Gönderen Konu: Çok Değişik Trafik Cezası!!!  (Okunma sayısı 2760 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Çok Değişik Trafik Cezası!!!
« : 25 Ocak 2012, 17:47:36 »
Arkadaşlar belki bildginiz vardır. Bana yardımcı olmanızı rica edicem.

Yaklaşık 1 ay önce hız ihlali nedeniyle evime ceza geldi. Dün intenette MTV Vergisini öderken aracın cezasınıda ödemek istedim. Eve gelen ceza makbuzunda 140 TL olan cezam, 290 TL + 35 TL gecikme faizi görünüyor. Bugün Pendik Trafik Denetlemeye gittim, ve bana Gebze Trafik sisteme yanlış girmiş dediler. Gebze'de ise ceza makbuzu ile ödeme yapın sorun olmaz dediler. Ne yapmalıyım sizce?

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: Çok Değişik Trafik Cezası!!!
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2012, 17:57:00 »
geçmiş dönem başka bir cezanız yoksa internet vergi dairesinden araç bilgileri ve Tc kimlikle giriş yaptıktan sonra "Beyanlı trafik cezası ödeme " gibi bi sekme var. oradan elinizdeki makbuzun bilgilerini girerek yatırabilirsiniz. eğer ceza tutanağının tarihi ödeme gününde kurtarıyosa erken ödeme indirimi burda otomatik yansıyor. başka bi ceza yemediğinize eminseniz 290tl lik tutarı ilgili trafik şubeyle halletmeniz lazım. kolay gelsin..  :(
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2012, 18:44:12 »
Bugün Pendik C Bölgesi trafik ehliyetime ve araca ait başka ceza var mı diye baktı. Ama birşey çıkmadı. Beyanlı olarak 140 TL'yi ödesem, ilerleyen dönemlerde sorun çıkar mı acaba?

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2012, 01:31:46 »
Bugün Pendik C Bölgesi trafik ehliyetime ve araca ait başka ceza var mı diye baktı. Ama birşey çıkmadı. Beyanlı olarak 140 TL'yi ödesem, ilerleyen dönemlerde sorun çıkar mı acaba?

inşallah çıkmaz, trafiğe sormadınızmı hocam tutanak bu - meblağ niye bu diye? burası Türkiye hiç belli olmaz ne olacağı...
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2012, 08:53:04 »
gene iyi senin benim trafik cezası olmadığı halde internet bankacılıgından 140+140 da gecikme faizi gördüm beynimden kaynalar sular boşandı trafige gittim dedim hocam ne bu böyle ya 140 ceza + 140 faiz polis memuru dedi bi kaç senelik cezadır o ded öyle bi kaç aylık değildir dedi çok katlanmıştır dedi sonra ceza internt bakacılıgından ilerki günlerde kalktı gitti banka da n yapmaya çalışıyo anlamadım