Gönderen Konu: Golf 4 1.8 T GTİ ve Audi A3 1.8 T Hakkında Acil Yardım  (Okunma sayısı 26556 defa)

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımı satıp şöyle biraz giden bir araç istiyorum.
bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.
1)Passat 1.8 t,audi a3 1.8 t ve golf 4 gti 1.8 t araç modellerinde olan bu 1.8 t motor aynı motor mu?
2)golf 4 1.8 t motorlar GTİ olarak geçerken neden a3 (1998-2004) gti olarak geçmiyor?farklı motor mu var?
3)ben ya golf 4 gti ya da a3 alcam serilik olarak hangisi daha iyi?
4)kesinlikle lpgli olcak sorun olur mu? (benzinde binemem çünkü çok geziyorum=
5)bu motorlarda kronik bir sorun var mı?
6)son olarak sormak istediğim şey şu bu araçlardan birini kullanan var mı?araç kesiciye girdiği zaman şu anki golfüm gibi harbiden kesiyor mu yoksa piyasadaki bir çok araç gibi da da da da kesici şov yapıyor mu?  :D
7)bir de audi a3 lerin 2001-2002 5 kapılı olanlarında 1.8 T 180 hp motor var bu motor hakkında bilgisi olan?çok seri diyorlar ama yakıtı nasıl?
yardımcı olursanız sevinirim  :tamamdir
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 01:37:14 Gönderen: Yükselgfb »

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 1.8 T GTİ ve Audi A3 1.8 T Hakkında Acil Yardım
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 01:32:47 »
2.sorunun cevabı vw'de 1.8gti olarak var fakat audi de en ust sınıf S Serisi oldugundan ve gti'ı kullanmadıklarından boyle adlandırılmıs olabilir  ;)

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2012, 03:04:11 »
Benim bildiğim kadarıyla

1)Evet hepsi aynı motor
2)Audi'de GTI denen bi clasman yok :)
3)Motor olarak aynı olduğu için kasa ağırlıklarına bakman gerekli diye düşünüyorum
4)LPG takan gördüm ama sıkıntı yaşayan duymadım  :)
5)O modelde o kadar para verilen makinalarda kronik sorun olucağını hiç zannetmiyorum
6)Pass
7)Pass
 :)
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı lancelot

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2012, 05:06:31 »
passat 1.8t kullanıyorum. Ne kadar basarsan okadar yakıyor. Lpg de kullanıyorum şu ana kadar lpg de hiç bir sorun olmadı. LPG ye uyumlu bir motor. bendeki 1.8T AEB motor kodlu devir 2800 ü geçtikten sonra çıldırıyor, turboya geçtiği için. BU motor zaten üstten çift egzantirikli turbo bir motor performansı oldukça etkileyici ( düşün passat gibi büyük bir arabada) Sen daha küçük bi arabada bunu kullanacaksın :) Modifiyeye çok açık bir motor buna söyleyeyim :) orjinal blok la birkaç parça ekleyip 300-400 hp alanlar var :D :D . KEsici olayı Güzel Senin istediğin gibi ses çıkartıyor :) Daha geçen gün 0-100 denemsi yaptım benzinde 6800 de kesiciye giriyor araba ve 8 saniyede 100 e çıktım. Tabi bu motorun temizliğine ve Nasıl kullanıldığına bakıldığında çok farkediyor benım araç fazla yorulmamış. Ek olarak dikkat edeceğin konu ölü bir 1.8T ye denk gelmemen ölüsü adamı bayar masraf çıkartır ve istediğin performansı alamazsın. Naçizhane tecrübelerim bunlardır yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) Birde sakim kullanımda LPG de 23 kuruş yakıyorum.  :D ;D

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2012, 10:15:41 »
1.motorda ufak tefek değişiklikler olabiliyor (turbo gibi) tamamen aynı değiller mesela passat ve a4 teki motorlar dikine yerleştirilmişken a3 ve GTI dakiler enlemesine yerleştirilmiş
2. audide GTI diye bi seri çıkmıyor ondan motorlar genel hatlarıyla aynı değişiklikler ufak tefek
3.bu konuda serilik değilde temizlik önemli zaten ikiside hemen hemen aynı yürür
4.bugüne kadar onlarca lpg li 1.8 t araç gördüm lpg den dolayı sorun yaşayanı pek görmedim buna kendi aracım da dahil
5.kronik sorun yok ancak bu 1.8 T motorda turbo çok önemli bunların belli ömürleri var ve doldurduğunda büyük masraflar açabiliyor.
6.ben kullanıyorum GTI.da da da olayı bunlarda yok yani yapar ama daha yavaş zaten bu olaya böle turbo bi motorla pek girmeni tavsiye etmem
7. 180 lik motor gerçekten seridir ama en sağlam sorunsuz motor 150 bg lik agu kodlu motorlardır diye söylenir.

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2012, 11:21:26 »
MeTHea35,GolfMk1Cabrio,lancelot,leonerdi kardeşlerim yorumlarını için teşekürler.
Peki bu araçlar sakin kullanımda lpgde ne yakıyor?mesela  passat ne yakıyor lancelot kardeşim?
şu anki aracım 18 janttan dolayı lpgde 300 lira yakıyor bu kadar yakarsa yine razıyım.
180 hp motor pek yok zaten bi dönem gelmiş kesilmiş daha sonra.ben motoruyla oynanmamış stock bir araç almayı düşünüyorum.150 hp bana yeter hele şu ankii 8 valf 102 hp hantal aracımdan sonra hayli hayli yeter  :)
bir de bir şey daha sorcam bu araçlar düzgün kullanılmş varsayarak 200 bin gibi kmlerde alınır mı sizce?
arkadaşlar bundan sonra burda sahibindendeki bazı ilanları yayınlıcam sizde yorum yaparsanız sevinirim. :tamamdir

bu orjinal 180 hp
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-1-8t-180-beygir-5-kapi-lpg-58083951/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-audi-a3-1-8t-ambiente-cok-temiz-masrafsiz-53220554/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-a3-1-8-turbo-64209189/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hasi-cikmis-cacik-olmus-audi-a3-1-8t-51541427/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-hasi-cikmis-cacik-olmus-audi-a3-1-8t-51541427/detay/

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2012, 13:48:31 »
golf ve a3 teki agu motor ile passat ve a4 teki aeb motor aynı motordur sadece biri yan yerleştirilmiş diğeri düz yerleştrilmiştir .
golf ile a3teki sadece motor değil şanzıman elektrik tesisatı yürüyen aksam birbiriyle tıpkısının aynısıdır.
a3 daha seridir yanlış hatırlamıyosam a3 golften 100kilo gibi bişey daha hafif olması lazım tam emin olduğum audi daha hafif.
lpg ile ilgili yorumu lpgli 1.8tci arkadaşlardan alabilirsin ben lpg karşıtıyım:)
kronik sorun olarak maf egzoz manifoldu boğaz kelebeği adaptasyonu egzoz manifolt contası su hararet sensörü üst alüminyum kapak contası sayılabilir :D bunlar benim başıma gelen şeyler olduğundan söyledim . başıma geldikçede yazarım çünkü kime gitsem bunlar kronik dediler :D ama allah çok şükür şuanda saat gibi hiçbir sıkıntımız yok :)
öyle typer kesicisiyok bunlarda cart diye benzini keser duvara çarpmış gibi olursun çok sıkıcı bi durum ama öle :)
son olarakta 180lik olanların motor ve şanzımanı 150lik olanlardan farklıdır 180likler 6ileri olurlar hem golf te hemde a3te 180lik golf türkiyede heralde 10taneyi geçmez a3te fazla görrmedim açıkcası ama 150lik olan lar yani agu motor kodlular en sağlam ve güç alma konusunda en kolay motorlardır sadece turbo büyüterek motor içine girmeden 350bg desteklerler...
inşallah içinin sindiği bi araç bulur kazasız belasız binersin :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 13:50:12 Gönderen: uAlper »
İnsanlar alemde hayal ettikleri müddetçe yaşar...
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı Yükselgfb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2012, 14:59:22 »
uAlper sağolasın verdiğin değerli bilgiler için.ben aslında golf 4 den yanayım ama araçlar hem çok sınırlı hem de fiyatları daha yüksek.
bu araç hakkında bilgisi olan var mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yalniz-bekara-bir-esi-daha-yok-61315885/detay/

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2012, 15:19:18 »
1 senedir satılık bu araba sürekli renk değiştirip ilan veriyolar ama arabayı görmedim incelemedim ayrıntılı bişey diyemem

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ocak 2012, 15:20:31 »
uAlper sağolasın verdiğin değerli bilgiler için.ben aslında golf 4 den yanayım ama araçlar hem çok sınırlı hem de fiyatları daha yüksek.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yalniz-bekara-bir-esi-daha-yok-61315885/detay/

araç hakkında tam bir bilgim yok ama şunu söyleyebilirim sana
ben aracımı alalı tam 1sene oldu ve 1sene civarıda aradım ben bu aracı kmsi çok yüksek olduğu için es geçmiştim hani araştrdım şusu busu var diye vazgeçmedim çünkü bilmiyorum nedir ne değildir sadece km si çok yüksek geldi bana
senin anlican bu araç 2senedir ilanda ve satılmayı bekliyor belki el değiştirmiştir bilemiyorum ama şunu söyleyebilirim temiz gti bu fiyata verilmez heleki tek kapı nadir görürsün (benim gibi rüyalarında da görebilirsin :D )  1.8t golfler daha çok gazlanan araçlardır a3lere nazaran bu nedenle daha yorgun araçlardır mesela a3 1.8t de temiz bulma şansın daha yüksektir bide audi kullanıcıları hakkaten araçlarına temiz bakıyolar.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2012, 15:22:43 Gönderen: uAlper »
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ocak 2012, 15:21:06 »
1 senedir satılık bu araba sürekli renk değiştirip ilan veriyolar ama arabayı görmedim incelemedim ayrıntılı bişey diyemem
demekki benim tespit tam 12 :)
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı uAlper

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Ocak 2012, 15:24:14 »
bunlarla beraber 1.8tq a4 de bak derim sana tq tadıda başkadır
                                                    YAHYA KEMAL

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Ocak 2012, 15:30:03 »
demekki benim tespit tam 12 :)
aynen piyasada belli başlı arabalar var sürekli ilandalar 5-6 tane ya satılmıyolar ya da satılınca alan kişi hemen elden çıkarmak istiyolar tekrar bu arada bu gri araba ya yazın 30 bin lira istiyolardı. :D yazın bende 35 binden ilan mı versem napsam :D:D:D

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ocak 2012, 16:24:44 »
u

o araç hakkında hayatında 1.8t almayı düşünmüş herkesin bir bilgisi vardır.  ;D

başka bir deyişle bulaşma ;)

bir de ankarada bu rur plaka akımını anlamıyorum, genelde 1.8t araçların üzerinde oluyor, arkadaşın megane rs sinde de bu plaka vardı.

ruf neyse de rur özel bir şeyi mi temsil ediyor yoksa bu arabaların hepsi bu adamın elinden mi geçti acep