Gönderen Konu: ip getirin asacağım kendimi...  (Okunma sayısı 6987 defa)

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
ip getirin asacağım kendimi...
« : 16 Mart 2012, 02:39:34 »
arkadaşlar bugün arabayı sattım. arabanın durumunu bilen yakın bir akrabama vadeli olarak verdim. 7- 8 aydır bu alçak şanzımana verdiğim çabayı, parayı,

sıkıntıyı kelimelere sığdıramam. zaten forum arkadaşlarımızın çoğunluğu konuya hakim.. bu akrabamızla çoğu zaman beraber giderdik tamirhaneye, adamların acil olarak nakit paraya ihtiyacı vardı. hem onların işi hallolsun hemde bu arabadan kurtulayım artık dedim ve sattım.

son olarak işin tuhaf tarafını anlatayım. biliyorsunuz araba D konumuna alınırken ve 2. vitese geçerken vuruntu yapıyor silkeliyordu. küt diye bir ses geliyordu.

buna çözüm bulamamıştık.  neyse satmak için memleketin en titiz, en namı büyük galerisine götürdüler.adamlar en ufak detaylara kadar arabayı incelediler. bir experstif mi deniyor onun gib 2-3 kişiylei inceliyorlar.

neyse geldi sıra aracı kullanıp yürürünü görmeye. şanzımanı kontrol edecekler. ben dedim şimdi zurnanın zırt dediği yere geldik.  :bekleriz: viteste vuran araç yağ gibi akmaya başladı.allah için bir kere ses gelsin yok!  bir kere viteste vursun yok! dur kalk falan yaptılar şanzıman harika. YARABBİM SEN BENİ SINIYORSUN DEDİM.  
allahım ben kimin tavuğuna kişşşt dedim. O ARABAYI BEN GALERİYE GÖTÜRSEM İNANIYORUM Kİ YERİNDEN KALKMAZDI. 50 tane kusur bulurlardı. paralarını aldılar banada noterde imza atmak düştü.
hayırlısı buymuş. ben satarken durumunu kusurlarını tek tek söyledim. onlar galeriye bişey demedi. banada bişey söylemek düşmezdi.arabanın eski sahibiydim

siz ne dersiniz bu duruma..
« Son Düzenleme: 16 Mart 2012, 02:44:55 Gönderen: takyanus »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: ip getirin asacağım kendimi...
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2012, 09:26:51 »
başlıgı değiştirmekle başla işe

her seyi kötü yorma satılması için ii olmus demek
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2012, 21:56:58 »
hep birşeyi satarken öyle olur. internette bazen evdeki bozuk eşyaları bedava veririm "abi bende çalıştı bu neresi bozuktu" diye mesaj atarlar  ;D

sattığınız kişilerin arızalarını söylememesi kötü olmuş. hoş, söyleseler bile galerici de satarken söylemeyecekti. neyse en azından mesuliyet sizden çıkmış.

sıkıntılı araçları bir an önce elden çıkarmak lazım. yok vosvogenmiş, aşkmış, sevdaymış, keyfi başka yerde yokmuş..vs hikaye.  arıza çıkaran araç olduktan sonra ferrari olsa ne yazar?

kafa rahat olsun boşverin iyi yapmışsınız satmakla
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2012, 22:44:36 »
Bu beşinci arabam en uzun bunu kullandım 12 sene oldu. Artık değiştireceğim. Şunu biliyorum araba işi şans işi ne marka olursa olsun. Bende bu Passatla az uğraşmadım. 1 hafta Doğuş otoda kaldı, sonra başka birşey için Almanyadan adamlar merak edip teknisyen gönderip baktırdılar. VW çok kötülenecek bir araç değil ama  verdiğin paraya bakarakda beklentini çok yükseltmeyeceksin nede olsa paranın yarısı vergi olduğu için araba aslında verdiğin paranın karşılığı değil. Sonuç olark Şahinden biraz iyi işte  :D Saygılarımla.

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2012, 00:02:37 »
Bu beşinci arabam en uzun bunu kullandım 12 sene oldu. Artık değiştireceğim. Şunu biliyorum araba işi şans işi ne marka olursa olsun. Bende bu Passatla az uğraşmadım. 1 hafta Doğuş otoda kaldı, sonra başka birşey için Almanyadan adamlar merak edip teknisyen gönderip baktırdılar. VW çok kötülenecek bir araç değil ama  verdiğin paraya bakarakda beklentini çok yükseltmeyeceksin nede olsa paranın yarısı vergi olduğu için araba aslında verdiğin paranın karşılığı değil. Sonuç olark Şahinden biraz iyi işte  :D Saygılarımla.
şahınden bıraz ıyı mı :o  hyundaı den bahsetsen tamam da vw , porshe tarafından ortaya cıkarılan bır marka oncelıkle ruhu var bunu herkesten cok bızım farkında olup bılmemız lazım.ha dıger dedıklerınde haklısın sans ısı bıraz ama araclarımız gercekten ıyı arabalar.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2012, 00:05:04 Gönderen: caner4 »
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2012, 01:17:09 »
yeni bir araç alacağım zaman yine tercihimi almandan yana kullanacağım kesin. yine vw ailesinden dizel bir araba ..  :tamamdir

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2012, 01:32:49 »
bu arada başlık işin espirisi. kimse yanlış anlamasın.  ;) arabanın satılırken sorun yaratmaması sattığım arkadaş için güzel oldu. en azından ben 3. şahıs konumundayım. kimse bana diyemezki niye sıkıntılarını söylemedin. değil mi yani...

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2012, 11:05:54 »
bu arada başlık işin espirisi. kimse yanlış anlamasın.  ;) arabanın satılırken sorun yaratmaması sattığım arkadaş için güzel oldu. en azından ben 3. şahıs konumundayım. kimse bana diyemezki niye sıkıntılarını söylemedin. değil mi yani...

sen sattığın adama söymişsin senden çıkmış, tabi 3. kişi olarak son alanlara iyi taraflarından da bahsetmediysen aracın bence senlik bişey yok, vebali son satanda bence... bir önceki skodamı satarken (bildiğim) bütün kusurlarını her gelene söyledim, buna rağmen 1 ay içinde sattım. bence dürüstlük bir erdem, 4500 e aldığım arabayı 4000e verdim ama vicdanım rahat, en önemlisi bu...

ne kusuru vardı derseniz  ;D ön direkler fiziki harita gibi, tavan oynanmış, önden kaza geçirmiş şaselerde kaynak var, %90 komple boyalı, alt takım haşattı (ki giderken yol ortasında rot başı çıktı) motoru ben yaptırmıştım (ordada öpmüşler bizi üst kapağı inşaat demiriyle tutturmuşlar) teeey tey. alma diye diye arkadaşıma sattım, noterdeyken bile alma selman dedim  :) ben göstermeden aldım, adam hanımının tedavi masrafları için satıyordu güya, sonra tekrar görüştük tabi sordum yenge iyi oldumu die, bana tek kazandırdığı tecrübe oldu, expertizlik yapabilirim artık :D yeni konumu açsaydımki  :D ;D
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2012, 12:02:16 »
şahınden bıraz ıyı mı :o  hyundaı den bahsetsen tamam da vw , porshe tarafından ortaya cıkarılan bır marka oncelıkle ruhu var bunu herkesten cok bızım farkında olup bılmemız lazım.ha dıger dedıklerınde haklısın sans ısı bıraz ama araclarımız gercekten ıyı arabalar.

Kim kimi ortaya çıkartmış bilemem VW 1938,  Porsche 1947 yılında kurulmuş firmalar. Arıza istatistiklerine bakabilirsiniz VW hiç bir zaman az arıza çıkartan araçlar arasına girmemiştir. Bu forumda hiç 2012 yada 2011 VW kullanıcısı olmadığından yada yazmadıklarından yeni modeller hakkında kullanıcı yorumlarını okumadım. VWvortex in forumlarından izliyorum yeni modelin yorumlarını. Aracımı yenileyeceğim bu sene sonuna doğru yine VW modellerine bakıyorum ancak bu VW ne körü körüne bağlıyım anlamına gelmez. Hadi biraz seviyeyi yükselteyim Doğan SLX olsun.  :-\Kolay gelsin.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2012, 13:14:49 »
12 senenin sonunda doğanı pek net hatırlamıyorsun bence üstad :D doğanın bi iyi yanı varsa oda bizim memlekette parça ve işçilik maliyetlerinin düşük olmasıdır. değilse o arabaların yaktığı lpgye yazık
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı urald

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Mart 2012, 16:05:26 »
 :D Hatırlarım benim ilk arabam Şahindi bej renkli yeni motor (tempra motorlulardan önceki) yeniliğide ne, yaz kış hava ayarı için hava filtresi üzerindeki kapağı söküp yön değiştirmiyorsun klapeyle kendisi seçiyor :) süper bir yenilik. Doğan L çıkmıştıda almaya param yetmemişti. En beğendiğim ise Tipo idi Şahin aldığım zamanlar. Hiç biri kısmet olmadı. Bana arabaya haksızlık etme diyen arkadaşım bile Hyundai ile karşılaştırsan anlarım diyor. B5 kasa ile çıktığında Mercedes C serisinin rakibiydi. Hafızam fena sayılmaz. Şu aralar bütün arbalar biribirinin tekrarı gibi hele kendi içlerindeki modeller önden arkadan neredeyse aynı, ruhu olan bir model yok. 2 seneye kadar VW dergisi gelirdi bana orada kendi dergilerinde yazıyordu dikiz aynasından baktığınızda gelenin Jetta mı Golf mü Passat mı olduğunu anlamakta zorlanıyoruz artık tüm modeller biribirine benziyor diye. Özetle benim demem o ki bu arabayı kullanıyorum diye arabanın avukatı olmam gerekmiyor ben aldığımda Alman arabası diye almıştım beklentimi tam olarak karşıladı diyemem. Bu nedenle diyorumki araba işi şans işi. Belki Mercedese bineninde kendince problemleri vardır :)

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Mart 2012, 17:53:13 »
doğanla benimde anılarım var. pek güzel değil ama.  :o
büyük oğlumun adı da doğan. doğan arabasına sevdamdan değil  ;D. denk geldi.
evvelki aile arabamız BMW 530d dizeldi. abimin arabasıydı. yüksek beygirli dehşet güçlü bir araçtı. neyse bu arabaya alışmıştık her şeyiyle. bir gün dayımın ehliyeti olmadığından onun doğan slx arabasını ben memlekete götürecektim.yeni yapılmış bir yoldan giderken önüme bir viraj çıktı. BMWyle 130-150 ile girebilecegimiz normal bir viraj. 60-70le viraja girdim, nebilim aklım bizimkine gitti. kaç takla attığımı bilmiyorum. tavan direksiyona yapıştı. bize bişey omadı ama doğan için aynı şeyi diyemiyorum. o günden beri doğana misafir yolcu olarak bile binmek bana çok zor. zorda kalmadıkça binmiyorum.

Çevrimdışı csari

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2012, 09:03:10 »
  hele kendi içlerindeki modeller önden arkadan neredeyse aynı, ruhu olan bir model yok. 2 seneye kadar VW dergisi gelirdi bana orada kendi dergilerinde yazıyordu dikiz aynasından baktığınızda gelenin Jetta mı Golf mü Passat mı olduğunu anlamakta zorlanıyoruz artık tüm modeller biribirine benziyor diye.
kesinlikle katılıyorum.  :tamamdir

Çevrimdışı takyanus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Mart 2012, 12:45:21 »
kesinlikle katılıyorum.  :tamamdir
aynen