Gönderen Konu: gofl 2 devir sensörü acil:(  (Okunma sayısı 1563 defa)

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
gofl 2 devir sensörü acil:(
« : 25 Şubat 2012, 19:07:50 »
sıkıntı büyük golf 1 arabada golf 2 konsolu var ama devir saatini çalıstıramadık sensör lazım mı s yardım beklıyorum .... 15. normal dizel motoru arabanın....

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: gofl 2 devir sensörü acil:(
« Yanıtla #1 : 25 Şubat 2012, 19:37:51 »
araba dizelse, ve devir saati benzinli saatiyse, bağlasanız dahi deviri düzgün göstermez. devir için şarj dinamosundan çıkış alabilirsiniz. takometrenin uygun girişine bağlanabilir.

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Şubat 2012, 23:48:22 »
araba dizelse, ve devir saati benzinli saatiyse, bağlasanız dahi deviri düzgün göstermez. devir için şarj dinamosundan çıkış alabilirsiniz. takometrenin uygun girişine bağlanabilir.

kardeş elektrıkcıye goturdum (bu arada benzinli gostergesi ile dizel göstergesi nasıl ayrılıyo?)
adam mk2 devır seensoru lazım dedı salladımı emin değilim  istediği seyde 160 lıra ayrıca onu nasıl dızele uydurcak ,sence olurmu alıpta elımde kalsın ıstemıyorum.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Şubat 2012, 21:36:42 »
şimdi şöyle. dizel aracın devir saati 5000 rpm, benzinlininki 7000. benzinli 1000 gösterdiğinde, dizel üzerinde kullandığın benzinli göstergesi 1500 civarında gösterir. eski dizel araçlarda (kamyon, pickup) devir saati için sensörler kullanılmış, ama binek araçta şarj dinamosundan da çıkış alarak çalıştırabilirsin, zaten orj devir göstergesi olan dizel golf lerde şarj dinamosunda orj çıkış var. yoksa da zaten elektrikçi ona bi çıkış uydurabilir. ama takometrende hani ucun devir saatine gittiğini bulman gerekir. ekstra bişiye gerek yok.

Çevrimdışı mk1afu56

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2012, 23:32:32 »
bana dızel kadran lazımmı galıba bıraz arastırdım bndekı gtı kadranı dızel kadranıyla chance yaparsam sorun cozulurmu acaba