Gönderen Konu: 1985 Golf MK II Diesel Power :) [SATILDI]  (Okunma sayısı 37510 defa)

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Cesaretin yoksa; Seyret ;)
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1985 Golf MK II Diesel Power :)
« Yanıtla #42 : 14 Şubat 2012, 13:09:52 »
şahsi görüşüm şu ki basmadan gayet hoş duran jantlar, basınca  gösterişsiz kalmış.

hazır dükkan (shop) açıkken bir de başka jantlarla dene istersen. etli bir şey olursa tadından yinmez. öne de logosuz panjur?  ;D

abi bugün orj.jantlarını takacam bakalım nası duracak basma işi yaza inş :)
Cesaretin yoksa; Seyret ;)

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 23 Şubat 2012, 21:33:05 »
arabanın koltuklarını kapı döşemelerini ve torpidonun alt kısımlarını söktüm
bir haftadır uğraşıyorum temizliği içi senelerin kiri var arabada halen bitmedi araba havada pek ısınmadı okuldan zaman buldukça hergün 2 saat uğraşıyorum henüz foto çekme fırsatım olmadı yakında çekip atacam:)

ayriyetten şu konudaki parçalar için yardımcı olursanız çok sevinirim :)

http://www.vwtr.net/forum/araniyor/golf-2-lippanjurkoruk-vs-baksaniz-iyi-olacak-galiba-t27653.0.html

Çevrimdışı VosWoscu06

• I Love Germany Style Mk4 Bora...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Şubat 2012, 21:43:23 »
kardeş aracın güzelmiş Allah kaza bela vermesin...

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 25 Şubat 2012, 18:10:48 »
kardeş aracın güzelmiş Allah kaza bela vermesin...

eyvallah kardeşim teşekkür ederim

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 25 Şubat 2012, 20:18:29 »

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 05 Mart 2012, 18:53:17 »
evet abiler bayağıdır yazmıyodum arabanın orj jantlarını taner abi ile takasladık ve aşağıdaki parçaların siparişlerini verdik :)

-golf 2 balon tampon gti lip
-golf 2 ön tek far logosuz panjur(kaliteli kalın ızgaralı)
-golf 2 ön tek far logosuz panjur için far kaşı
-golf 2 ön balon tampon için sis farı

ve golf 2 balon tamponun altında içte kalan ızgaraları ise  Onuralp (Kingpin) abiden aldım ve bugün elime geçti tekrar teşekkür ediyorum kendisine..

ve sahibinden.com dan tanesini 4 tl ye 2 adet far camı aldım benimkiler sararma yapmış biraz..
bide koltukların raylarındaki pabuçlar eskimiş ve kırılmış olduğu için koltuk sallanıyo onlarıda tanesini 4 tl ye 4 tane sipariş ettim bugün kargoya verildi:)

halen;
-golf 2 vites kolundaki körük lastiği
-golf 2 koltuk yatırma mandalları ve çerçeveleri ni aramaktayım :)

ayriyatten arabada 2 gündür çekişten düşüş vardı ve kaputu açıp baktığımda belli bi gazdan sonra eksoz manifoldunun çıkışından duman atarak patlama yapıyodu..ustaya gösterdim eksoz tıkanık dedi.geçen ay orta susturucuyu değiştirmiştim bugünde son susturucuyu değiştirdim fakat sorun devam etti son olarak katalizör vardı onuda söküp buralarda bulamadığım için yerine düz boru kaynattırdım araba deli gibi gitmeye başladı :) bu kadar değişeceğini hiç sanmıyodum ama araba acayip rahatladı :)

bide arabayı aldığımda arka rezistanslar silecek ve su fışkırması çalışmıyodu onlarada bi bakıyım dedim ve kabloların tam bagaj kapağına geçtiği yerde koptuğunu gördüm nasıl kopmuş bi fikrim yok ama onuda tamir ettim ve şuan bütün rezistansları çalışıyo şaşırdım doğrusu:) arka su fışkırtma ve silecekte çalışıyo :)

arabanın içini geçen hafta komple söktüm torpidodaki ana konsol hariç bütün kolarifer gözlerini(araları sararmıştı kirden) alt torpido gözlerini,vites kolunun çevresini, düğmeleri,koltukları,taban halısnı,kapı döeşemelriniaklınıza gelecek heryeri  söktüm evde tam 1 hafta onları temizlemeye uğraştım ama gerçekten değdi arbayı sökmüşmüşken içini ve tabanınıda bi güzel sildim
hazır sökmüşken el freni lambası yanmıyodu onun içini açtığımda yerine eski teyp ampüllerinden lehimlediklerini gördüm ve başka daha güçlü yanan bi ampül lehimlettirip yerine yapiştirdım(kırmışlar çünkü ampülün girdiği yeri), kapıların içlerindeki naylonla yırtılmış eskimişti onların yenisini yapyım kendim,cam fitilleri sertleştiği için camlar kapalı olduğunda zangırdama yapıyodu onların içine kopmle çif taraflı bant çektim ve sesi soluğu kesildi..

daha sonra arabayı toplamaya başladığım plastik aksamalrı takarken ses gelen yerlere çift taraflı ban uyguladım ses yapmasınlar die ve bayağı etkili oldu  arabada tık yok şuan demebilir , daha sonrada torpidoyu ve plastik aksamları özel bi parlatıcıyla parlatıp temiz bezle yağ gibi olan katmanı sildim harika oldu;) koltukları ve taban halsını halı yıkama makinesiyle evde su fışkırtarak çektim yemin ederimki makinenin içi komple çamur doldu senelerdir hiç temizlenmemiş renkleri canlandı :)

tabi bu kadar şeyden sonra dışınıda yıkadım kardan yağmurdan dolayı tam 1,5 ay yıkayamamıştım arabayı bayağı parladı:)

ah gönül isterdiki bu yaptıklarımın hepsini teker teker fotolayıp sizinle paylaşayım ama nerdeeee üniversiteye hazırlandığımdan ve bütün işleri tek başıma (aradan annemin yardımıyla:) ) ders aralarında yaptığım için hiç foto çekemedim :S

arabanın temizlikten sonra çektiğim dıştan fotosu :)

buda bizim focusla fotosu (focusun ön jantlar depoda kışlıklar tenekelrde olduğundan değiştirmedim)

ve son olarak dün saplandığım karda çektiğim foto :) bizim evin yanındaki rampa burası ön lastikler kartipi arkalar yazlık olduğundan tümsek var diye frene az dokunmamla araba arkayı saldı ve bu hale geldi :) çıkmak için biraz uğraştırdı tabi :)

yaptıklarım ve yapacaklarım hakkındaki yorumlarınızı beğenilerinizi bağanmediklerinizi tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum :)

face adresim http://www.facebook.com/bugrahan55 eklerseniz sevinirim :)

saygılar :)
« Son Düzenleme: 05 Mart 2012, 18:55:50 Gönderen: vw_golf_mk2 »

Çevrimdışı SNCKTR

• Nekmiye Babo Jiv...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 05 Mart 2012, 22:05:38 »
kardeşim cok güzel gidiyor tebrik ediyorum bende günlerdir gidince neler yapıcağımı planlıyorum ama zamanım olmıyacak anca yazın o zamana kadar parcaları toplamaya calışıcam madem içini sokmusken yalıtımda yapsaydın olsun yazın yaparsın  :) havalar ısınsında aldığın parcalarıda yazın havalar ısınınca ösymden sonra tak karda bısey gelir malzemelere  :)
http://i44.tinypic.com/akescz.gif
       http://golfmk1ciyiz.biz/Smileys/default/tapinin.gif  
http://50.tinypic.com/15f33o.gif

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 05 Mart 2012, 22:21:53 »
Maşallah uğraştığın şeylerin neticesi güzel olunca keyif veriyor insana ;)
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı cnr_mk1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 05 Mart 2012, 23:03:58 »
maşallah maşallah.senin yaptıklarını eski arabama bende yapmıştım.suan aracın içindeki değişikliği ben cok iyi hayal edebiliyorum ama bu yeni aracıma  daha bu kadar detaylı temizliğe cesaret edemedim.inş havalar ısınınca bende yapıcam.güle güle güzel günlerde bin inş.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #51 : 06 Mart 2012, 00:02:23 »
ah şöyle bir karda 4 motion olacak ki.

saplandığın pozda da sanki ralli sahnelerindeki yanlama gibi. tekerlek kontrada. ön ve arka tampon karları püskürtüyor gibi. bu pozun üstünde biraz oynasan shopla var ya müthiş bir şey çıkar ortaya.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 00:02:58 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Mart 2012, 09:50:37 »
kardeşim cok güzel gidiyor tebrik ediyorum bende günlerdir gidince neler yapıcağımı planlıyorum ama zamanım olmıyacak anca yazın o zamana kadar parcaları toplamaya calışıcam madem içini sokmusken yalıtımda yapsaydın olsun yazın yaparsın  :) havalar ısınsında aldığın parcalarıda yazın havalar ısınınca ösymden sonra tak karda bısey gelir malzemelere  :)

teşekkür ederim abi malum havalar soğuk ve yalıtım malzemesi elimde olmadığından yalıtımı yaza yapacam inş :) parçalarıda dediğin gibi havalar iyice açınca takacam hem ufak tefek kaporta işlerimiz var onlarla beraber aradan çıkartacam inş :)

Maşallah uğraştığın şeylerin neticesi güzel olunca keyif veriyor insana ;)

avet abi daha arabanın arka koltuklarına kimse oturmadı araba kirlenmesin diye çıkartmadığım bile oluyo :)

maşallah maşallah.senin yaptıklarını eski arabama bende yapmıştım.suan aracın içindeki değişikliği ben cok iyi hayal edebiliyorum ama bu yeni aracıma  daha bu kadar detaylı temizliğe cesaret edemedim.inş havalar ısınınca bende yapıcam.güle güle güzel günlerde bin inş.

teşekkür ederim abi bu arabanında maşallahı var konuyu takip ediyorum sürekli :)

ah şöyle bir karda 4 motion olacak ki.

saplandığın pozda da sanki ralli sahnelerindeki yanlama gibi. tekerlek kontrada. ön ve arka tampon karları püskürtüyor gibi. bu pozun üstünde biraz oynasan shopla var ya müthiş bir şey çıkar ortaya.

vala shoptan anlayan birileri oynarsa neden olmasın  :D

biz kaç senedir off-road la uğraşıyodukve pajero kullandık  onları çok arıyorum karda buyrun onlarında fotolarını atıyım :)

bu 1990 model 2.6  pajeromuz

bu 1993 model 2.6 pajeromuz

ve buda olayda son nokta olan 1999 model 3.500 cc V6  210 hp pajeromuz

golfle fotosu vardı geçen seneden buyrun :)

dikkat ettiyseniz 3 pajeronunda plakası 55 zb 444 :)
şuan o plaka bizim 3 ay önce eskişehire sattğımız 206 rc de takılı :) Eskişehirli olan varsa belki görür :)

« Son Düzenleme: 06 Mart 2012, 09:58:38 Gönderen: vw_golf_mk2 »

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 14 Mart 2012, 14:08:19 »
bi foto ekleyeyim :)

Çevrimdışı vw_golf_mk2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 23 Mart 2012, 16:02:23 »
konuyu otomobilim bölümüne taşımak için ne yapmamız gerekiyor acaba ?

Çevrimdışı escape07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 25 Mart 2012, 19:45:37 »
Görünüm olarak gerçekten güzel bir araç almışsın Allah kaza bela vermesin.Bende kırmızı bir 4 kapının peşindeyim inşallah sahibi ile anlaşabilirsek bende MK 2 sahibi olacağım.