Gönderen Konu: Aracınız lpg ye kaç derecede Geçiyor  (Okunma sayısı 5347 defa)

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
Aracınız lpg ye kaç derecede Geçiyor
« : 11 Şubat 2012, 01:21:06 »
Arkadaşlar geçenlerde kış soğukları sebebi ile gaz ayarımı biraz açtırdım o ara usta galiba geçiş ısısı ilede oynadı sordum sonra yoo öyleydi önceden galiba dedi kendiside hatırlamadı herhalde

arabanın gizli menüden gördüğüm sıcalığa göre eskiden tam 40 derecede geçerdi şimdi 50 derecede geçiyor 

sizin bu konuda tecrübeniz varmı veya kaç dereceye ayarlı olduğunu bilyormusunuz?
Büyük imza...

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracınız lpg ye kaç derecede Geçiyor
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2012, 18:36:47 »
Benim derece ayarım 35. Kışın  (Şu an havalar 4-7 derece) en fazla 1.5 km sonra gaza geçiyor. Yaz kış ayarlarını hiç değiştirmiyorum. Siz neden değiştirme gereği duydunuz?

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2012, 22:11:56 »
30 dereceydi benim ilk yürütme esnasında biraz silkeleniyordu az gaza basarsam sanki, araba bende 40 yaptım şimdi daha iyi fakat çok benizn yanıyor haliyle   peki  regülatör gaz basıncının kaç olması gerektiğini biliyormusunuz ?  burda doğru dürüst lpg ustası yok ellerine kalan yandı yani ?

regülatör gaz çıkış basıncının kaç olması gerektiğinide öğrenirsem uğraşmamış olucam burdakilerle kendim söyleyip yaptırıcam  benim ayar 0,90  düşükmü normalmi?
Büyük imza...

Çevrimdışı hakkut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2012, 23:30:14 »
Bunu bilemiyeceğim. Büyük şehirlerde LPG montaj yerlerini internetten aratıp bir ikisine telefon ile sorarsanız size cevap verirler bence.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2012, 03:16:40 »
benim araç (6N2 polo BRC sıralı) 30C de geçiyor ama hava aşırı soğuksa geceden hararet normal seviyesine gelmeye yakın 80C gibi bi değerde geçiyor lpgye
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2012, 23:15:54 »
Alıntı
benim araç (6N2 polo BRC sıralı) 30C de geçiyor ama hava aşırı soğuksa geceden hararet normal seviyesine gelmeye yakın 80C gibi bi değerde geçiyor lpgye

hocam o biraz fazla gibi geldi bana   o derecelere kadar çoktan geçmiş olması gerekir gerçi klimatronik diagnostik ekranından tam kaç derecede geçtiğini görebilirsin motor sıcaklığı dijital olrak var orda    peki   ilk lpg ye geçtiiniz anda vites aralarında vuruntu oluyormu gaza veya düşük devirle gitmeye çalışırsanız araba sallantı yapıyormu?
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2012, 23:22:07 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2012, 23:16:42 »
yahu bu lpg regülatör çıkış basıncının kaç olması gerektiğni kimse bilmiyormu?
Büyük imza...

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Şubat 2012, 18:19:34 »
hocam o biraz fazla gibi geldi bana   o derecelere kadar çoktan geçmiş olması gerekir gerçi klimatronik diagnostik ekranından tam kaç derecede geçtiğini görebilirsin motor sıcaklığı dijital olrak var orda    peki   ilk lpg ye geçtiiniz anda vites aralarında vuruntu oluyormu gaza veya düşük devirle gitmeye çalışırsanız araba sallantı yapıyormu?

:) bende klimatronic yok maalesef. lpgye geçerken vitesdeyse araba ve motor freni yapmıyorsam %90 vuruntu yapıyor. düşük devirlerde sarsıntı yok  ;)

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2012, 22:00:30 »
lpg regülatör basıncın düşük olablir ona baktır biraz artır sonra kalibrasyon yaptır fakat sıfırdan kalibrasyon beyindeki tüm ayarları sildir, geçiş ısısını 40 yaptır büyük ihtimalle yok olur ben hallettim baya uğraştık ama  olayı çödüm yani   lpg ni ipragazdan-milangazdan falan alma ben aldım acayip vuruntu yaptırıyor propanı düşük olabilir shell den al dene en azından (tabi önce ilk dediklerimi yaptır )

çok yüksek ihtimalle olayın hallolmuş olacaktır
Büyük imza...

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2012, 05:46:13 »
bagaj tarafından röle sesini duydumu boşa atıyorum arabayı sonra gösterge ışıklarından kontrelle lpgye geçene kadar vitese takmıyorum vuruntu olmaması için  ;) hocam araba şeytan kulağına kurşun 0,18kr/km yakıyor şu fiyatlara rağmen o yüzden hiç ayarıyla felan oynatasım yok. önceki araçlarımda lpg ayarı çok başımı ağrıttı, 3 kuruşluk ayar için sanayi yollarında binlerce liralık gaz yaktım vaktiyle, çektiğin rezillikte cabası.. ayara uzanan eller kırılsın  :D

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Şubat 2012, 23:48:04 »
aslında haklısın çok bilenin başına çok dert geliyor ben bir ellettim ayarı bir daha tutturana kadar akla karayı seçtik  boşver elletme sen yazın zaten vuruntu olmaz araçta  :tamamdir
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2012, 23:49:32 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...