Gönderen Konu: avrupalı pololar  (Okunma sayısı 22426 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: avrupalı pololar
« Yanıtla #14 : 27 Ocak 2012, 03:59:07 »
polo 6R ilk çıktığında, ilk gördüğümde aşık olmuştum. özellikle ön tampon eteklerindeki köşeli tasarım, yeni vw serisindeki saldırgan bakışa sahip farları, prestij sahibi ve yol kenarında duranların kafalarını çevirerek baktıracak kadar çekici genel görünüşü beni hayran bırakmıştı kendine.

epeyi sonra bir forumda poloların standart olarak 2 hava yastığı ile geldiğini öğrendim. önce güldüm. ne kadar bilgisiz insanlar bilmeden yazıyorlar dedim. yahu 2000 model pololarda 2 hava yastığı standarttı. sene olmuş 2012. çift hava yastıklı araba mı kaldı. hem de polo. hem de vw dedim. sonra bir yerde daha okudum. yok canım artık dedim. VW. yapmaz dedim.

resmi sitesine girdiğimde kafamda vw imajı ciddi şekilde zedelenmişti. öyle sanıyorum ki opsiyonel olarak dahi ilave hava yastığı seçeneği tanınmıyor.

canımı hepsinden daha fazla sıkan şey ise vw Almanya sitesinde aracın donanımını inceleyince gerçekleşti. yan hava yastıkları, ön ve ARKA baş dahil olmak üzere standart.

biliyorum ki suçlu vw değil. biliyorum ki asıl suçlu doğuş'un "kardeşim sen vw amblemini at arabasına yapıştır gönder. ben onu da satarım" yaklaşımı. tek başıma hiç bir şey yapamam doğuşa biliyorum. ama bildiğim küfürleri sıralıyorum bu zihniyete. zaten yapabileceğim en fazlası da bu.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 19:48:17 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı DAS AUTO.

• ruhunuzun iç ışığını yansıtın new PoLo büyÜkSüN
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 27 Ocak 2012, 08:46:07 »
tolga aynen katılıyorum.. biz çok zengin toplumuzya , buzlu badem + şanpanya takılıyoruzya  stock getirelimde onlar full yapar diyolardır. resmen avrupalılar polo bizimkiler püskevittt  :D

Çevrimdışı 34YZ087

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Ocak 2012, 10:34:38 »
TEYOLOGY +1
polo 6R 2011-34yz087 yeşilköy

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 27 Ocak 2012, 12:46:06 »
vay anam vay arabalara bak bee

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 27 Ocak 2012, 20:02:38 »
ya bilmiyorum ama ithalatçı firmalara baskı yapabilmek adına, sosyal medyanın bu kadar geniş kullanıldığı bilişim çağında, bireysel kalmamız hiç de doğru değil. hani sosyal topluluk sitelerinde (facebook, twitter, vs) organize olunsa, gerekirse sanayi ve ticaret bakanlığına araç güvenliklerini artırıcı tedbirler için baskı yapılsa, tüketiciler olarak özellikle mevcut müşterilerin oluşturduğu gruplar toplu bir yazı gönderse... atıyorum 500 imzalı, 1000 imzalıya da ulaşılabilirse 5000 imzalı bir şikayet dilekçesi olsa, "ithal edilen araçların  güvenlik (başta hava yastığı, abs, asr, ebd, esp vb) konfor donanımları, avrupada satılan muadilleri ile kıyaslandığında arada ciddi fark olduğunu görüyoruz. bu bizi x markası veya y markası ürünleri tercih eden tüketiciler olarak üzüyor. mevcut standart donanım paketlerinde değişiklik yapılmazsa yeniden araç alırken bu üzüntümüzü göz önünde bulunduracağımızı siz yetkililere duyurulur" gibi bir yazı etki yapar düye düşünüyorum. yapmazsa da kendileri bilir canım. bizler de belirttiğimiz üzüntülerimizi göz önünde bulundururuz.

bu noktada yine bireysel hareket etmek yerine, (x veya y veya z markası kullanıcıları olarak değil) otomobil kullanıcıları olarak toplu da hareket edilebilir. muhatap da otomobil distribütörleri derneği olur. ki bu sayede ithal değil Türkiye'de üretilen araçlar da işin içine girer.

Çevrimdışı uslumustafa35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Ocak 2012, 21:37:42 »
harika arabalar gerçekten yaa

Çevrimdışı Londonn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Ocak 2012, 01:30:17 »
araçlar bomba ya..biz hala sis farı yok amerikan park bilmem ne arayalım..millet arabaları eskitmiş

Çevrimdışı sedd_26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2012, 19:45:07 »
ya bilmiyorum ama ithalatçı firmalara baskı yapabilmek adına, sosyal medyanın bu kadar geniş kullanıldığı bilişim çağında, bireysel kalmamız hiç de doğru değil. hani sosyal topluluk sitelerinde (facebook, twitter, vs) organize olunsa, gerekirse sanayi ve ticaret bakanlığına araç güvenliklerini artırıcı tedbirler için baskı yapılsa, tüketiciler olarak özellikle mevcut müşterilerin oluşturduğu gruplar toplu bir yazı gönderse... atıyorum 500 imzalı, 1000 imzalıya da ulaşılabilirse 5000 imzalı bir şikayet dilekçesi olsa, "ithal edilen araçların  güvenlik (başta hava yastığı, abs, asr, ebd, esp vb) konfor donanımları, avrupada satılan muadilleri ile kıyaslandığında arada ciddi fark olduğunu görüyoruz. bu bizi x markası veya y markası ürünleri tercih eden tüketiciler olarak üzüyor. mevcut standart donanım paketlerinde değişiklik yapılmazsa yeniden araç alırken bu üzüntümüzü göz önünde bulunduracağımızı siz yetkililere duyurulur" gibi bir yazı etki yapar düye düşünüyorum. yapmazsa da kendileri bilir canım. bizler de belirttiğimiz üzüntülerimizi göz önünde bulundururuz.

bu noktada yine bireysel hareket etmek yerine, (x veya y veya z markası kullanıcıları olarak değil) otomobil kullanıcıları olarak toplu da hareket edilebilir. muhatap da otomobil distribütörleri derneği olur. ki bu sayede ithal değil Türkiye'de üretilen araçlar da işin içine girer.

siz dalga mı geçiyorsunuz kardeşim türkiyede yaşıyoruz!düne kadar 1987 de üretimi sona eren murat 131 i sahin dogan diye yedirdiler!Hala tek airbagli abs'siz araççlar satılıyor sıfır olarak!onları engellemeden nasıl dogusa laf söyleyebilirsiniz ki!Bizim avrupa standartlarını yakalamaız için birliğe girmemiz sart yoksa hala italyadan tedavulden kalkan palio albea gibi araçların sıfırını alır bu millet
bende istiyorum almanya da olan poloda ki donanımlı araçlara binmeyi üstelik onlardan fazla para ödediğim halde ama malesef bu ülkemizde ki gevşek yasalardan dolayı mümkün değil!
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2012, 19:58:18 Gönderen: sedd_26 »
GT

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2012, 01:46:29 »
siz dalga mı geçiyorsunuz kardeşim türkiyede yaşıyoruz!düne kadar 1987 de üretimi sona eren murat 131 i sahin dogan diye yedirdiler!Hala tek airbagli abs'siz araççlar satılıyor sıfır olarak!onları engellemeden nasıl dogusa laf söyleyebilirsiniz ki!Bizim avrupa standartlarını yakalamaız için birliğe girmemiz sart yoksa hala italyadan tedavulden kalkan palio albea gibi araçların sıfırını alır bu millet
bende istiyorum almanya da olan poloda ki donanımlı araçlara binmeyi üstelik onlardan fazla para ödediğim halde ama malesef bu ülkemizde ki gevşek yasalardan dolayı mümkün değil!

yo. gayet de ciddiyim. avrupa'da çıkan araçlar bu donanımdayken, soyup soğana çevirip "o da polo ama bu da polo. bu da Türk polosu işte. zaten senin ne ihtiyacın var güvenlik donanımına.sen Türksün sana bir şey olmaz. hem beğenirsen al beğenmezsen alma dükkanın önünü kapama kardeşim." diyene "eh alayım bari" dedikten sonra, palio, albea'yı Türkiye'de satmaya devam edenlere laf söylemeye hakkınız var mı? aralarında ne fark var? benim açımdan iki örneğin arasında hiç bir fark yok. zaten ben sadece doğuşu da eleştirmiyorum. açık bir şekilde bir önceki mesajımda, bu eleştiriyi  benim milletime bu davranışı layık gören tüm otomobil ithalat ve üreticilerine yaptığımı görebilirsin. yetmedi. mesajımda belirtmedim ama kafamdaki düşünce şudur. bütün dünyada 3 aşağı 5 yukarı aynı tarihlerde giren teknoloji ürünlerinin ülkemde 3-4 ay sonra satışa başlamasınadır sözüm. ya da anasayfasında ülkeni ortadoğu bölgesinde gösteren firmalaradır. biz talep etmezsek 100 sene sonra da torunlarımız bu tartışmayı yapar forumlarda. ağlamayana meme vermezler demişler.
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2012, 01:48:19 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 30 Ocak 2012, 11:32:51 »
yo. gayet de ciddiyim. avrupa'da çıkan araçlar bu donanımdayken, soyup soğana çevirip "o da polo ama bu da polo. bu da Türk polosu işte. zaten senin ne ihtiyacın var güvenlik donanımına.sen Türksün sana bir şey olmaz. hem beğenirsen al beğenmezsen alma dükkanın önünü kapama kardeşim." diyene "eh alayım bari" dedikten sonra, palio, albea'yı Türkiye'de satmaya devam edenlere laf söylemeye hakkınız var mı? aralarında ne fark var? benim açımdan iki örneğin arasında hiç bir fark yok. zaten ben sadece doğuşu da eleştirmiyorum. açık bir şekilde bir önceki mesajımda, bu eleştiriyi  benim milletime bu davranışı layık gören tüm otomobil ithalat ve üreticilerine yaptığımı görebilirsin. yetmedi. mesajımda belirtmedim ama kafamdaki düşünce şudur. bütün dünyada 3 aşağı 5 yukarı aynı tarihlerde giren teknoloji ürünlerinin ülkemde 3-4 ay sonra satışa başlamasınadır sözüm. ya da anasayfasında ülkeni ortadoğu bölgesinde gösteren firmalaradır. biz talep etmezsek 100 sene sonra da torunlarımız bu tartışmayı yapar forumlarda. ağlamayana meme vermezler demişler.
kesinlikle +1

Çevrimdışı sedd_26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2012, 12:25:38 »
Türkiye'de ki vergi yükü yüzünden dogus malzemeden çalıyor yoksa rakipleriyle fiyat  olarak boy ölçüsemez. Bu kadar vergi alınmasa bu paralara daha dolu arabalara binebiliriz!ben doğuşun avukatlığına soyunmuyorum,hatta benimde rahatsız oldugum taraflar çok ama birazda mantıklı eleştiri yapın!
Su an Vw sahiplerinin büyük kısmı alt markalardan Vw geçtiği için servis ve parca fiyatlarına çok tepkili!
Peki mercedes bmw audi gibi üst segment araç sahipleri 1500 2000 ödüyor!iyi olan herseyin bedeli Yüksek olur!
Bu söylediklerim beni bağlar kimse ile tartışmak değil niyetim
GT

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2012, 13:01:14 »
örnek olarak opel corsa 1.4 twinport enjoy'u ele alalım. o da kendi modelinin 2. yükseklikte donanım paketi. polo comfortline dan farkı:

alaşım jant 1200 TL
ön sis farları 455 TL
cruise control 500 TL
yan hava yastıkları ???
1.4 ecotec 100 PS motor ???

opel corsa 1.4 twinport enjoy : 34,585 TL
volkswagen polo 1.4 comfortline: 33,400 TL

aynı vergiyi opel de ödüyor. comfortline diye getiriyosan, adam gibi comfortline getir kardeşim. bunu da trendline diye sat.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 30 Ocak 2012, 13:33:06 »
Türkiye'de ki vergi yükü yüzünden dogus malzemeden çalıyor yoksa rakipleriyle fiyat  olarak boy ölçüsemez. Bu kadar vergi alınmasa bu paralara daha dolu arabalara binebiliriz!ben doğuşun avukatlığına soyunmuyorum,hatta benimde rahatsız oldugum taraflar çok ama birazda mantıklı eleştiri yapın!
Su an Vw sahiplerinin büyük kısmı alt markalardan Vw geçtiği için servis ve parca fiyatlarına çok tepkili!
Peki mercedes bmw audi gibi üst segment araç sahipleri 1500 2000 ödüyor!iyi olan herseyin bedeli Yüksek olur!
Bu söylediklerim beni bağlar kimse ile tartışmak değil niyetim

vergi tamamen apayrı bir konu. vergilerin yüksekliği noktasında hemfikiriz. haa neden yüksek noktasında yine fikir ayrılıkları çıkar. kim gelir vergisini tam veriyor kim vermiyor noktalarında tartışılır edilir. ama araç vergilerinin yüksekliği noktasında kimse bir şey demez. fakat yüksekse tüm markalara yüksek.

kasım ayında bir arkadaşım yeni astra aldı. dizel araç ki standart konfor ve güvenlik donanımı olarak yok yok. fiyatı 52000 tl. poloda opsiyonel listesinden aracı yükledikten sonra donanım olarak epeyi eksiğine rağmen astra fiyatına yaklaşıyor. ki malum astra polonun bir üst segmenti.

yalnız özellikle üstüne basa basa şunu demek istiyorum tekrar. benim eleştirim Doğuş'a değil sadece. bir önceki mesajımda geniş bir şekilde belirtmiştim. gözünden kaçmış olabilir.  :tamamdir

Çevrimdışı sedd_26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 30 Ocak 2012, 15:35:42 »
Size hak verdigim konu çok lakin son olarak sunu söyleyebilirim ki vw nin satış kaygısı yok opel corsa dan ornek veren arkadasa gelince neden Opel değil de Vw o zaman?ben daha da ileri götüreyim konuyu ben aracımı 30.600 aldım o donem fiesta alacaktım
Fiesta titanyum xp paket dizel motoru bana 33000 önerdiler fakat aracın icine binince tercihimi benzinli boş comfortline dan yana kullandım!demekl ki bu boş araç bile bizi kendine çekebiliyor ama tekrar söylüyorum keske bende dolu araca binsem ama keske...
GT