Gönderen Konu: ABS  (Okunma sayısı 14547 defa)

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
ABS
« : 18 Ocak 2012, 19:18:17 »
 Arkadaşlar ABS ve hava yastık ışıkları hiç bi şekilde yanmıyor ve ABS çalışmıyor hava yastıgının çalışıp çalışmadıgını bilmiyorum. ABS freninin soketleri ve beyni nerde ve hava yastıgını nasıl anlarız saglam olup olmadıgını (sigortaların hepsi takılı) ??? şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: ABS
« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2012, 19:20:39 »
iki işıkda yanmıyor ise göstergenin arkaındaki soketi konroltrol eeett büyük ihtimal soket çıkıkk.. soketi tak yine yanmassa ampulleri kontrol et benim airbag lambam patlak mesela :) abs beyninde sorun olablirr kronik sorun sitede 3,4 kişininde arızalı :)
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2012, 19:21:08 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2012, 19:36:27 »
tamamdır gittim araba söküp baktım bence çıkmamış sökülmüş :S yav millet ne kadar sahtekar olmuş :S hava yastıgı lambası 2-3 saniye yanıp sönüyor fakat ABS sönmüyor. Teşekkürler bilal kardeş.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2012, 19:39:00 »
tamamdır gittim araba söküp baktım bence çıkmamış sökülmüş :S yav millet ne kadar sahtekar olmuş :S hava yastıgı lambası 2-3 saniye yanıp sönüyor fakat ABS sönmüyor. Teşekkürler bilal kardeş.

:) abs beyninde sorun var abi geçmiş olsun bi mk3 daha abs siz:)
Exclusive Garage

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ocak 2012, 19:43:41 »
:)) malesef ama haftaya inş. bakıma girecek komple ABS fazla masraf cıkarmassa (500  geçmesse) yaptırırım geçerse boynumu büker kervana katılırım  :D

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ocak 2012, 19:44:20 »
Arkadaşlar artık çok fazla takmayın şu sorunları :) Arabalar 15 yaşını geçti,tesisat,beyin sensörler artık hata vermeye başladılar. Airbag derseniz zaten kafaya takmayın,bir yerde duyduğum kadarı ile 10 yıl ömrü varmış airbaglerin,ondan sonra istesenizde açılmıyormuş :)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2012, 19:44:44 »
150 200 gibi beynin tamiri yapılabliryoo.. belkide sensörlerde bişi vardır baktır bakalım :)
Exclusive Garage

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2012, 19:46:07 »
agzından bal damlıyo inş. öyledir teşekkürler tekrar eyw. Allah razı olsun  ;)

Çevrimdışı GTİ MEHMET

• ateş barut YANYANA (gtiMK3 tdi intercool MK2'İM)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk2
« Yanıtla #8 : 18 Ocak 2012, 20:26:42 »
:)) malesef ama haftaya inş. bakıma girecek komple ABS fazla masraf cıkarmassa (500  geçmesse) yaptırırım geçerse boynumu büker kervana katılırım  :D
buyur abi gel herzaman başımız üstünde yerin var ;D ;D

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ocak 2012, 20:33:19 »
Eyw.  :D  :D

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ocak 2012, 20:38:55 »
buyur abi gel herzaman başımız üstünde yerin var ;D ;D

toprağam nerelerdesin gözükmyosun :)
Exclusive Garage

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ocak 2012, 20:41:37 »
 şimdi Gani arkadaşa göre biz yavas yavas ölüme gidiyoruz. Bilal arkadaşa göre hastada umut var  ;D Ama şöyle bişey daha var yaptırınca için rahat oluyor kaza bile yapsam (Allah korusun) gönlüm rahat. ama boş ver zaten Airbag ömrü 10 yıl deyip baktırmayıp da kaza yaparsam kendi kendimi yerim keşke yaptırsaydım diye. Ne demişler ''Deveni saglam kazığa bagla sonra Allaha emanet et'' Saygılar.

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Ocak 2012, 20:55:02 »
şimdi Gani arkadaşa göre biz yavas yavas ölüme gidiyoruz. Bilal arkadaşa göre hastada umut var  ;D Ama şöyle bişey daha var yaptırınca için rahat oluyor kaza bile yapsam (Allah korusun) gönlüm rahat. ama boş ver zaten Airbag ömrü 10 yıl deyip baktırmayıp da kaza yaparsam kendi kendimi yerim keşke yaptırsaydım diye. Ne demişler ''Deveni saglam kazığa bagla sonra Allaha emanet et'' Saygılar.

Başarılıı yoorumm olmuşş :) gani abi
10 yıl ömür biçmek bence zor.. bence hiç bir üretici bunu göze alamaz: ) düşününkü 2000 model bi mercedes yada bmw miz var kaza yaptık airbagler açılmadı  kıyamet kopar :) peryodik airbag degişim zamanı olmadı servislerde bunuda hiç duymadım.. ama içindeki gaz zamana özelligini kaybedermii kaybeder tabikii denesek mii :)
Exclusive Garage

Çevrimdışı zippoblu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Ocak 2012, 21:43:38 »
kıyılırmı yav ben kıyamam  :D Servise götürüp baktılarılım en iyisi. Belki check up yaptıralabilir böylece ömrü uzar ve hasta iyileşir kaça patlar bilemem ama  :)