Gönderen Konu: Sıradaki ilğinç arıza bana denk geldi, Aracı yokuşata çalışmıyor.  (Okunma sayısı 7612 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
vız sesi normal benzin pompasından geliyor ama su sesi ne iş yorumum yok. 400 500 civarında çalışmaması stop etmesi lazım o kadar düştüğünde. rölanti düşmesi dalgalanması kelebekten olabilir ama o zaman stop da etmesi lazım rölantide iken. böyle birşey var mı. bana senin sorunun başka birşeymiş gibi geldi
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
yeni konu açmak istemiyorum beyler yukarıdaki bi yazı dikkatimi çekti ... benim  aracımda kontagı açtıgımda  marş basmadan beklerdek dikkatimi çeken bi ses var  yukarıda arkadaşın dedigi gibi vızzz diye bi ses geliyo bide su sesi  gibi şırıl şırıl bi ses geliyo ..  aracım gaz vermeden çalışmıyo motor sogukken  ve rolanti 400-500 civarında seyrediyo motor ısınınca anca 700-800-900 civarına geliyo ben ve araca bakan bi kaç kişi bogaz kelebegi kanısına vardı lakin benzin pompasıyla bi alakası olabilirmi??

Boğaz kelebeğinin kirli olmasından dolayı böyle sorun olur. Kelebek temiz ise eğer sorun %90 rolanti sensöründen kaynaklanıyor.   :tamamdir
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 15:19:21 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
400 devire kadar düştüğünde araba titreyip stop ediyo  bi süre  gaz verirsem ısındıgında 700 devir civarında seyrediyo ve bu sırada camları indirip kaldırırsam, farları açarsa, teybi açarsam ve direksiyonu cevirirsem devir düşüyo ...

kelebegi yeni temizledim bujileri yeniledim hava filtresini deigştim ...

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
400 devire kadar düştüğünde araba titreyip stop ediyo  bi süre  gaz verirsem ısındıgında 700 devir civarında seyrediyo ve bu sırada camları indirip kaldırırsam, farları açarsa, teybi açarsam ve direksiyonu cevirirsem devir düşüyo ...

O vızz sesi farkedilir biçimde değiştiğinde veya kesildiğinde benzin pompasında problem var demektir. Aksi takdirde çalışıyordur. Rolanti düşüklüğü boğaz kelebeğinden olabilir. Direksiyonu çevirirken rolanti çevirdiğiniz süre boyunca düşük mü kalıyor yoksa düşüp yükseliyor mu? Düşük kalıyorsa boğaz kelebeğiniz hiçbir tepki vermiyor demektir. Düşüp hemen normale dönüyorsa çalışıyor ama ayarlayamıyor olabilir.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 18:52:20 Gönderen: atego »

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
mesela  en sag veya en sola cevirdigimde  hidrolikten gelen vızz sesi süresince devir düşük kalıyo bıraktıgımda tekrar yukseliyo

Çevrimdışı ERSAN

• Profili Görüntüle
depoyu yarıya kadar doldurdum, 2-3 defa denedim problem yok,
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle

Sizin sorununuz yakıtı pompanın eğimde çekememesiymiş, bir arıza olmaması güzel :) Muhtemelen sizin yakıt göstergeniz de benimki gibi olduğundan fazla gösteriyor, biz çeyrek depo var gibi görürken aslında daha az benzin kalıyor.

mesela  en sag veya en sola cevirdigimde  hidrolikten gelen vızz sesi süresince devir düşük kalıyo bıraktıgımda tekrar yukseliyo

Camları açma süresince de motor devri düşerek yükselmiyor, düşük kalıyorsa o zaman sizin boğaz kelebeğiniz tepki vermiyor maalesef. Devir düşünce arabanın stop etmemesi için boğaz kelebeğinin otomatik olarak biraz açılarak motor devrini normal değerlerine getirmesi gerekir. Ustanız varsa bilgisayara bağlasın adaptasyon yapmaya çalışsın, o zaman sorun boğaz kelebeğiyse kesin olarak çıkar ortaya zaten. İnşallah boğaz kelebeği arızası değildir de başka basit birşeydir, ben yanılıyorumdur :)
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2012, 01:06:55 Gönderen: atego »

Çevrimdışı frtzmn

• Profili Görüntüle
benzin pompası değiştikten sonra bu sorun cok oluyor aynısı benim aracımdada var ceyrek deponun altına düşünce sola yatık bıraktıgımda calımıyor benzini cekmiyor bu benzin pompasını değiştirdikten sonra oldu problem benzin pompasınn arızasından dolayı değilde orjinali gibi takılmamasından kaynaklanıyor aracımdan bildiğim için hatta bir ustam onu söküp tekrar takmamız lazım altta bi tıpası mı veya hortum takma yerimi oluyomusta orayı ustalar takmaya üşeniyolarmış öyle birşeyler söylemişti ama tam emin değilim o bilgiden

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle

sevindirici bir haber.

400 devire kadar düştüğünde araba titreyip stop ediyo  bi süre  gaz verirsem ısındıgında 700 devir civarında seyrediyo ve bu sırada camları indirip kaldırırsam, farları açarsa, teybi açarsam ve direksiyonu cevirirsem devir düşüyo ...

mesela  en sag veya en sola cevirdigimde  hidrolikten gelen vızz sesi süresince devir düşük kalıyo bıraktıgımda tekrar yukseliyo

en sağ ve en sola çevirip zorladığında düşük kalması bırakınca düzelmesi eğer çok az bir düşme ise normal. kelebeği temizledim demişsin adaptasyon yapıldı mı? yapıldıysa eğer araç 1. vites veya geri viteste iken gaz pedalına ayağını boşluğunu alacak şekilde dokundurup gaza basmadan ayağını debriyajdan yavaş çektiğinde gaz pedalında bir titreşim kendi kendine basma gibi birşey hissediyormusun. hissediyorsan bence gaz kelebeğin normal işlevini görüyor.

diğer dediğin cam açma teyp açma far açma işlemleri elektriksel işlemler elektriksel bir problem olabilir. şarj dinamosu akü vs. bunlar normal mi. birde şöyle de bir sorun olabilir yukarıda da bir arkadaş söylemiş rölanti devir sensörün arızalı olabilir.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
valla  işin en garantisini ustaya bırakarak yapıcam ... paşa oto eyüp abi bi elinden geçirsin arabayı gerekli bütün testleri yapsın en garanti sonuca varıcaz inşallah ..