Gönderen Konu: kapı kilidi sorunu  (Okunma sayısı 8923 defa)

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
kapı kilidi sorunu
« : 04 Aralık 2010, 03:46:39 »
arkadaşlar şoför kapısını anahtarla zorlarsam sadece kapının mandalı iniyor ve kilitliyor ama diğer kapılar kilitlenmiyor. sağ kapıdan anahtarla beş kapıyı kilitliyorum ve hatta camları bile istediğim kadar açıp kapatıyorum sanırım kapı kilidi bozuk hiç başına böyle bir olay gelen varmı aracım yeni olduğu için huyunu suyunu daha bilmiyorum ne kadar masraf tutar sizce

Çevrimdışı Kocareis

• Profili Görüntüle
Ynt: kapı kilidi sorunu
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2010, 16:39:42 »
Kapı sivicinden kaynaklanmayan bir durum ise; oksitlenmiştir, bir kilitçiye temizletirsen hallolur. ama kapı açılınca ışıklar yanmıyor ve diğer bazı özellikler de çalışmıyorsa siviçtendir, iyi bir elektrikçi sorunu kolayca halleder.

Çevrimdışı ceremy99

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 00:20:29 »
kapi kildiinin icinde yuvasinda yani dokum bir parca var mekanizmayi ceviren muhtemelen o parca kirilmistir ya servisten yeniliycen yada cikma parca bulup kilidin icini degistirecen.

Çevrimdışı buyukvardar

• Golf 4 Bir Tutkudur Vaz Geçemezsin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2010, 10:40:54 »
eyvahhh  :'( yandık ozaman iç açıcı bişey çıkmaz ki zaten napalım başa gelen çekilir

Çevrimdışı Slayer_8

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2012, 18:40:17 »
benim golf de gecen hafta söfer yaninin kapisinin kiliti soguktan donmustu kapi kapanmiyordu hic ;(   kiliti tutan vidalara hafifce tiklattigimda damak kilitliyordu ama kapi kapaliyken bunu yapmak imkansiz tek care kiliti komple degistirmekti cikma aldim ve bugun taktim eger kendiniz yapacaksaniz resim li bi anlatim koyarim siteye  .   merkezikilitleme sistemine gelince sadece kapi kendini kilitliyorsa anahtarla  . kilidin icindeki micro anahtar bozulmustur zor bi sey degil ama komple kapi kilidini sokmelisiniz yapmak icin.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2012, 18:52:37 »
kapi kildiinin icinde yuvasinda yani dokum bir parca var mekanizmayi ceviren muhtemelen o parca kirilmistir ya servisten yeniliycen yada cikma parca bulup kilidin icini degistirecen.

Biraz uğraş istiyor ama o parça satılıyor ve değiştirilebiliryor..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2012, 18:52:55 »
benim golf de gecen hafta söfer yaninin kapisinin kiliti soguktan donmustu kapi kapanmiyordu hic ;(   kiliti tutan vidalara hafifce tiklattigimda damak kilitliyordu ama kapi kapaliyken bunu yapmak imkansiz tek care kiliti komple degistirmekti cikma aldim ve bugun taktim eger kendiniz yapacaksaniz resim li bi anlatim koyarim siteye  .   merkezikilitleme sistemine gelince sadece kapi kendini kilitliyorsa anahtarla  . kilidin icindeki micro anahtar bozulmustur zor bi sey degil ama komple kapi kilidini sokmelisiniz yapmak icin.

resimli anlatımmm
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı Slayer_8

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2012, 06:09:42 »
sürücü kapi kilitinin sökümü ve merkezi kilit sistemindeki arizaya sebep olan mikro anahtar degisimi anlatim almanca ama resimler yeterince anlasilir bi sorunuz olursa yazin :)

1-sürücü kapisi icin            www.falkbanse.de/Forum/Mikroschalter wechseln by TK.pdf  (acilmasi icin  kopyala yapistir yapin)

2-sürücü yani icin           www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=689480
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2012, 06:16:59 Gönderen: Slayer_8 »