Gönderen Konu: yeni üyenize acil yardım :) cabrio 1.6 gti  (Okunma sayısı 11842 defa)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet

Çevrimdışı onur16

• en kötü durumda bile en iyi şeyden asla vazgeçme
    • Profili Görüntüle
Ynt: yeni üyenize acil yardım :) cabrio 1.6 gti
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2012, 17:27:38 »
ilanı biliyorum aracıda gördüm çaldıranda furuko nun orda babaanne keçiörende oturuyo görüyorum orda sürekli vermem hocam o araca 13 bin imkansız etmez de zaten araç harbi yanlış ellerde ben onu alırım 3 hafta binemem apaçi arabası yapmış adam o lastikler bitirdi beni :D

Çevrimdışı Han

• Her Şey Golf Mk1 ve Dostluk İçin.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2012, 17:29:54 »
Tofaş jantı sanırım onlar :D sök onları ats tak :D ama 13 bin edermi yakından görmeden bir şey diyemem :)
işin içinde erci var ise gerisi teferruattır :D
http://GolfMk1Ciyiz.Biz Her Şey Golf Mk1 İçin

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2012, 17:56:37 »
Tofaş jantı sanırım onlar :D sök onları ats tak :D ama 13 bin edermi yakından görmeden bir şey diyemem :)

13 etmez eskiden ilanı 10.000 liraydı hem o zaman atsleri vardı çiçek gibi duruyordu kaça aldı bilmiyorum ama şuan bence o fiyatın altından vermesi lazım :D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Şubat 2012, 18:57:13 »
aracin 1 seneden beri muainesi yok, onudahesaba koy

samsundaki beyaz cario pahali ama al marsina bas gez cinsinden

iyi hesap yap derim
Cihan abinin Cabriosunu diyosun sanırım Taner abi  :tamamdir O da bayağı masraf etmişti rutin bakımlarını düzenli olarak yaptırıyordu ama eder mi o kadar bilemem çamurluğunda vs bi takım işlemler vardı ama hepsini yaptırdı diye biliyorm  :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı onur16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Şubat 2012, 03:16:18 »
taner abimizin aracı gibi bir araç  bulamazsam asla almayı düşünmüyorum , aracı gerçekten uygun fiyata bırakip sonra hemen keyifle binilecek kadar toplama ve restore etme şansımın olduğu araçlarada kapım açık , taner abimizin aracını inceledim klima var sanırım ek olarak ?
şimdi sormak istediğim çok önemli 3 soru var
1) sonrada klima takılabilir mi ? bu işlem ne kadar kaliteli olur ? kaça mal olur ? motora bi etki edermi ?
2) ön camları elektirikli yapabilir miyiz ?
3) koltuk ısıtma taktırsam aracın aksamı bunu kaldırır mı ? cidden bunları yapmak istiyorum sınırları zorlicam bu işin elektirikli tenteye kadar kolu var :P :D >:D harbiden çocuğama kadar bu aracıda saklamayı düşünüyorum

hayatımda mutlaka ama istediğim şeylerden birisi budur bu araçlarında çok özel olduğunu düşünüyorum e36 cabriyo dan sonra gerçekten en havalı eski kasa cabriyolar arabanın çizgisi karakteri bambaşka :) bide acayip karizmatik bence yaa :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #20 : 10 Şubat 2012, 03:31:57 »
taner abimizin aracı gibi bir araç  bulamazsam asla almayı düşünmüyorum , aracı gerçekten uygun fiyata bırakip sonra hemen keyifle binilecek kadar toplama ve restore etme şansımın olduğu araçlarada kapım açık , taner abimizin aracını inceledim klima var sanırım ek olarak ?
1) sonrada klima takılabilir mi ? bu işlem ne kadar kaliteli olur ? kaça mal olur ? motora bi etki edermi ?
3) koltuk ısıtma taktırsam aracın aksamı bunu kaldırır mı ? cidden bunları yapmak istiyorum sınırları zorlicam bu işin elektirikli tenteye kadar kolu var :P :D >:D harbiden çocuğama kadar bu aracıda saklamayı düşünüyorum

hayatımda mutlaka ama istediğim şeylerden birisi budur bu araçlarında çok özel olduğunu düşünüyorum e36 cabriyo dan sonra gerçekten en havalı eski kasa cabriyolar arabanın çizgisi karakteri bambaşka :) bide acayip karizmatik bence yaa :)

3 madde de genel konu. sanırım cabbyler hakkında çok fazla bilmesem de yanıtlayabilirm.

1. sonradan klima teorik olarak takılır. ama hem aşırı derecede pahalı olur, hem randıman vermez hem de aracını üzer.
2. ön camlar elektrikli yapılır. iş bilen pratik bir camcı, pekkala universal kitleri mk1 için dönüştürebilir. çok kolay ve ucuz bir şekilde dönüşür.
3. koltuk ısıtma da takılır. takılır takılmasına da. da sı var işte. her marka modele takılabilir. ama her araca takılmaz. elektrik sisteminin sağlığı önemli.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 10 Şubat 2012, 12:52:35 »
Bu dediklerinin hepsi tek tek yapılabilir ama MK1'lerin klima kompresörleri biraz büyük olduğu için klimayı açınca rolenty acaip derecede düşüyo tabi durduğu yerde yolda giderken bi sıkıntı olmaz  :tamamdir

Ön camları elektrikli yapmak hiç zor değil tam tersin çok ta kolay önemli olan arkaları yapabilmek zor olan arka taraf motor uydurmak zor olur  :)

Isıtmalı koltukta takabilirsin bi sıkıntı olmaz  :tamamdir

Arkadaşımın Cabriosunda Klima-Elektrikli ön camlar-ısıtmalı deri koltuk-yol bilgisayarı hepsi mevcut kısmet olursa ilerde bende ufak tefek eklemeler yapıcam  :tamamdir Elektrikli tenteyi de yapabilirsin ama tente mekanizmanın bakımını sürekli olarak yapmalı ve bağlantı noktalarının paslanmamasını sağlamalısın diğer türlü tente motorunu yakabilirsin  :tamamdir

Çevrimdışı onur16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Şubat 2012, 18:04:35 »
bunlara dünyadan örnekleri görünce karar verdim bi ara denk gelmiştim youtube da adam mk1 i öyle bir dönüştürmüşki hem araç dışardan hemde içeriden nerdeyse orjinal fabrikadan çıkmış gibi airbag takmış adam araca bence golf 3 ün mekanizmalarını 1 e uyarlamaya çalışmış gibi geldi bana onu geçende aradım fakat bulamadım önce güzel bir araç şart içime sinen bu araba adam olur arkadaş diyebileceğim :) geriside mühendislik sadece yapıcaz bi şekilde makine mühendisi arkadaşlarım var uğraşıcaz yapıcaz imkansız diye birşey yok ama harbiden iyi zaman alıcak gibi :)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Şubat 2012, 19:43:42 »
Ben MK1'imi resto ederken düşünüyorum dışı tamamen MK1 içi ise full MK3  >:D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #24 : 10 Şubat 2012, 19:51:08 »
Ben MK1'imi resto ederken düşünüyorum dışı tamamen MK1 içi ise full MK3  >:D

sen paradan haber ver. mk3 yerine polo 6R de yapılır. golf mk3 ile ölçüleri neredeyse aynı
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı fotorite

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Şubat 2012, 08:16:11 »
Merhaba ben Bursa'da yasıyorum . Aralık ayında Ankara'dan beyaz 1979 model bir mk1 cabrio aldım. Fiyatı çok cazipti dayanamadım. Şansıma araba fazla masraflar çıkmadı. Ben 5900 liraya aldım şimdi ufak ufak toparlıyorum. Tente ebayda 180 dolara var gerekirse bir kaç kisi birleşip alınabilir kargo ucuza gelir diğer tüm parçaları bulunuyor ve çok ucuz. Ben bursada buluyorsam sen Ankara'da rahat bulursun. Çok keyifli bir araba ici ferah her binen icinin rahatlığına ve ferahligina şaşırıyor. Camları otomatik yaptırmayı bende düşünüyorum. Umarım gönlüne göre bir araba bulursun.
Çağlar Aygenç Bursa 79' golf mk1 cabrio

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Şubat 2012, 08:30:16 »
Merhaba ben Bursa'da yasıyorum . Aralık ayında Ankara'dan beyaz 1979 model bir mk1 cabrio aldım. Fiyatı çok cazipti dayanamadım. Şansıma araba fazla masraflar çıkmadı. Ben 5900 liraya aldım şimdi ufak ufak toparlıyorum. Tente ebayda 180 dolara var gerekirse bir kaç kisi birleşip alınabilir kargo ucuza gelir diğer tüm parçaları bulunuyor ve çok ucuz. Ben bursada buluyorsam sen Ankara'da rahat bulursun. Çok keyifli bir araba ici ferah her binen icinin rahatlığına ve ferahligina şaşırıyor. Camları otomatik yaptırmayı bende düşünüyorum. Umarım gönlüne göre bir araba bulursun.
Çağlar Aygenç Bursa 79' golf mk1 cabrio

bi ara satilik vardi, beyaz ve yanlis hatirlamiyorsam kaputu siyahti. o aracimi aldin?? hayirli olsun

tente olayini anlamadim, nasil birlesip almayi planliyorsun?? zaten 180 dolar, gümrüge takilcak, kargoyu daha ucuza getireyim diye ufak parcalarda birlesilirdedegeri yüksek ürünlerde birlesmek daha büyük zarardir

aracini otomobilim bölümünde tanitirsan seviniriz

Çevrimdışı TanerErbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Şubat 2012, 08:46:56 »

Merhaba Onur, benim arac kadar temizi illaki vardir, ama benim baktigim ve inceledigim araclarin arasinda aldigim aractan daha iyisini göremedim. Derli toplusunu daha fazla paraya almak daha mantikli, yok sonradan yavas yavas toplarim demek, hem zaman, hem para kaybi. birde üstüne üstük ustalarla ugrasmak insani biktirir, aracindan sogutur.

söyle bir örnek vereyim.

A arabasi ve B arabasi tipa tip ayni, sadece B arabasinin boyaya ihtiyaci var ve fiyati 2000 lira daha ucuz. denirki, ok B arabasini alayim, 1500 boya yaptirir binerim ve 500 lira daha ucuza cikartirim. (fiyatlar sadece örnek arkadaslar)

B araci alirsin, boyaciya gidersin, illa fitilin altinda yok görünmüyordu, eski boyayi kaziyinca fark edildi (usta tabirleri) ile extradan kaporta islemleri cikar, yok burasi boyanmadan evel cekilse cekiclense daha iyi olur denilir ve maden yapilcak düzgün is ciksin dediktan sonra 2 haftalik boya isi 3-4 hafta olur. 50 kere gider gelirsin + 30 kere telefon acarsin ve sonunda yine diyelim 2000 liraya mal ettin.

cektigin cile, arabaya binemedigin zaman cabasi

heleki bunu olay mekanik acidansa, yolda kalma, kiz arkadasinle veya arkadasinla arabanin icindeyken arabani överken yolda kalmasinin degeri paha bicilemez.

zaten arac eski illaki bi yerden ariza vericek, yeni olsada ariza vericek ama o ufak arizayi derdi halletmek, büyük restorasyonlara girmekten daha ucuz ve zahmetsiz olcaktir. Restorasyon yaptiran forumdaki arkadaslara bakarsan, bazilari kaportaya vermis ve arac 3 haftada bitmesi gerekirken aylarca yatmis. bu malesef sanayimizin durumu. bir usta 1000 lira ister digeru 750 lira ister 750 isteyene veririz ama o da burnumuzdan getirir ve extradan masraf cikartir sonuc olarak en son keske 1000 lira verseydik de bu kadar uzun dürmeseydi deriz

karar yine senin, ugrasicak sensin, süprizlere acik olucak yine sensin, stress küpü olucak yine sensin