Gönderen Konu: JBR 87 Artık Yeni sahibinde..  (Okunma sayısı 156983 defa)

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
Ynt: JBR Vento Proje
« Yanıtla #154 : 04 Mart 2012, 23:59:34 »
Waaay dostum güzel olmuş bu yaa.. bende yapcamda parça sökmeden maskelemeyle yapıyım diyorum sonuçta plasti dip folyo değilmi boya olsa neysede.. tamponu sökebiliriz herhalde ama yan çıtaları sökmek nasıl oluyor peki bi bilgin varmı?

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 05 Mart 2012, 03:21:32 »
Owwww Maşallah alet çok nalet ya  ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 05 Mart 2012, 09:12:47 »
Waaay dostum güzel olmuş bu yaa.. bende yapcamda parça sökmeden maskelemeyle yapıyım diyorum sonuçta plasti dip folyo değilmi boya olsa neysede.. tamponu sökebiliriz herhalde ama yan çıtaları sökmek nasıl oluyor peki bi bilgin varmı?

sökmedende yapabilirsin ama maskelemeyi yaptığın bantları çıkartırken plastidipin gelme olasılığı yuksek elinde maket bıçağıile destekleyerek sökmen gerek.. Uygulama kolay sprey boya gibi sıkıyorsun bu hali alıyor bi saat kuruma süresi var..

yan çıtaların ben yenısnı aldığım için tornavida ile kastıra kastıra söktüm. syenılerınıde silikonla taktım ;)
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 05 Mart 2012, 10:41:28 »
sağlam bir jantla çılgın bir hal alır elinize sağlık  :tamamdir

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 05 Mart 2012, 21:03:01 »
sökmedende yapabilirsin ama maskelemeyi yaptığın bantları çıkartırken plastidipin gelme olasılığı yuksek elinde maket bıçağıile destekleyerek sökmen gerek.. Uygulama kolay sprey boya gibi sıkıyorsun bu hali alıyor bi saat kuruma süresi var..

yan çıtaların ben yenısnı aldığım için tornavida ile kastıra kastıra söktüm. syenılerınıde silikonla taktım ;)

İşte Bende Yenisi Yok Olsa Direk Sökerimde :) En İyisi Maskeleme Artık Maket Bıçağıyla Desteklicez.. Herşeyden Önce Bana Jant Lazım BBS Olcakta Gold Mu Yoksa Silver Mı Kararsızım Hala :S

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 11 Mart 2012, 00:11:55 »
Evet bugun biraz jant denedik.

185/45/15 lastikle 7.5 konig ve rotolar

195/45/16 ile markasız bi jant

Yarın gidip 16" 7.5 olan bi konig bulmaya calışcam.. bulursak eğer direk takıyoruz.. ;Bu fotoların biraz daha prof çekilmişleri yarın eklerim.. karar verme aşaması.. BBS hariç herhangi bi jant olsun diyoruz bakalım....
« Son Düzenleme: 11 Mart 2012, 00:12:27 Gönderen: emresener »

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 11 Mart 2012, 00:19:55 »
2. fotodaki jant sanırım drag dr20 diye geçiyor çok hoşuma gidiyor ama offset aralıgı az bana göre inş istediğin jantı bulursun ;)

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 11 Mart 2012, 00:21:58 »
2. fotodaki jant sanırım drag dr20 diye geçiyor çok hoşuma gidiyor ama offset aralıgı az bana göre inş istediğin jantı bulursun ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-rota-gt-replika-ve-lassa-lastik-4x10-195x50x15-77633240/detay

olarak satıyorlar ama bu ilandakı sasırmış biraz fıyat olarak

jant almak gercekten zor iş:D

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 11 Mart 2012, 00:22:52 »
Kardeşim 195x45x16 dan başkası gitmiyor bizim araçlara.. bi ara çekişten düşmesin aracı yormasın diye 15" de olabilir diye düşünmüştüm ama yanakta incelince çok ufak kalıyormuş. Aslında könig de fena olmamış ben kesinlikle bbs düşünüyorum çok piyasa oldu ama arabadan arabaya değişiyor tam vw için biçilmiş kaftan..

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 11 Mart 2012, 00:25:47 »
vallaha ben 15leri takıp biraz daha basabilirim gibi bi şeytan var kafamda şuan :D önlere 185/45/15 arkaları 195/45/15 yaparsam güzel goruntu olcak gbi ama yarın gunduz gözüyle jantcıma gidip deniycem akşam aceleye geldi :D yarım saattte 3jant denedik :D

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 11 Mart 2012, 00:29:26 »
vallaha ben 15leri takıp biraz daha basabilirim gibi bi şeytan var kafamda şuan :D önlere 185/45/15 arkaları 195/45/15 yaparsam güzel goruntu olcak gbi ama yarın gunduz gözüyle jantcıma gidip deniycem akşam aceleye geldi :D yarım saattte 3jant denedik :D

Jant almak gerçekten zor iş yaa. Şu olurmu bu olurmu şöyle olsa nasıl olur kafayı yemek üzereyim ben :) yok çamurluk ağzına sürtme yaparmı 5 kişi binince nasıl olur filan diye.. Şu an arkanın yakınlığı bana göre gayet güzel önleri indirmem lazım

Çevrimdışı emresener

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 11 Mart 2012, 00:35:19 »
vallaha allahtan jantcı abim sever benı ne gösterdiysem lastiğe geçirip arabaya taktı ve görduk. 15 konigleri takarsam eğer en az 2cm daha inmesi gerekiyor arkanın :D önlerde tabi o derece inmesi lazım :D yürümez hale gelicek tabi böle bakıcaz yarın gunduz gözüyle.. Malum salıncak başları tehlikeli durumdalar suan bile:D o zaman nasıl olcak bilmiorum :D

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 11 Mart 2012, 01:07:29 »
Bu gerçekten güzel bişey benim öyle tanıdığım olmadığı için pek uğraşcaklarını sanmıyorum gördün beğendin oldu oldu olmadı geçti artık vazgeçemezsinde :D ondan baya bi araştırmak gerekiyor olurmu olmazmı şu nedir bu nedir kullananlara soruyorsun filan kafada karışıyor bi süre sonra :D

Çevrimdışı taaytay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 11 Mart 2012, 01:24:53 »
konig ler 16 olsa çok güzel olucak sanki :)