Gönderen Konu: Devirdaim hakkında.  (Okunma sayısı 5327 defa)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
Devirdaim hakkında.
« : 28 Şubat 2012, 11:35:15 »
Devirdaim sürekli devrede olunca araçta sıkıntı varmı yokmu merak ediyorum. Aracım da sürekli bir devirdaim söz konusu termostaddan kaynaklanır diye duyumlar alıyorum. Fakat ben bu aracı bildim bileli devirdaim yapıyor hararet 82 de fan acar 68 de fan durur. Fakat uzun yolda hararet sürekli aşağıda kalıyor.

Bu sorunmudur. Araç passat 32b 1.6 dizel.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
Ynt: Devirdaim hakkında.
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 11:48:19 »
termostatla alakalı bir durum devirdaimde sorun olsa araç hızlandıgında ısı düşer ve hız düştüğünde normal seviyelere geri gelir üstünde ki devirdaim orj olma ihtimali ile miladını doldurmus olabilir en yakın zamanda ikisinide değiştirmen lazım devirdaim alırken devirdaim pervaneleri metal olmasına dikkat et plastik olanlarda çıkabiliyor.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2012, 13:37:01 »
Motor 4 ay once zaten komple sökülmüştü. devirdaime bakıldı skıntı yoktu. Araç zaten sürekli devirdaimde o halde devirdaimdemi problem var ? yoksa termostad damı araç yol alırken hararet 80i bulmuyor bile sadece dur kalk trafikte buluyor. devirdaimde sıkıntı olsa araç suyu çevirir mi ?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2012, 14:50:14 »
4 ayda neler olur hocam arabanın hızı yükseldiğinde düşüp yavaşladıgında yükseliyorsa ısı göstergesi devirdaim yetişmiyor demektir.  termostatta sorunda olabilir söküp bakacaksınız büyük ihtimal açık kaldı motor bölümüne suyu hapsetmiyor.

Yunus EMRE

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2012, 15:15:31 »
Alıntı
termostatta sorunda olabilir söküp bakacaksınız büyük ihtimal açık kaldı motor bölümüne suyu hapsetmiyor.
Nizam abinin dediği gibi termostat büyük ihtimalle.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2012, 15:22:34 »
aynı sorun geçenlerde bendede oldu giderken hareret düşüyor durduğumda yükseliyor hatta konusunu bile açmıştım sorun termostatında değişmesi gerekli

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/hararet-gostergesi-t25668.0.html

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2012, 15:32:02 »
aynı sorun geçenlerde bendede oldu giderken hareret düşüyor durduğumda yükseliyor hatta konusunu bile açmıştım sorun termostatında değişmesi gerekli

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/hararet-gostergesi-t25668.0.html

Siz değiştirdiniz mi ? şuan ki durum nedir.

Bir ustaya göstereyim bugun bakalım durum ne ya. Ama aracı bildim bileli bizde oldu olalı böyleydi bu araç :D

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2012, 15:34:18 »
4 ayda neler olur hocam arabanın hızı yükseldiğinde düşüp yavaşladıgında yükseliyorsa ısı göstergesi devirdaim yetişmiyor demektir.  termostatta sorunda olabilir söküp bakacaksınız büyük ihtimal açık kaldı motor bölümüne suyu hapsetmiyor.

Evet sürekli suyu çeviriyor bi hapsetme yok. araç ilk çalıştığı andan itibaren devirdaim devrede. Büyük ihtimalle termostad dan kaynaklanıyor dediğiniz gibi. Ama söken ustaya sormak lazım bile bile mi taktı sürekli devirdaim etsin bişey olmaz araca diye öyle taktı gönderdimi acaba. Ustada pederin arkadaşı.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2012, 15:36:23 »
Siz değiştirdiniz mi ? şuan ki durum nedir.

Bir ustaya göstereyim bugun bakalım durum ne ya. Ama aracı bildim bileli bizde oldu olalı böyleydi bu araç :D

evet değiştirdim 75e falan mal oldu bana ondan sonra süper bir şekilde ısıtmaya başladı aracın içini şuan gayet iyi ama nizamında dediği gibi plastik almayın metal alın

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2012, 15:37:23 »
usta söktüğünde sıkıntısız gözükmüş olabilir sonucta hareketli parça değiştirmen lazım ustaya birsey demek istemem

Yunus EMRE

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2012, 20:46:11 »
Motor 4 ay once zaten komple sökülmüştü. devirdaime bakıldı skıntı yoktu. Araç zaten sürekli devirdaimde o halde devirdaimdemi problem var ? yoksa termostad damı araç yol alırken hararet 80i bulmuyor bile sadece dur kalk trafikte buluyor. devirdaimde sıkıntı olsa araç suyu çevirir mi ?
Şef motor neden dolayı söküldü?Söküldüden kasıt rektefiye mi?
03.06.2005

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Şubat 2012, 08:34:08 »
Şef motor neden dolayı söküldü?Söküldüden kasıt rektefiye mi?

evet komple motor yapıldı. değişmeyen sade krank mili egzantrik ve motor bloğu :D
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2012, 08:34:36 Gönderen: PassatMk2m »

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #12 : 29 Şubat 2012, 13:21:17 »
Aklıma gelen olay şu ustalar motoru toplarken termostatı sökmüş olabilirler mi acaba?
03.06.2005

Çevrimdışı PassatMk2m

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Şubat 2012, 16:27:44 »
Aklıma gelen olay şu ustalar motoru toplarken termostatı sökmüş olabilirler mi acaba?

Hiç bilmiyorum motor yapılırken bakma fırsatım hiç olmadı çalıştığım iş gereği hiç ilgilenemedim. Baktırıcam ya böyle olmuyacak çok çok geç ısınıyor araç.