Gönderen Konu: Pas Sökücü Sprey İle Turbo Temizliği  (Okunma sayısı 6326 defa)

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
Pas Sökücü Sprey İle Turbo Temizliği
« : 10 Mart 2012, 21:35:09 »
iki ayrı usta bu yöntemle araçların turbosunun temizlendiğini çekişte artış olduğunu belirttiler.ben de dün aracımın havalandırma borusunu sökerek boğaz kısmından sprey sıkmak suretiyle uyguladım bu yöntemi.aracın düşük devirlerdeki çekişinin arttığını söylemeliyim .böyle bir yöntemi duyan ya da uygulayan arkadaşlar varsa yorumlarınızı beklerim.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2012, 10:19:38 Gönderen: SPoRTeXHauST »
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
Ynt: PAS SÖKÜCÜ SPREY İLE TURBO TEMİZLİĞİ??
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2012, 03:48:36 »
sizce paslanmayan bir nesneyi pas sökücü ile temizlemenin ne faydası olabilir :)

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2012, 11:32:26 »
mesele paslanması değil.o pas sökücü sprey sadece pas sökmüyor tortu ve kiri de söküp götürüyor.artı yağlayıcı özelliği ile turbodaki uğultuyu da kesmesi mantık dahilinde.anlaşılmıştır umarım.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2012, 11:53:14 »
içindeki kimyasallar yanma odasına gidip orada reaksiyona girip fazla patlamaya neden olup aracınızın iyi yürümesini sağlamış olmasın :)  Turbo için yapılacak en iyi bakım iyi motor yağı kullanmaktır,bence başka bişey yapmanıza gerek yok.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 13:06:08 »
mesele paslanması değil.o pas sökücü sprey sadece pas sökmüyor tortu ve kiri de söküp götürüyor.artı yağlayıcı özelliği ile turbodaki uğultuyu da kesmesi mantık dahilinde.anlaşılmıştır umarım.
+1
o sıpreyın etkısı bı sure devam eder sonra kesılır eger turbo temızlıgı yapmak ıstıyosan hawa we eksoz manıfoltları sokup port polısh yapıp turboyuda temızleyıp egryıde ıptal edersen ıstedın werımı cok guzel alırsın. Artı olarak kat ıptalıde yaparsan cok cok fazla werım alırsın.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 13:13:01 »
+1
o sıpreyın etkısı bı sure devam eder sonra kesılır eger turbo temızlıgı yapmak ıstıyosan hawa we eksoz manıfoltları sokup port polısh yapıp turboyuda temızleyıp egryıde ıptal edersen ıstedın werımı cok guzel alırsın. Artı olarak kat ıptalıde yaparsan cok cok fazla werım alırsın.
demek istediğimi anlamışsınız.yaptığım mantıklı bir işmiş demekki :tamamdir .ara ara bu işlemi yapmanın faydası olacağı kesin :tamamdir dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ama şimdilik böyle geçici çözümler bütçeme daha iyi geliyor :) herkese tavsiye ederim :tamamdir
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 13:13:23 Gönderen: 61TS061 »

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2012, 18:16:28 »
bence kimseye tavsiye etmeyin,böyle bir işlemin en ufak faydası yok ne kullanılan malzeme temizleyici bir kimyasal ne de uygulanan yöntem temizliği sağlayacak bir yöntem. hiçbir şekilde anlamı olmayan boş bir uygulama. zararı olur yararı olmaz. turboya yapılacak en güzel bakım ince ve kaliteli yağ kullanmaktır her kitapta bu yazar...

lütfen emin olmadığınız,zararla sonuçlanabilecek uygulamaları kimseye TAVSİYE ETMEYİN

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2012, 18:22:10 »
bence kimseye tavsiye etmeyin,böyle bir işlemin en ufak faydası yok ne kullanılan malzeme temizleyici bir kimyasal ne de uygulanan yöntem temizliği sağlayacak bir yöntem. hiçbir şekilde anlamı olmayan boş bir uygulama. zararı olur yararı olmaz. turboya yapılacak en güzel bakım ince ve kaliteli yağ kullanmaktır her kitapta bu yazar...

lütfen emin olmadığınız,zararla sonuçlanabilecek uygulamaları kimseye TAVSİYE ETMEYİN
arkadaşım ben insanların kafasına silah dayamıyorum yapın diye.ben kullandığım iki arabamda uyguladığım ve fayda gördüğüm bir durumdan bahsediyorum.kendi malımın düşmanı değilim herhalde.ben bu tür sistemlerin çalışma prensiplerini iyi bilen ve bu işe kafa yormuş biriyim.üslubunu sertleştirmene gerek yok.Zararı falan da yok ayrıca.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2012, 18:25:56 »
güzel kardeşim sen bu spreyi turbonun emme manifoltuna giden hortumunamı sıktın :)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2012, 20:34:00 »
demek istediğimi anlamışsınız.yaptığım mantıklı bir işmiş demekki :tamamdir .ara ara bu işlemi yapmanın faydası olacağı kesin :tamamdir dediklerinize sonuna kadar katılıyorum ama şimdilik böyle geçici çözümler bütçeme daha iyi geliyor :) herkese tavsiye ederim :tamamdir

demek ıstedıgınızı anladım ama o spreyı ole sıkarsanız pıstonları erıtırsınız. sızın sıktıgınız sıprey pıstonların uzerıne akar cunku.

zaten o yaptıgınız ıslemden performans almanız normal cunku yanma sıddetını arttırıyorsunuz bu kısa surelı bısı ama tekrar tekrar yapılması durumunda motoru elınıze almanız kacınılmaz son olur.

şu şekılde dusununun tıner patlayıcı maddedır o spreydede o tınerden oldugu ıcın patlama sıddetı artıyor.

yada dızel araba benzın katmak gıbı bısı ...

benım sıze ılk msjda dedıgım yontemı uyguladıgınızda bu tıp ıslemlere gerek kalmadan bır kerede cozum bulmus olursunuz ... ;)
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı 61TS061

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2012, 22:26:28 »
forum yöneticisi arkadaşlardan konunun kapanmasını rica ediyorum!