Gönderen Konu: golf IV piyasası  (Okunma sayısı 21621 defa)

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
golf IV piyasası
« : 10 Mart 2012, 21:44:34 »
merhaba arkadaşlar bende 2001 comfortline golf var satıp golf V almayı pılanlıyorum ama arabanı ederi konusunda net bir rakam belirleyemedim. malumunuz aracın fiyatına etki eden bir çok değişken var. fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. araç gri renkte, 175 binde, sol ön ç. değişmiş, sağ arka ç. ve bağaj k. lokal boya var, tavanda kaputta ve şaselerde sıkıntı yok, tiriğer ve baskı balata yeni değişti, brc marka lpg var ve arabanın genel durumu gayet iyidir. arabamdan memnunum ama golf V ler daha çok hoşuma gidiyor özellikle füme renkte olanlar buyüzden satmayı planlıyorum. Pazarlık yapamıyorum en alt fiyat ne olur, sizce ederi nedir? saygılar!
« Son Düzenleme: 10 Mart 2012, 22:28:14 Gönderen: aaa »
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Çevrimdışı ercanuzun06

• Profili Görüntüle
Ynt: golf IV piyasası
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2012, 23:54:16 »
öncelikle mesajını yeni gördüm yardımcı olmak ısterım bır suredır bende bakıyorum pıyasalara yazdıgın ozellıkte pıyasa renk ve arabanın kasa saglamlıgı ve motor olmak uzere 3 konuda genelde ıncelıyorlar suan ınternet sıtelerınde pıyasa 19-23.000 tl arası degısıyor. Aracın değişen olması bıraz fıyatında oynama yapıcaktır. sunroof olup olmaması bu kasada fıyat degısıklıgı yapıyor bu etkendir tüp oldugu ıcın ve bakımları tam oldugu ıcın oda bu  acıgı kapatabılır dıyorum ben kılometre normal fakat satarken 11 yasında araba oldugunu anlatıyormusun bence sunroof varsa 22.500 den pazar acıp 21.500 cıvarına aracının temızlıgıne göre eder diyorum ama bu kesınlıkle benım fikrim son karar tabikide size ait EN DİP FİYAT İSTEMİŞSİN KESİNLİLE 21.000 TL ALTINA VERME DERİM SAYGILAR.

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2012, 01:08:36 »
yanıtınız için teşekkür ederim. sunroof yok arabamda comfortline nın diğer özelliklerine sahip. dediğiniz gibi internetteki fiyatlar çok değişken ve taban fiyatı sordum zira beni çabuk ikna ediyorlar önceki arabamı ucuza satmışım sonra fark ettim. temiz bir golf V bulunca internete ilan vereyim dediğiniz fiyattan.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2012, 11:44:15 »
21 dip değil, aşağı yukarı ederidir,yaz piyasasına göre bakarsınız 22ye-23e bile gider,belli mi olur. Ama bence 19500 dip limit, yine de dibe vurmayın, ihtiyaçtan satılık değil aracınız.

ben 2003 değişensiz 2-3 parça boyalı sunrooflu otomatik lpgli golfümü 23400e verdim

değişen olmasına kafanızı takmayın, 11 yaşında araç, çiziği de, çarığı da, değişeni de olur

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 13:50:45 »
kardesım ben uzun sure golf aradım ve aradıgım arabayı buldum az cok pıyasasına hakımım
2001 model on camurluk degısmıs 175 bın km de benım gorusum en fazla 20bın eder
cunku 2001 model 130 bın km de degısenı olmayanlar bıle max. 21 e zorla gıdıyor
eger gercekten satmayı dusunuyorsan 19 a satarım dıye dusun ustunu veren olursa ne ala...

hea bunları derken nasıp kısmet ısıdır cıkar bırısı 22 verır o tartısılmaz,,, trabzonda 2000 model sıyaj ıcı bej sunrooflu lpg yok 110 bınde hatasız 19'' audı jant ledlı stop vs arkadasıma 25 e aldık o adam hastasıydı sıyah ıcı bej hatasız dıye verdı bu parayı...

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 14:13:44 »
o zaman ben ilan verdiğimde kaç tl fiyat yazmalıyım. bir kaç güne satılığa çıkarırım önce Golf V in 1.6 102 lerinden bulmam gerek köyde öğretmenim okula gidecek başka araç yokda..

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2012, 14:38:40 »
22.500 yaz eğer aracın gerçektn temizse o fiyatı yazarken vicdanende rahat yazman gerek temzliği hak ediyosa o parayı yaz yani görmedik sonçta aracı temzise gerçktn ıkntısı yoksa 22.500 kapıyı aç
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 14:39:43 Gönderen: serhat »
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2012, 14:42:34 »
21 dip değil, aşağı yukarı ederidir,yaz piyasasına göre bakarsınız 22ye-23e bile gider,belli mi olur. Ama bence 19500 dip limit, yine de dibe vurmayın, ihtiyaçtan satılık değil aracınız.

ben 2003 değişensiz 2-3 parça boyalı sunrooflu otomatik lpgli golfümü 23400e verdim

değişen olmasına kafanızı takmayın, 11 yaşında araç, çiziği de, çarığı da, değişeni de olur
bu işlerde alpere güvenebilirsiniz. dediği doğrudur araba alım satımında tecrübelidir kendisi :)
bence de 2001 golf araç için 19-20 dip fiyat. değişensiz boyasız olursa 22-24 arası gider.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2012, 19:30:21 »
Ben dün gece aşağıdaki ilanı verdim. Bugün aradılar bir kaç kişi baktı. Biri 18bin veririm dedi diğeri 18.750 veririm dedi. Ama ben acele etmedim. Siz de kendi aracınıza buna göre değer biçebilirsiniz.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretim-gorevlisinden-2001-model-temiz-golf-4-trendline-77738645/detay

Çevrimdışı SameTrb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2012, 20:10:10 »
o zaman ben ilan verdiğimde kaç tl fiyat yazmalıyım. bir kaç güne satılığa çıkarırım önce Golf V in 1.6 102 lerinden bulmam gerek köyde öğretmenim okula gidecek başka araç yokda..
kardesım benım sahsı fıkrım 19normal 20 cok ıyı 2001 model golf ıcın, netıcede aracı ben almayacam fıyatını asagıya cekmek gıbı bı nıyetım yok ama daha yenı araba aldım 1senedır golf arıyordum ve pıyasasını cok ıyı bılıyorum nettekı fıyatlara bakıp aldanma nettekılerın %60 ı satıcı degıl degerenın 2 lıra ustunde yazmıslar halıyle cıddı alıcalarda onları baz alıyor
bu işlerde alpere güvenebilirsiniz. dediği doğrudur araba alım satımında tecrübelidir kendisi :)
bence de 2001 golf araç için 19-20 dip fiyat. değişensiz boyasız olursa 22-24 arası gider.

sevgılı kardesım 2001 temız golf ıcın 24 dıyorsun kıyaslama yapmak ıstıyorum ben 2003 comfortlıne sunraooflu LPG lı 115 bınde 16valf hatasız grı içi dısı pırıl pırıl bır arac buldum ve aldım senın fıyatlanama gore benım arac 30 eder bılıyorsun comfortlıne 16 valf bulmak cok cok zor heem sunrooflu hem boyasız degısensız.. nettekı fıyatlara bakma kardesım ben 27 000tl yazdım nete henuz 25500den yukarı veren olmadı dusun...

Çevrimdışı ercanuzun06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2012, 22:12:53 »
ARKADAŞLAR BEN CEVABIMI VERIRKEN DIP FIYATA BAKTIM 19.000 TL  YAKIN ZAMANDA ALIP SATTIM O YUZDEN AZ COK BILGIM VAR BEN SADECE SUNROOF VE EXTRALARI GOZE ALARAK YAZMISTIM SUNROOF GOLFTE GERCEKTEN ETKILIYOR BEN SUAN ICIN 20.000 TL DIP DERIM VE NORMAL EDERINIDE 22.000 DEN 21 E DUSUR DERIM 21 E VERIRSEN UYGUN GIDER DIYE DUSUNUYORUM SAYGILAR

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2012, 23:03:38 »
şu boyaya değişene ne çok takılıyorsunuz yav, hele ki 10 yaşını doldurmuş arabalarda

@ikbal 24 biraz fazla oldu be kardeşim 2001 model için :)

benim gözümde lpgli temiz bir golf comfort ya da pacific olması şartıyla; sonundaki modelin rakamından gider,yerim boyasını değişenini; 2001 ise 21, 2002 ise 22, 2003 ise 23 gibi :) benim için psikolojik sınır bu rakamlar

ha otomatik olur sunroof olur, yukarı eder rakamından 1 lira daha çıkar cepten, ama bundan yukarısını golf4 e vermem.

ilan verecek beyfendi, sayın aaa, aracınızın ciddi bir kazası yoksa değişen parçanız üzerinden sakın ola prim yaptırmayın.bugüne bugün Allah muhafaza biri gelip çamurluğunuza sadece tıklatsa o 2 parmaklık göçük için servis çamurluğu değiştirir.noldu, 2 parmak boya atınca aracın değeri sabitti de, değişince pul mu oldu?ki ben aracın boyanmasından daha çok değişmesi taraftarıyım.metal bu, ısıyı yiyince mukavemetini kaybediyor,dayanıklılığını yitiriyor.2 sene önce olsaydı, size bir araç gösteriridim, sıfır boya hata ama altını vurmuş, araç pert.Başka bir değişensiz, kaportası düzgün bir araç (arkadaşımın aracı) dönüş yaparken ön lastiği 30-40 km ile falan kaldırıma vuruyor, aracın şase eğildi.Bunlar mı temiz araç?Söylemesem kim bilebilir?

Konuyu uzattım biraz, çünkü envayi çeşit adam tanıdım.Ben çok üzülürüm araçtan anlamayıp da cingöz birinin aracın değerini tükaka ederek düşürüp alıp gitmesine.Sizin de iletilerinizden anladım, biri gelip size bunları yapmasın diye yazıyorum.Şunu da unutmayın, çamurluk değişmiş ama büyük bir darbe alsaydı, kaput da değişirdi lakin sizin kaputunuzda boya bile yok.Muhtemelen sizin aracın sahibi haklıydı, biri geldi tıklattı, sigortadan değiştirdiler.Sol ön çamurluk en çok değişen parçadır, birinin önüne kırdığınızda ilk darbe alan yer olduğu için, genelde kazalar böyle olur zaten.

Son bir örnek vererek yazımı noktalamak istiyorum, benim audi marka aracım bagaj kapağı ve tavan hariç bel altı boyalı idi, ne bir gram macun, ne de darbeye dair bir iz vardı.Audi gibi bir araca çizikle binilmiyor, aracın sahibi de fabrikatör, boyatmış geçmiş.Benim için problemmiydi, bilakis temiz temiz bindim, yıkattıkça karşısına geçip sigaramı içtim.Ama satarken öyle adamlar karşılaştım ki çoğu galericidir, o arabaya 20 teklif eden bile oldu.Anlamasam alıp gidecek arabayı, nitekim aşağı yukarı istediğim fiyata da sattım.Alana hayırlı uğurlu olmuştur umarım.Ve pazarlık ederken bel altı boyalı diye fiyat kırmak için lafa giren hiç bir adamla pazarlık etmedim, bastım gittim.Kesinlikle taviz vermeyin eğer ki aracınızın yürüyenine mekaniğine güveniyorsanız.Ama benim gözümde 21den fazla etmez 2001 golf,25e tertemiz golf 5 dururken.Tavsiyem 21750 falan yazın 21,20.5,20 gibi satın.

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2012, 00:24:23 »
ilginize teşekkür ederim yazdıklarınızı değerlendireceğim. ben 20 bin tlden aşağı verme taraftarı değilim zaten vaktiyle 19,5 tl vermişlerdi o zaman satmak fikri yoktu bende neyse bakalım ne verecekler bizim arabaya..

Çevrimdışı BLaCk_VWoLf

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Mart 2012, 03:04:01 »
21.000 tl veren olursa 1 dk düşünme.Ederi 19.500 ile 21 arası uygundur.
Ben 2 parça çizikten dolayı lokal boyalı sorunsuz 105.000 km de içi bej pırıl pırıl garaj arabımı (üzerinde 500 tl ekstralarıyla olmak üzere) 21.000 tl ye verdim daha fazla uçmayın arkadaşlar 23 24 uçuk rakamlar 2001 comfortline için..