Gönderen Konu: şanzıman dagıldı problemler bitmiyor  (Okunma sayısı 11725 defa)

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
şanzıman dagıldı problemler bitmiyor
« : 02 Şubat 2012, 17:31:31 »
arkadaslar konu acmamak için baya direndim forumda araştırmalar yaptım fakat bir türlü istediğim bilgileri edinemedim son çare artık size kısaca anlatayım lütfen tek istedğim fikirlerinizi eksik etmeyin ne yapmam gerekiyor yardımcı olayın ustaya mı çatayım kime ne yapayım bilemedim

olayı en basından anlatacak olursak
ilk basta 5. vites de cok az bi sürtünme sesi almaya basladım daha sonra yağdan olur dediler gittim yagını en kalitelisi ile değiştirdim fakat ses artmaya ve 2.3.4.5. viteslerde de gorulmeye basladı

velhasıl sabah uyandım 2 hafta once garajın altı komple yag olmus vs vs sanayi de sonuc şanzıman dağıtmış revizyon olmaz cünkü bişey kalmamış dediler
param pulum işim gücüm yokken 1500 tl buldum 1250 tl şanzıman 250 de işçilik

3 gün önce arabayı cıkardım çok şiddetli gürültülü ses vardı ibre calısmıyor direksiyon yamuk ufak tefek cizikler ve kaput da sağ  tarafın ustune iyice inmiş nasıl olduysa artık

bana ustanın dediği 1 ay bineceksin ses zamanla kesilecek alısacak parca bla bla ses kesilmez ise 5 kurus wermiceksin aynı gün yeni şanzımanla değiştirecez

bugun sabah garajdan cıktım ve bi baktım 2 el büyüklüğünde yag sızıntısı direksiyon aşırı sert 2. vitese girerken zorlanma gürültü yine devam sürtünme sesi yani
sinirle cıktım servise gittim

şanzıman catlak kaynak yapılmıs dediler şanzıman yagı eksik dediler şanzıman kecesi değişecek dediler bla bla bla bi o kadar para ama garanti yok tabi sesin düzeleceği
bana şanzıman kazalı aractan dediler revizyonlu cıktı

şimdi ben ne yapayım güzel abilerim bugun kendime soyledim satmayacagım ne olursa olsun demiştim ama su işi halledersem bu beladan kurtulmanın zamanı geldi

sorularım ise

1- onceden sanzıman değiştiren arkadaslar tekrar yeni şanzıman takıldıgında ses direk kesilmişmiydi ya da bir süre ses aldınız mı ?
2- revizyonlu sanzıman olsa sıkıntı olur mu ileride
3- ben su vaziyette ne yapayım

yardımcı olabilecek arkadaslara simdiden tesekkür ediyorum
bu arada adım ismail
kazasız cezasız günler herkeze
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
Ynt: şanzıman dagıldı problemler bitmiyor
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2012, 18:13:40 »
ben burdan devam edeyim dier konuda karışıklık olmasın.
benim arabayada kazalı araçlardan şanzıman baktık hatta 1600 1700 lira fiyat verdiler ama onlarda revizyonlu çıktı. ustam revizyonlu yani onun tabiriyle 'ellenmiş' şanzıman bakmıyorum dedi ama kendisi bulduğu bi tane ellenmiş şanzıman taktı. ses gelme gibi bi sorun yok eger sesten kastın şanzıman arızalıyken gelen ugultu ise fakat ilk dönemlerde 1. ve 2. viteslere geçerken çok arıza veriyodu . trafikte geçmiyodu kilitleniyodu vites. bi parça körük tarzı o arızalanmış onu deiştirdik kilitlenme sorunu kalmadı ama hala 1. vitese 2 vitese geçerken biraz sert geçiyo debriyaj tam altta kavramıyo. ben alıştım kullanırken sorun olmuyo ama kardeşim ve babamda kullanıyo onlar alışamadı henüz.
ben ustama güveniyodum revizyonlu şanzıman taktı şimdilik bi sorun yok gibi ama inşallah çıkmaz sorun. bu şanzıman sıkıntısı başa bela. ustam sıfırının 7 000 liraya mal olabilecegini söyledigi an yıkılmıştım mesela. bana taktıgı şanzımanda garanti verdi en ufak sorunda gel dedi. uzun bi süre tamirciden çıkmadım zaten kıllanmıştım bi kere en ufak sorunda gidiyodum.
senin durumunu çok iyi anlıyorum bende çok fena sogumuştum arabadan . golf ayrı bi keyf ama parçası pahalı keyf almak için de buna katlanmalınmalı bu bu tartışılır . benim arabayı aldıgımından bu yana yaklaşık 3 ay oldu toplamda 3000 lira gibi.
bence sana garanti veren ustanın peşini bırakma madem garanti verdi o sorunu çözmeli. umarım yardımcı olmuşumdur başka soruların olursada yardım etmeye çalışırım

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2012, 19:06:39 »
ben burdan devam edeyim dier konuda karışıklık olmasın.
benim arabayada kazalı araçlardan şanzıman baktık hatta 1600 1700 lira fiyat verdiler ama onlarda revizyonlu çıktı. ustam revizyonlu yani onun tabiriyle 'ellenmiş' şanzıman bakmıyorum dedi ama kendisi bulduğu bi tane ellenmiş şanzıman taktı. ses gelme gibi bi sorun yok eger sesten kastın şanzıman arızalıyken gelen ugultu ise fakat ilk dönemlerde 1. ve 2. viteslere geçerken çok arıza veriyodu . trafikte geçmiyodu kilitleniyodu vites. bi parça körük tarzı o arızalanmış onu deiştirdik kilitlenme sorunu kalmadı ama hala 1. vitese 2 vitese geçerken biraz sert geçiyo debriyaj tam altta kavramıyo. ben alıştım kullanırken sorun olmuyo ama kardeşim ve babamda kullanıyo onlar alışamadı henüz.
ben ustama güveniyodum revizyonlu şanzıman taktı şimdilik bi sorun yok gibi ama inşallah çıkmaz sorun. bu şanzıman sıkıntısı başa bela. ustam sıfırının 7 000 liraya mal olabilecegini söyledigi an yıkılmıştım mesela. bana taktıgı şanzımanda garanti verdi en ufak sorunda gel dedi. uzun bi süre tamirciden çıkmadım zaten kıllanmıştım bi kere en ufak sorunda gidiyodum.
senin durumunu çok iyi anlıyorum bende çok fena sogumuştum arabadan . golf ayrı bi keyf ama parçası pahalı keyf almak için de buna katlanmalınmalı bu bu tartışılır . benim arabayı aldıgımından bu yana yaklaşık 3 ay oldu toplamda 3000 lira gibi.
bence sana garanti veren ustanın peşini bırakma madem garanti verdi o sorunu çözmeli. umarım yardımcı olmuşumdur başka soruların olursada yardım etmeye çalışırım
hemen hemen aynı şeyler ama siz iyi atlatmışsınız bende de ustam kesinlikle dedi ben sana göstericem 2002 model arabadan alacaz kazalı vs vs ama revizyonlu cıktı kendim gördüm işte garip olan taraf aracın sesi hayla düzelmedi bende de 1 kere vitesde kilitlenme oldu sonra acıldı hemen banada garanti werdiler ama ses kesilmedi simdi de diyorlar 1 ay fln kullan ses anca oyle kesilir ben bunu anlamadım arastırdım herkez diyor sesin kesilmesi lazım direk
:( anlamadım gitti
saolasın yorumun cok değerliydi benim için eyw usta

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2012, 23:56:22 »
90 tane tıklama var 1 tane yorum var bi bizim basımıza gelmiş heralde :( neyse saglık olsun.

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Şubat 2012, 00:17:14 »
kardesım gecmıs olsun klasık 4 kasa golf sanzıman arızası yasamıssın kımsenın hakkında konusmak ıstemem ama hasarlı aracın uzerındekı sanzımanın acılmıs mı acılmamıs mı oldugunu anlamak kolaydır hele kı bızım gıbı bu ısı profesyınel yapan kısıler ıcın...ornegın ben dun konyaya gonderdım 1500 tl ye 2000 model boranın uzerınden sokerek.musterıyle acılmamıssa bu fıyat acılmıssa 800 tl fıyat werıp garantı werdım we bunu anlamam 10 sanıyemı aldı acılmamıs sanzımandı gonderdık bugunde sorunsuz haberı geldı ıs bıttı.sanzıman degısınce ses gurultu patırtı olmaz olursa sorunludur...acılmıs sanzımanlarda da her zaman sorun olmaz mesele toplayan ustanın ıscılıgının nasıl olmasıdır herkesın yapabılecegı ıs degıldır toplamak ornegın ben elımı surmem cunku denedım olmadı we bnm ıcın o defter kapandı::)bu durumda senın yapman gereken sey ıade sansın warsa ıade edıp soylendıgı gıbı acılmamısını almak we kaynaklı sanzımanı gormemek ıcın kor olmak gerekır bıraz bastan sagma ıs yapılmıs sana ılk tawsıyem kesınlıkle ustanı we alıswerıs yaptıgın yerı degıstırmen guwenılır ınsanlarla ıs yapman yoksa araclarımız hıcbır zaman yurumez en kalıtelısı bıle ınsanı hayatından bezdırır...

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2012, 02:45:55 »
alper hocam cok tesekkür ederim o zaman bizim usta 750 800 liraya revizyonlu sanzıman buldu onu da 1250 ye bize iteledi kendi gözümle gördüm şanzımanın kaynaklı oldugunu gece su saat oldu hayla sinirimden uyuyamıyorum sabah 9 da basacam dükkanı ya bu işinden cıkarlar adam akıllı bana cakallık yapmadan ya da ben bilirim yapacagımı. motordaki sesler otobuste yok herşey baştan sagma direksiyon yamuk ibre calısmıyor arabanın sagı solu cizik kafayı yedim. gerçi adam adam olmadıktan sonra normal. sabah ola hayrola. adam gibi bu işi yapmayacaksa parayı geri alırım gözüm kapalı gider sizden alırım bu iş canıma tak etti arabadan değil hayattan sogudum
 >:(

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2012, 18:48:08 »
Kardeş büyük geçmiş olsun.
 şanzıman değiştirmedim ama ben de şanzıman sorunu yaşadım. ve golf4lerde şanzıman sorununu çok duyuyorum, kim ne derse desin golf4lerin böyle bir sıkıntısı var.
1. şanzıman değiştirmedim ama şanzıman alışacak diye bir saçmalık olamaz. eğer alışması gerekiyorsa  zaten üretici firma onu alıştırıp öyle sürer piyasaya. öyle hop diye çıkarmazlar piyasaya, çocuk oyuncağı mı bu.. o koskaca fabrikanın bir sürü deneyimli mühendisi, deneyimli usatası cartı curtu var, bunların beyni alıştırmaya yetmiyo da bu kuş beyinlilere mi bırakıyorlar alıştırma işini..
2. revizyonlu şanzıman olursa belki sıkıntı olur, belki sıkıntı olmaz.. sıkıntı olup olmayacağını hangi cihazla yada makinayla test edeceksin. temiz bir çıkma bulursan ona bişey diyemem.
3. bu durumda yapılacak şey, paranı alıp bir daha o kuş beyinlilerin dükkanının önünden bile geçmemektir. Paranı nasıl geri alırsın bilmem ama faturalattıysan kolay iş çünkü her türlü sen haklısın.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2012, 13:24:55 »
Kardeş büyük geçmiş olsun.
 şanzıman değiştirmedim ama ben de şanzıman sorunu yaşadım. ve golf4lerde şanzıman sorununu çok duyuyorum, kim ne derse desin golf4lerin böyle bir sıkıntısı var.
1. şanzıman değiştirmedim ama şanzıman alışacak diye bir saçmalık olamaz. eğer alışması gerekiyorsa  zaten üretici firma onu alıştırıp öyle sürer piyasaya. öyle hop diye çıkarmazlar piyasaya, çocuk oyuncağı mı bu.. o koskaca fabrikanın bir sürü deneyimli mühendisi, deneyimli usatası cartı curtu var, bunların beyni alıştırmaya yetmiyo da bu kuş beyinlilere mi bırakıyorlar alıştırma işini..
2. revizyonlu şanzıman olursa belki sıkıntı olur, belki sıkıntı olmaz.. sıkıntı olup olmayacağını hangi cihazla yada makinayla test edeceksin. temiz bir çıkma bulursan ona bişey diyemem.
3. bu durumda yapılacak şey, paranı alıp bir daha o kuş beyinlilerin dükkanının önünden bile geçmemektir. Paranı nasıl geri alırsın bilmem ama faturalattıysan kolay iş çünkü her türlü sen haklısın.
saolasın hocam
dediklerinizde cok haklısınız benim başıma ilk defa geldiği için adamlar ne dediyse inandık mecburen dün adama estim gürledim bu işin icabına bakıcaksın dedim alper3 kardesimin ve sizin soylediklerinizi dikkate alarak adama anlattım adam da kabul etti şanzımanı aldıgı yeri aradı yeni bitane istedi p.tesi  ya da salı gibi yenisi gelecek o zaman değiştirecek bakalım ondan sonra ne olacak

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2012, 17:19:09 »
saolasın hocam
dediklerinizde cok haklısınız benim başıma ilk defa geldiği için adamlar ne dediyse inandık mecburen dün adama estim gürledim bu işin icabına bakıcaksın dedim alper3 kardesimin ve sizin soylediklerinizi dikkate alarak adama anlattım adam da kabul etti şanzımanı aldıgı yeri aradı yeni bitane istedi p.tesi  ya da salı gibi yenisi gelecek o zaman değiştirecek bakalım ondan sonra ne olacak

Hadi gecmis olsun Kardesim umarim tez zmanda cozulur isin

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2012, 18:04:02 »
saolasın hocam

kardeş bu seferki de revizyonlu olursa taktırma. bişey olma derlerse de inanma, bu gibi insanlar paranın kölesi olmuş insanlar. tekrar geçmiş olsun kolay gelsin.
MK-IV- Comfortline

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2012, 15:45:22 »
arkadaslar yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum benim için çok önemliydi. son gelişmeler olarak gittim bastım yaygarayı bağırdım çağırdım usta sanzıman aldıgı yeri aradı ben dokunulmamış şanzıman istiyorum gönderebiliyosan gönder yoksa yolla parayı geri dedi bakalım yarın fln gelir birde buna bakalım :( inş. adam gibi bi şanzıman olur da başımız ağrımaz

Çevrimdışı red_dragon

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2012, 00:20:22 »
hemen hemen aynı şeyler ama siz iyi atlatmışsınız bende de ustam kesinlikle dedi ben sana göstericem 2002 model arabadan alacaz kazalı vs vs ama revizyonlu cıktı kendim gördüm işte garip olan taraf aracın sesi hayla düzelmedi bende de 1 kere vitesde kilitlenme oldu sonra acıldı hemen banada garanti werdiler ama ses kesilmedi simdi de diyorlar 1 ay fln kullan ses anca oyle kesilir ben bunu anlamadım arastırdım herkez diyor sesin kesilmesi lazım direk
:( anlamadım gitti
saolasın yorumun cok değerliydi benim için eyw usta

ne demek inşallah sıkıntısız atlatırsın bu durumu.
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 00:21:14 Gönderen: red_dragon »

Çevrimdışı Apaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2012, 16:42:25 »
kardesım gecmıs olsun klasık 4 kasa golf sanzıman arızası yasamıssın kımsenın hakkında konusmak ıstemem ama hasarlı aracın uzerındekı sanzımanın acılmıs mı acılmamıs mı oldugunu anlamak kolaydır hele kı bızım gıbı bu ısı profesyınel yapan kısıler ıcın...ornegın ben dun konyaya gonderdım 1500 tl ye 2000 model boranın uzerınden sokerek.musterıyle acılmamıssa bu fıyat acılmıssa 800 tl fıyat werıp garantı werdım we bunu anlamam 10 sanıyemı aldı acılmamıs sanzımandı gonderdık bugunde sorunsuz haberı geldı ıs bıttı.sanzıman degısınce ses gurultu patırtı olmaz olursa sorunludur...acılmıs sanzımanlarda da her zaman sorun olmaz mesele toplayan ustanın ıscılıgının nasıl olmasıdır herkesın yapabılecegı ıs degıldır toplamak ornegın ben elımı surmem cunku denedım olmadı we bnm ıcın o defter kapandı::)bu durumda senın yapman gereken sey ıade sansın warsa ıade edıp soylendıgı gıbı acılmamısını almak we kaynaklı sanzımanı gormemek ıcın kor olmak gerekır bıraz bastan sagma ıs yapılmıs sana ılk tawsıyem kesınlıkle ustanı we alıswerıs yaptıgın yerı degıstırmen guwenılır ınsanlarla ıs yapman yoksa araclarımız hıcbır zaman yurumez en kalıtelısı bıle ınsanı hayatından bezdırır...

Alper arkaşımıza tamamen katılıyorum. Bendede ufak bi problem olmuştu, sonradan öğrendiğim gibi şanzıman problemi golf 4 lerin kronik problemiymiş. Şanzımandan yağ sızıntısı oluyormuş (pek kullanmadığım için 2 hafta sonu anladım) sebebi istavroz dişli takımının milinin pimi kırılıyor (kronik arızası) mil hafiften şanzıman güvecini yandan yiyor ve delik açarak yağ sızıntısı yapıyor. benimkinde hiç yağ kalmamış ama mil tamamen çıkmadığı için dişliler zarar görmemişti, halen kullanıyormuşum :) . Yeni şanzımana aynen senin gibi bakınırken ustam (ALLAH razı olsun) sıfır orjinal şanzıman güveci dişli mil keçe falan ve değişmişken 1.2. vites dişlileri derken 800tl ye mükemmel yaptı ,kendi buldu yaptı etti. Tak tak sorunsuz geçişler. Ustan çok iyi olsun gerisi teferruat :)
http://img703.imageshack.us/img703/5855/27062010094r.th.jpg
VW GOLF KADAR ZEVK VERSEYDİN, VİTES YERİNE ELİNİ TUTARDIM

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Şubat 2012, 11:29:30 »
Alper arkaşımıza tamamen katılıyorum. Bendede ufak bi problem olmuştu, sonradan öğrendiğim gibi şanzıman problemi golf 4 lerin kronik problemiymiş. Şanzımandan yağ sızıntısı oluyormuş (pek kullanmadığım için 2 hafta sonu anladım) sebebi istavroz dişli takımının milinin pimi kırılıyor (kronik arızası) mil hafiften şanzıman güvecini yandan yiyor ve delik açarak yağ sızıntısı yapıyor. benimkinde hiç yağ kalmamış ama mil tamamen çıkmadığı için dişliler zarar görmemişti, halen kullanıyormuşum :) . Yeni şanzımana aynen senin gibi bakınırken ustam (ALLAH razı olsun) sıfır orjinal şanzıman güveci dişli mil keçe falan ve değişmişken 1.2. vites dişlileri derken 800tl ye mükemmel yaptı ,kendi buldu yaptı etti. Tak tak sorunsuz geçişler. Ustan çok iyi olsun gerisi teferruat :)
kesinlik usta çok önemli ben buraya konuyu yazalı 2 hafta oldu benim araç arızalanalı 4 hafta oldu ben hayla sanayiye gidiyorum bi işin altından kalkamadılar hayla şanzıman bekliyorum hayla bahaneler artık arabadan da sogudum bu insanlarla ugrasmaktan ta bıktım paramızla iş yaptıramaz olduk
en sonunda arabayla beraber yakacam adamı da dükkanınını da ceza wermezler heralde bana
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 11:30:21 Gönderen: vp703 »