Gönderen Konu: yeni bir golf yeni bir serçe ilanlar değiştirildi ?  (Okunma sayısı 20749 defa)

Çevrimdışı theblade

• Profili Görüntüle
Ynt: 1977 golf 1 Vs 1991 serçe
« Yanıtla #28 : 10 Şubat 2012, 18:38:04 »
aslında serçeden vazgeçtim sevgi ağır bastı şuan 3.5 -4 arası idare edicek bi golf bekliyorum
peugeot 206,golf mk2

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #29 : 10 Şubat 2012, 20:38:18 »
Bu arada ilanlara bakınca. Serçe satılmış, golf 1 hala sahibini arıyor anlaşılan...Arkadaşlar gereksiz yere fanatiklik yapmak yerine ilandaki golf 1 e bakın Allah aşkına yürücek hali kalmamış, hala şöyle iyi böyle iyi diyorsunuz ya inanamıyorum. Çok bakımlı olur da hadi anlarım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-satilik-1977-golf-gl-63067768/detay

Ben direk fanatik yaklaşarak soruyorum. Yürüyecek hali kalmamış derken bu sonuca nerden vardınız. Lastikler yeni akü yeni kaldıki 1,5 yıl daha muayenesi var, bu araç yürümeyecek halde olsa TUV bunu nasıl geçirdi..  En dandik TUV istasyonu bile aracın şasilerinde, yürüyeninde ve uyarı sistemlerinde bir sorun oldumu ağır kusur veriyor... Ama siz kalkıpta model yılı ile bu sonuca varıyorsanız haksızlık yapıyorsunuz. Herşey resimlerde pis gözüken bir mal değil canlı görülüp karar verilmesi gereken bir durum..  Ben ilanlarda hep çiçek gibi görünen araçlara gittim baktım pert çıktı o yüzden karar araç başında verilir ve değeri biçilir... 

Bu işin sevgisi var ama göz göre görede sevgi uğruna pert araç alınmaz. Benim resimlerde gördüğüm ne biliyormusunuz en az 5 yıl arabacılık yapıcak bir eşek. Ver suyunu yağını devam et içinde sevgi varsa dahada güzelleştir..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 10 Şubat 2012, 23:09:22 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-satilik-1977-golf-gl-63067768/detay

Ben direk fanatik yaklaşarak soruyorum. Yürüyecek hali kalmamış derken bu sonuca nerden vardınız. Lastikler yeni akü yeni kaldıki 1,5 yıl daha muayenesi var, bu araç yürümeyecek halde olsa TUV bunu nasıl geçirdi..  En dandik TUV istasyonu bile aracın şasilerinde, yürüyeninde ve uyarı sistemlerinde bir sorun oldumu ağır kusur veriyor... Ama siz kalkıpta model yılı ile bu sonuca varıyorsanız haksızlık yapıyorsunuz. Herşey resimlerde pis gözüken bir mal değil canlı görülüp karar verilmesi gereken bir durum..  Ben ilanlarda hep çiçek gibi görünen araçlara gittim baktım pert çıktı o yüzden karar araç başında verilir ve değeri biçilir... 

Bu işin sevgisi var ama göz göre görede sevgi uğruna pert araç alınmaz. Benim resimlerde gördüğüm ne biliyormusunuz en az 5 yıl arabacılık yapıcak bir eşek. Ver suyunu yağını devam et içinde sevgi varsa dahada güzelleştir..

Nerden mi karar verdim, aracın duruşundan, kaportanın bakımsızlığından, içerisinin ise fotosu bile yok sonuçta. Araç bağırıyor yeter artık beni emekliye ayırın diye...Tabiki hobi dersen alır uğraşır yaptırırım dersen araç ortada, araca sevgi ile masrafı istemesini bence karıştırmayalım...araç 3.5 a satılık. Sonuçta gayet iyi durumda olsa sanırım bu fiyata kimse vermez. Sitede daha ucuz golf 1 yok sanıyorum. derli toplu olanlar 5-6-7 arası fiyatlar değişiyor. Dikkat edersen aracı 8000 bin kişi tıklamış, ilan tarihi 30 ekim, demek ki çok meraklısı mevcut, diyorsunuz ya yakından görüp incelemeli, bu fiyata bence çok kişi gidip incelemiştir de bu bitik araç deyip vazgeçmiş de olabilir sonuçta. o nedenle sadece yaşına bakarak yapmıyorum bu yorumları. Sitede çok temiz golf 1 ler 2 ler mevcut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Şubat 2012, 23:13:21 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-bakmaniz-yeterli-73168648/detay  => serçe

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-satilik-1977-golf-gl-63067768/detay  => golf

arkadaşlar tarafsız bi karşılaştırma yaparsak ve öğrenci kullanıcak dersek fikirlerinizi alabilirmiyim hangisi daha az dertli olurdu (golfün yeri ayrı tabi ama )

Ayrıca konu açan öğrenci arkadaş soruda demişki, verilen iki araç arasından hangisi daha az dertli olur demiş, ben de diyorum ki ilandaki golf 1 az dertli olmaz. Sonuçta golf 1 iyidir, kötüdür ben onu tartışmıyorum zaten. Golf 1 e saygımız var, golflerin atasıdır. Ben de torunu olan golf 4 ü kullanıyorum:)
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 00:36:45 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı kmlsydm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Şubat 2012, 23:57:21 »
Bu arada ilanlara bakınca. Serçe satılmış, golf 1 hala sahibini arıyor anlaşılan...Arkadaşlar gereksiz yere fanatiklik yapmak yerine ilandaki golf 1 e bakın Allah aşkına yürücek hali kalmamış, hala şöyle iyi böyle iyi diyorsunuz ya inanamıyorum. Çok bakımlı olur da hadi anlarım.

Sizin mk1'iniz yada serçeniz var mı? Ne kadar süre kullandınız bu araçları?

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 11 Şubat 2012, 00:37:31 »
Sizin mk1'iniz yada serçeniz var mı? Ne kadar süre kullandınız bu araçları?

Ayrıca konu açan öğrenci arkadaş soruda demişki, verilen iki araç arasından hangisi daha az dertli olur demiş, ben de diyorum ki ilandaki golf 1 az dertli olmaz. Sonuçta golf 1 iyidir, kötüdür ben onu tartışmıyorum zaten. Golf 1 e saygımız var, golflerin atasıdır. Ben de torunu olan golf 4 ü kullanıyorum:)

Tekrar okuyunuz...

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Şubat 2012, 10:34:47 »
Maverick = 30bin click - hergün 2-3 telefon - Bakmaya gelen sayısı 2, neden 2 kişi geldi Sebeb telefonda pazarlık yapanlara araç size satılık değil dendi. gelenlerden 1 i aldı gitti.
Beyaz güvercin = 8bin click - hergün 1-2 telefon - bakmaya gelen sayısı 1, neden 1 kişi geldi telefonda pazarlık yapanlara araç size satılık değil dendi.. gelen 1 kişide aldı gitti.

Demek istediğim kimse kalkıp arabaya bakmaya gitmiyor hele bakılacak araç 100km ötede ise herşey telefonda halledilmeye çalışılıyor. Adam 5 bin fiyat koysa 3 bin e kopar bu araç mantığı ile telefonda can sıkıyorlar.. Aracın fiyatını istediğin kadar düşür genede fiyatı öldürmeye çalışıyorlar o yüzden gerçek alıcı sayısı çok az ve alıcı adam telefonda gerekli bilgiyi aldımı atlıyor otobüse geliyor bakıyor beğeniyor alıyor..

30 yaşında klasik bir araç için 2000 küsür model araç muamelesi yapacak alıcı ne gelsin ne sorsun nede alsın zaten bu araçları bukadar basit..
« Son Düzenleme: 11 Şubat 2012, 10:36:41 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı arda_86xxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Şubat 2012, 10:39:13 »
Maverick = 30bin click - hergün 2-3 telefon - Bakmaya gelen sayısı 2, neden 2 kişi geldi Sebeb telefonda pazarlık yapanlara araç size satılık değil dendi. gelenlerden 1 i aldı gitti.
Beyaz güvercin = 8bin click - hergün 1-2 telefon - bakmaya gelen sayısı 1, neden 1 kişi geldi telefonda pazarlık yapanlara araç size satılık değil dendi.. gelen 1 kişide aldı gitti.

Demek istediğim kimse kalkıp arabaya bakmaya gitmiyor hele bakılacak araç 100km ötede ise herşey telefonda halledilmeye çalışılıyor. Adam 5 bin fiyat koysa 3 bin e kopar bu araç mantığı ile telefonda can sıkıyorlar.. Aracın fiyatını istediğin kadar düşür genede fiyatı öldürmeye çalışıyorlar o yüzden gerçek alıcı sayısı çok az ve alıcı adam telefonda gerekli bilgiyi aldımı atlıyor otobüse geliyor bakıyor beğeniyor alıyor..

30 yaşında klasik bir araç için 2000 küsür model araç muamelesi yapacak alıcı ne gelsin ne sorsun nede alsın zaten bu araçları bukadar basit..
:tamamdir :tamamdir

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #36 : 11 Şubat 2012, 22:30:47 »

:tamamdir :tamamdir
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Şubat 2012, 12:15:36 »
Arkadaşlar selam. Uzun zamandır uğrayamadım ama sanmayın ki mk1 den vazgeçtim. Her neyse Erşan başta olmak üzere birçok arkadaş arasında bu hususta beyanda bulunmak pek bana düşmez ama ben de naçizane birkaç kelam etmek isterim. Bu karşılaştırmada kesinlikle mk1 golf tarafındayım. İlk ve halihazırdaki arabam 82 dizel mk1 golf. Bu arabayı ilk aldığımda bana yakın arkadaşım her şeyiyle bu arabayı "oturtman" 6 ayı bulur ama ondan sonra keyfini sürersin dedi ki kesinlikle de öyle oldu. Tabi bu arada arabayı da bolca kullanabildim. Öyle zaman oldu sadece 2 günde 1.700 km yaptım, hiç yolda bırakmadı. Öğrenci arkadaşımız için şunu söyleyebilirim. Öğrenci için serçe ya da golf, araba her halükarda bir lükstür bunu unutmamak lazım. Bu yüzden hangisini alırsan al, hiçbir şekilde aldığın parayla tüm sorunların çözülmeyecek. Gelgelelim iki aracın sorunlarını çözdün, kullanacaksın işte orada farkı göreceksin. Bir dizel mk1 in ne derece az yaktığını, virajda benim diyen arabalar fren yaparken veyahut en azından gaz keserken mk1 in ille de bas gaza beni zaten yoldan çıkaramazsın diye fısıldadığını, dizel mk1 in hemen dik bir yokuşun başında durur halde ve 4 arkadaş içindeyken birle kalkıp yokuş ortasına gelmeden ikiyi ve hatta yokuşun sonuna doğru 3 ü isteyişini hayretle tecrübe deceksin. Ben hep şunu söylerim, vw tosbağa retro, nostalji ve klasik sevenlerin aracıdır. Mk1 ise arabadan, sürüşten, dayanıklılıktan olmakla beraber retro ve yakışıklılıktan anlayanların arabasıdır. Velhasıl kelam bütçen kısıtlıysa (ki öğrencisin) biraz sabret, serçeden uzak durilla araba almak zorunda değilsin. Ha illa araba alacağım diyorsan, gerçekten araba olanı yani mk1 i al derim. Sevgiler ve saygılar.

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 13 Şubat 2012, 12:27:27 »
Hakkatende öyle 2012 model clio symbol'den iyi yol tutuyor mk1.hem ş.içi 20krş ş.dışı 16krş gibi bir tüketimi başka çok az araçta yakalarsın ve mk1 fiyatına alabileceğin hiçbir araçtada yakalayamazsın tüplü bis hariç :D

Çevrimdışı oldboy

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 13 Şubat 2012, 12:33:38 »
Bu arada ufak bir düzeltme, 77 mk1 benzinliymiş. Yine de olsun, mk1,  mk1 dir. Dün yaşanmış bir olay, küçük bir anektod: b.içi köprü yolunda anadolu yakasından avrupa yönüne devam ediyorum. Son çıkış, yani altunizade çıkışından çıkacağım. Makul bir hızda seyrediyorum (yüksek hızda araç kullanmayı sevmem ama aracımın atik ve agresif olmasını seviyorum.) Sağdan ayrıma girdim ve arkamda bir mini cooper bitti (ki bilirsiniz cooper ın yol tutuşu oldukça iyidir.) ve başladı sellektör yapmaya ve anladım ki hızlan diyor. Ben de arkadaşı kırmadım ve gaz yüklenmeye devam ederek altunizade çıkışına yöneldim. İnan ki hemen arkamda olan araç, ben virajı ve devamındaki yokuşu bitirdiğimde ancak virajdan çıkmıştı. Ve düz yolda basıp bol sellektörle ışıklarda yanıma geldi beni yakaladı bir süre aracı inceledi ve sonra devam etti. Diyeceğim şu elbette cooper iyi yol tutuyor diye içindeki de aracı full performansla kullanan bir olacak diye bir kaide yok ama tam tersinden de ben de usta bir mk1 kullanıcısı sayılmam. Neticede şuraya geleceğim, arabaları alırsın yaparsın, ilk başta belki golf ün masrafı fazla olacak (ki olmaya da bilir görünüşe aldanma) ama sonrasında kullanım, keyif, sorunsuzluk... Ben işim gereği birçok araba kullanıyorum: kiralama, şirket arabaları v.s. Mutlaka çok iyi arabalar var ama benim bu zamana kadar kullandığım araçlar içerisinde sürüş keyfi en yüksek ve sürüşü en eğlenceli araç kesinlikle mk1.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 13 Şubat 2012, 18:01:39 »
birde geçen şöyle birşey düşündüm.mk1 ş.içi 20krş kadar yakıyor (antalya'da) bugün tutup 1.3 veya 1.4 motorlu ufak bir araba alsanız bile ş.içi 8-9litreden aşşağısını göremeyeceksiniz.buda demek oluyorki 40krş yakacaksınız.2katı bir açıdan bakarsak.diğer açıdan bakarsam ben benzinciye ne zaman gittiysem ve ne aldıysam bir o kadarını daha almak zorundaydım aynı yolu yapmak için.aldığım gün gittik 100tl aldım antalyaya yola çıktım 120tl aldım yola çıkmadan istanbulda 40tl almıştım,antalyada 60tl aldım...arabayı alalı 2 ay olmadı bu dediğim yolu 1aydan biraz fazla zamanda yaptım.topluyorum 320tl mazot almışım 1ay 10günde.bu şu demek aynı yolu başka bir arabayla yapsam 320daha çıkacaktı cebimden.şimdi bu arabaya 2-3ayda 50tl masraf etmişim çokmu arkadaşlar?hesap ortada bence.neden benzinli arabayla kıyasladın diye soran olabilir cevabı şu:o modelde o fiyatta başka pek bir dizel araba yok arkadaşlar.çoğu üretici diesel motor üretmeye taa 90lardan sonra başladı,üretilenlerde genelde gücüne göre büyük hacimli olduğundan pekde az yakmıyor.şimdi düşünüyorum mk1'i değiştirsem ne alabilirim diye aslında hiçbirşey gelmiyor aklıma 10-12milyara alabileceğim hiçbir arabada o kadar az yakamaz.değiştirmeyide düşünmüyorum,yol tutuşu olsun,gücü olsun boyutu olsun bence ideal.bende üniversite öğrencisiyim arabayıda biriktirdiğim 1senelik burs parasıyla aldım neredeyse.böyle düşününce bundan daha güzel bir otomobil olamaz.vw kalitesi ve tasarımını saymadım bile.