Gönderen Konu: yağ seviyesi  (Okunma sayısı 18528 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
yağ seviyesi
« : 23 Şubat 2012, 16:34:28 »
arkadaşlar aracımda yağ değiştireli 8.250 km felan oldu yag sevıyesıne baktım yag eklemem gerekıyor zaten havalar duzelınce yazlık lastıklerı taktırmaya gıdecegım o zamana kadar ıdare edermı yoksa yag eklemelımıyım

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
Ynt: yağ seviyesi
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2012, 16:48:00 »
ne kadar etklemen gerekıyor orası onemlı olan ? az bısı ıse ıdare eder cok fazlaysa ekle gıtsın 1 lt al ılave et kalanı at bagaja.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2012, 19:01:01 »
iki çizginin ortasındaysa idare edersin ama alt çizgye yakınsa eklesen iyi olur motorunda rahat çalışır
RedMercury

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2012, 20:45:52 »
cubugun orta boslugundan dusmus komple degıstırmeyı dusunuyorum zaten ama havalar duzelene kadar ıdare edermı benım merak ettıgım nokta orası

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Şubat 2012, 23:37:01 »
cubugun orta boslugundan dusmus komple degıstırmeyı dusunuyorum zaten ama havalar duzelene kadar ıdare edermı benım merak ettıgım nokta orası

alt çzigiye çok yakın değilse idare edersin ama alt çizgiye geldiyse şansını zorlama  açık yağ bul kullandığın yağ numarasından yarım litre ilave ettir en fazla 5-10 lira bişey tutar dediğim gibi motorun çalışmasıda rahatlar
RedMercury

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2012, 08:58:42 »
alt çzigiye çok yakın değilse idare edersin ama alt çizgiye geldiyse şansını zorlama  açık yağ bul kullandığın yağ numarasından yarım litre ilave ettir en fazla 5-10 lira bişey tutar dediğim gibi motorun çalışmasıda rahatlar

Araçta bu kmde yağ eksilmesi normalmi hocam?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.9 TDI bora
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2012, 10:25:04 »
polo classic 97 model aft motor aracım var ilk aldığımda bu yağ eksiltme sorununu baya bi kafama takmıştım sormadık usta bırakmadım inanmadım Almanyada ki ustalara sordurup araştırdım hemen hemen hepsinin söylediği 1000 km de 1 litre yağ eksiltmesi normaldir oldu (lpg li ise). Bir aracın yağ eksiltmesi ne olursa olsun bi sorundur böyle birşey normal olarak kabul edilemez bence hele hele vw bunu yaparsa, motoru sağlıklı şahin doğan bile bu kadar yağ eksiltmez, artık gülü seven dikenine katlanır deyip bagaj da 1-2 litre yağ ile geziyoruz.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2012, 10:38:54 »
ustam yerinde olsam komple yağı değiştiririm zaten 8000 km olmuş sen boşver 15000 km  de değişeceksin diyen ustaları en ideali 8000 km diyor işin ehli usta böyle değişim yaparsan yıllar sonra sıfır gibi kalır diyor. yok eğer değişmeyeceksen eklemelisin bence.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2012, 10:43:21 »
polo classic 97 model aft motor aracım var ilk aldığımda bu yağ eksiltme sorununu baya bi kafama takmıştım sormadık usta bırakmadım inanmadım Almanyada ki ustalara sordurup araştırdım hemen hemen hepsinin söylediği 1000 km de 1 litre yağ eksiltmesi normaldir oldu (lpg li ise). Bir aracın yağ eksiltmesi ne olursa olsun bi sorundur böyle birşey normal olarak kabul edilemez bence hele hele vw bunu yaparsa, motoru sağlıklı şahin doğan bile bu kadar yağ eksiltmez, artık gülü seven dikenine katlanır deyip bagaj da 1-2 litre yağ ile geziyoruz.
yok daha neler sana katılıyorum arkadaşım 1000 km de 1 litre yağ eksiltmede ne demek ? olurmu öyle şey birak bin km yi on bin km de bile 1 litre yağ eksiltse illaki bir sorun vardır.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2012, 10:50:29 »
sizin araçlarda da oluyormu bu sorun, sorduğum ustalar lpg de yapar dedi ama benim içim hala rahat değil kafam bozulup duruyor ya satacam adam gibi bişey alacam yada verecem ustaya indirecem motoru ne var neyok. Bundan önce 92 eski kasa corolla vardı bir damla yağ eksiltmezdi arabaya gaz masrafından başka masraf etmezdim yada can sıkıntısından kendim kurcalarken bozardım ama işte vw nin rahatlık ve sürüş keyfini tutmuyor.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Şubat 2012, 11:03:01 »
sizin araçlarda da oluyormu bu sorun, sorduğum ustalar lpg de yapar dedi ama benim içim hala rahat değil kafam bozulup duruyor ya satacam adam gibi bişey alacam yada verecem ustaya indirecem motoru ne var neyok. Bundan önce 92 eski kasa corolla vardı bir damla yağ eksiltmezdi arabaya gaz masrafından başka masraf etmezdim yada can sıkıntısından kendim kurcalarken bozardım ama işte vw nin rahatlık ve sürüş keyfini tutmuyor.
arkadaşım aracımı alalı 1 yılı 2 ay geçti 7500 km yaptım  şuana kadar çok şükür böyle bir problemle hiç karşılaşmadım 1 damla bile eksiltmedi (sadece gecen ay çok soğuktan yağ buharı borusu kaymaklanma yaptığından küçük bir problem oldu oda sökülüp temizlendi zaten) 7000 km de yağını değiştirdim her hafta pazar düzenli kontrollerini yaparım yağ hep aynı seviyede. yağ değişmeden öncede aynı seviyede kalırdı. yağ eksiltiyorsa öncede yazdığım gibi küçük yada büyük kesin bir problem vardır motorda bir sorun yoksa, ya karter keçesinden ya ön keçe dedikleri yerden yada hiç aklınıza bile gelmez yağ çubuğundan bile atabilir!
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Şubat 2012, 11:41:39 »
fabrika verisidir 1000km 1lt yağ eksiltebilir kitapcığında da yazar gazlı araba ister istemez eksiltir az yada çok

Çevrimdışı cengizd68

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2012, 13:10:56 »
arkadaşım aracımı alalı 1 yılı 2 ay geçti 7500 km yaptım  şuana kadar çok şükür böyle bir problemle hiç karşılaşmadım 1 damla bile eksiltmedi (sadece gecen ay çok soğuktan yağ buharı borusu kaymaklanma yaptığından küçük bir problem oldu oda sökülüp temizlendi zaten) 7000 km de yağını değiştirdim her hafta pazar düzenli kontrollerini yaparım yağ hep aynı seviyede. yağ değişmeden öncede aynı seviyede kalırdı. yağ eksiltiyorsa öncede yazdığım gibi küçük yada büyük kesin bir problem vardır motorda bir sorun yoksa, ya karter keçesinden ya ön keçe dedikleri yerden yada hiç aklınıza bile gelmez yağ çubuğundan bile atabilir!
Aracında lpg varmı dostum 06kzn39 un dediği bilgileri bende okudum kitapçıktan, o yüzden ustaların dediği ile uyuşuyor işin içine lpg girince olayın rengi farklılaşıyor inşallah bi sorun yoktur

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Şubat 2012, 13:33:39 »
Aracında lpg varmı dostum 06kzn39 un dediği bilgileri bende okudum kitapçıktan, o yüzden ustaların dediği ile uyuşuyor işin içine lpg girince olayın rengi farklılaşıyor inşallah bi sorun yoktur
Var arkadaşım lpg de var, ben şahsım adına konuşuyorum kimse sakın yanlış anlamasın; benim 1000km de 1 litre yağ eksilten araçla benim işim olmaz hemen satarım.
_-OĞLUM ve POLOM-_