Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: cam suyu sorunu  (Okunma sayısı 15043 defa)

Çevrimdışı emrek

• 2004 Polo Basicline
cam suyu sorunu
« : 20 Ocak 2012, 11:14:45 »
merhabalar,
dün cam suyu bittiği için antifirzli cam suyu koydum fakat arka cama su pürkürtmek istediğimde arka tarafa gidecek su debriyaj pedalıyla kaput açma kolunun arasında bulunan bölgeden içeri geldi, sebebi ne olabilir bunun acaba? çözüm öneriniz nedir? kendim haledebilir miyim bu sorunu yoksa servise götürmek mi gerekir?
şimdiden çok teşekkürler

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: cam suyu sorunu
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2012, 06:45:35 »
Benimde arka sol kapının giriş kısmına geliyordu su. Aracın taban döşemelerini kaldırdım ve birbirine ek olan küçük hortum vardı. Tekrar birbirine ekledim, tekrar aynı sorun olmasın diye izole bant ile sağlamca bantladım. Sorun bitti. Suyun oluştuğu yerde ki döşemeyi kaldırırsanız sorunu görürsünüz zaten.

« Yanıtla #2 : 29 Ocak 2012, 12:42:11 »
Arkadaşlar sorununuz arka cam suyu hortumunun birbirlerine eklendikleri yerlerden atmış(çıkmış) olmalarıdır. Tecrübe ile sabittir.

Arkadaki için çözüm: Bagajda sol taraf flex döşemeyi açınca (ilk yardım çantasını çıkarttıktan sonra) hortumlar görülecek zaten birbirine sokup sabitlemek.
 Önde ki de aynı sorun. Bağlantılarını yeniden yapıp güzelce sabitlemek.

Sorunun sebebi ise kışın hortum içinde donan cam suyuna uygulanan basınca dayanamayıp çıkması.

« Son Düzenleme: 29 Ocak 2012, 12:43:20 Gönderen: erozturk01 »

« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2012, 21:27:15 »
ayni sey bugun bemim de başima geldi
ne yaptiysam arka cama su püskürtemedim...hatta arka cama su atan yeri toplu iğne ucu ile biraz acmaya calistim olmadi.

Çevrimdışı emrek

• 2004 Polo Basicline
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2012, 08:56:21 »
Benimde arka sol kapının giriş kısmına geliyordu su. Aracın taban döşemelerini kaldırdım ve birbirine ek olan küçük hortum vardı. Tekrar birbirine ekledim, tekrar aynı sorun olmasın diye izole bant ile sağlamca bantladım. Sorun bitti. Suyun oluştuğu yerde ki döşemeyi kaldırırsanız sorunu görürsünüz zaten.
Arkadaşlar sorununuz arka cam suyu hortumunun birbirlerine eklendikleri yerlerden atmış(çıkmış) olmalarıdır. Tecrübe ile sabittir.

Arkadaki için çözüm: Bagajda sol taraf flex döşemeyi açınca (ilk yardım çantasını çıkarttıktan sonra) hortumlar görülecek zaten birbirine sokup sabitlemek.
 Önde ki de aynı sorun. Bağlantılarını yeniden yapıp güzelce sabitlemek.

Sorunun sebebi ise kışın hortum içinde donan cam suyuna uygulanan basınca dayanamayıp çıkması.

teşekkürler arkadaşlar sorunumu çözdüm :tamamdir

« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2012, 22:28:04 »
Bu araçların en beter, kronik iğrenç sorunu bu yahu. Bej döşemelerim vardı yemyeşil oldular antifriz akınca bütün üstüne(koptuğu yerden akmış koltuklara kadar gelmiş)... Sadece bağlantı yerinden kopsa iyi, bir araçta direk kışın deponun ordan patlıyo tüm su yere dökülüyo, kendi aracımda bi yerlerden yırtılıyor çözümü komple boruyu değiştirmekmiş ama açıkçası ben uğraşamadım :D

« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2012, 16:37:03 »
çıkıp duran yerlere lastik hortum taktırdım artık problem yaşamıyorum bagaj kapagının içindeki hortum çıkınca kapagın içindeki kilitvemotorunu bozuyo dikkat edin maliyeti yükseltiyo

Çevrimdışı onrcmr

Otomobil
    volkwagen polo 2005 model
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2015, 15:10:04 »
benimde ön kaput altından akıyor gidiyor buldum ama hortum delinmiş buna nasıl bi çare üretebiliriz arkadaşlar