Gönderen Konu: Intake Manifold Preheating Relay (emme manifoldu ısıtma sölesi) arızası  (Okunma sayısı 2628 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar son bi iki haftadır, arabanın sigorta panelinin ordan tık tık ses geliyodu, araba ısındıktan sonra filan, sanki kızdırma rölesi gibi. ilk başlarda takodan geliyor sandım ama, geçen elimi attım ses geldiğinde, tek tek elledim röleleri, bi röle tıkırdıyordu, bu esnada arabanın rolantisi 2 çizgi düşüktü, yani 900 civarındaydı, farlar ve kalorifer fanı açık vaziyetteydi. röleyi çıkarttım araba rolantisi 2 çizgi yükseldi, yani 1100 e. internette yaptığım parça aramasında malzemenin (171 908 383) intake manifold preheating relay (emme manifoldu ısıtma rölesi) olduğunu öğrendim. çalışma mantığı olarak manifold ısınana kadar cikleyi açtığını öğrendim, anladım ama, pratikte bu malzeme nasıl çalışır, manifold üzerinde müşür mü var, varsa nerde ? nereleri kontrol etmem gerekir ? bu röle bozulmuş mudur, bozuksa ne tip bi röle takılabilir yerine? röle uçlarını bi zımpara yapıp takıcam yerine, ondan sonra kontrol edilebilecek yerleri tarif ederseniz sevinirim.

bu arada araba bi iki haftadır soğukken rolantide durmuyor, yani cikle devreye girmiyor.

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
su tık tık sesı benım arabadada var dostum. ben tam konu accaktım sen actın vallahi. senın benzınlı sanırım aracın benım dızel.

o tık sesı motor sıcak soguk farketmıyo tık sesı geldıkten sonra rolente yukselıyor.

sorun nedır bende bılmıyorum..
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
su tık tık sesı benım arabadada var dostum. ben tam konu accaktım sen actın vallahi. senın benzınlı sanırım aracın benım dızel.

o tık sesı motor sıcak soguk farketmıyo tık sesı geldıkten sonra rolente yukselıyor.

sorun nedır bende bılmıyorum..
benim sorunum arasındaki tek ortak nokta röle problemi olabileceği :) seninki dizel, benimki benzinli :) sorun nedenleri aynı olmayabilir.