Gönderen Konu: Geri Vites Sorunu  (Okunma sayısı 7534 defa)

Çevrimdışı eses GTI

• Profili Görüntüle
Ynt: Geri Vites Sorunu
« Yanıtla #14 : 01 Şubat 2012, 13:34:10 »
Birde bu marşın az çevirmesi olayına bir bilgide benim mk 1 1100 de başıma geldi( marşı uzun yapmıştım birazda üzerine su gelmiş basarken duman yani buhar çıktıydı) akünün eksi kutup başından çıkan örgülü kablo şasiye bağlanıyor bu örgü kabloda zamanla kopmalar oluyor ilave olarak bir kablo( 16 mm2) attım şasiye daha hızlı marş yaptı araç.

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Şubat 2012, 16:18:17 »
arkadaslar akuyu yenı aldım 72lık mutlu eger mars hala zor donuyorsa mars motorunu dınletmek lazım sıfır yada ıyı bı akude zor donuyorsa burcların degısmesı lazım 3 tane burc oluyor 2 sı mars motorunda bırı sanjumanda benım sanjımandakını cıkarmak ıcın 1 saat ugrastılar ama sonunda oldu oyle tatlı bır ses cıkmaya basladıkı anlatamam gerı vıtes konusunda arabayı ortak kullandıgın kısıler bazen ustune basmadan kendını cekerek takıyor ve alıskanlık oluyor uzerıne basmaya alısırsanız bellı bır sure sonra duzelırbenım de aynı sorunum vardı o kadar alışmıskı ustune basmamaya 1 dıye gerıye gecer oldu vıtes ısıkta beklerken cok gerıye gıttı araba

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2012, 09:41:48 »
kardeş elektrikçi 90 amper akü nun tesisata zarar vereceğini bilmiyor mu acaba durduk yere şarj dinamosundan olacaksın 72 yada 75 lik normal ben akü alırken aynı paraya 90 lik vardı ama almadım

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2012, 10:11:22 »
bence ilk sabah mars yaptıktan sonra 3 defa falan bi 5 dakika bekle hem akü biraz kendini toplasın hemde motor şoka giriyor ortama alışır ben öyle yapıyorum titreme falan da olmuyor

Çevrimdışı ugurkrdg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2012, 10:16:47 »
ısıtma role sine baktir isitiyor gibi yapıp aslında ısıtmiyor olabilir ısıtma manuel se akü kısılıyormu ordan kontrol et ama kontağa bağlıysa kapat ac 3 4 defa yeni araç larda aynısını yapıyorlar ama yeni araçlarda ısıtma ışık sonunce devam ediyor belli bir süre

Çevrimdışı murat_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Şubat 2012, 12:27:12 »
arkadaşlar aracın marş dinamosu sizlere ömür çıkma bi tane marş dinamosu aldım bide ateşleme bujilerini değiştirdim aküyü şarja bağlattım maşallah şimdi 20 saniye ısıtınca yarın marşta çalışıyo...ilginiz için hepinize çok teşekkürler.