazın fiyatı.

Çalışmayan pompa zamanla yine bozulur. Bu tip cihazları tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2012, 14:53:04 »
Avans ? Direksiyon ponpasınına yetmiyordur belki
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2012, 15:22:22 »
Avans ? Direksiyon ponpasınına yetmiyordur belki
kardeş sadece sağa dönerken stop editor solda bi sıkıntı yok haa birde benzin azken yokuş yukarı park edersem çalışmıyor. benzinin az olmasından kaynaklanıyor bence. Benzin deposunun iç yapısını bilmiyorum ama pompanın bulunduğu yer küçük bir havuz şeklinde olsa bu sorun olmaz galiba. Asıl benim merak ettiğim diğer polo classic kullanıcılarıda aynı sıkıntıyı yaşadımı yoksa benim aracımda mı bir sıkıntı var

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Mart 2012, 18:01:52 »
Aracı ilk aldığımda bir kere yolda kaldım benzin bittiğinde, ondan beri yarım depoda tutarım hep benzinimi. Başka hiç sorun yaşamadım o konuda.

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #13 : 27 Mart 2012, 14:27:07 »
arkadaslar yenı konu acmak ıstemedım bende de buna benzer bı sıkıntı var
aracım 96 vento tupte sola donerken sıkıntı yok ama saga keskın vırajları araç boşta donersem devır bı anda dusuyor ve bazen stop edıyor bazende 200-300 devırlerde kurtarıyorkendıne gelıyor acaba sıkıntı dıreksıyon pompasında mı yoksa rolantı motoru mu kendını toparlıyamıyor????