Gönderen Konu: Konyada başımdan geçen ilginç olay  (Okunma sayısı 14156 defa)

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
Konyada başımdan geçen ilginç olay
« : 01 Ocak 2012, 22:27:19 »
cuma günü konyaya gittik kuzenlere hem yılbaşı muhabbetine neyse kuzen benim arabayı gördü işte tutturdu bi şahinle bi kapışın dragda kim alıcak bizim bi abinin şahini var gidelim kapışın diyorum ya hiç borayla şahin bir tutulurmu yok illaki bi kalkın bakalım kim alıcak tamam dedim neyse gittik amcam 40 yaşlarında falan gittik kahvede çayımızı içtik muhabbetimizi yaptık falan diyo bu boralarda iyi gidiyo diyo benim kuzen de kapışın illa kapışın şahinci amca yok dedi benim araba nereye geçicek falan bende makarasına bende 1 gündür bunu anlatıyorum nereye geçicek şahinle bora bir olurmu misali amcam buna azcık kızdı heralde dedi ama gel bi kalkalım tamam kalkalım bi yere gittik böyle mahalle arası gibi geniş bi yol kimseler yok ben hala kendimden eminim kuzen dedi ben sayıcam 3 deyince kalkın tamam neyse 1 2 3 dedi demesiyle yapıştırmam bir oldu ilk başta ben 1 boy falan fark attım abi ondan sonra o şahine naptıysa artık bilmiyorum şahin yanımdan bi geçti dipgazdayım yok şahin kapattırıyo gidiyo yetişemedim sonra neyse gittik yanına dedim amca naptın sen naptım ki diyo dedim bune bildiğin şahin diyo :D dedim bi kaputu aç yok diyo kimseye açmadım kaputu diyo ama bi görseniz o şahin dikti kafasını bi yapıştırıyo benim araba arkada at arabası gibi kaldı :D adamlar bu şahine neler yapıyo artık :D

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Konyada başımdan geçen ilginç olay
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2012, 22:37:46 »
konyada kırmızı bi şahin vardı üstünde Vtec motor swaplanmıştı  belkide o denk geldi sana :=)  kendi motorları pek işe yaramaz ama yapılan her araç tabiki yürürr :=) miaforilerdeki doch motor  güzel karbratörle iyi yürür mesela:=:=) geçmiş olsun ne diyelim. saka yapmışşlar sana 2012 de:=)
Exclusive Garage

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2012, 15:47:34 »
Araç kırmızı değil beyazdı arkadaşımın dediğine göre konyada ankarada böyle çok şahin doğan varmı motorunda oynama olan veya başka motor takılan :)

Çevrimdışı predator

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2012, 16:16:03 »
Bi kuş sana kalkalım diyosa mutlaka vardır birşeyler bidaha bu tongaya düşme  ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2012, 16:33:25 »
konyada kırmızı bi şahin vardı üstünde Vtec motor swaplanmıştı  belkide o denk geldi sana :=)  kendi motorları pek işe yaramaz ama yapılan her araç tabiki yürürr :=) miaforilerdeki doch motor  güzel karbratörle iyi yürür mesela:=:=) geçmiş olsun ne diyelim. saka yapmışşlar sana 2012 de:=)

Miafori iyidir Fatih  :tamamdir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2012, 16:33:51 »
cuma günü konyaya gittik kuzenlere hem yılbaşı muhabbetine neyse kuzen benim arabayı gördü işte tutturdu bi şahinle bi kapışın dragda kim alıcak bizim bi abinin şahini var gidelim kapışın diyorum ya hiç borayla şahin bir tutulurmu yok illaki bi kalkın bakalım kim alıcak tamam dedim neyse gittik amcam 40 yaşlarında falan gittik kahvede çayımızı içtik muhabbetimizi yaptık falan diyo bu boralarda iyi gidiyo diyo benim kuzen de kapışın illa kapışın şahinci amca yok dedi benim araba nereye geçicek falan bende makarasına bende 1 gündür bunu anlatıyorum nereye geçicek şahinle bora bir olurmu misali amcam buna azcık kızdı heralde dedi ama gel bi kalkalım tamam kalkalım bi yere gittik böyle mahalle arası gibi geniş bi yol kimseler yok ben hala kendimden eminim kuzen dedi ben sayıcam 3 deyince kalkın tamam neyse 1 2 3 dedi demesiyle yapıştırmam bir oldu ilk başta ben 1 boy falan fark attım abi ondan sonra o şahine naptıysa artık bilmiyorum şahin yanımdan bi geçti dipgazdayım yok şahin kapattırıyo gidiyo yetişemedim sonra neyse gittik yanına dedim amca naptın sen naptım ki diyo dedim bune bildiğin şahin diyo :D dedim bi kaputu aç yok diyo kimseye açmadım kaputu diyo ama bi görseniz o şahin dikti kafasını bi yapıştırıyo benim araba arkada at arabası gibi kaldı :D adamlar bu şahine neler yapıyo artık :D

Depoya tiner atmıştır:))
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2012, 16:46:58 »
ben golfle kesin geçerim o şahini,,
isterse lamborghini motoru olsun üstünde.
bi çok arabayla kapıştım çok şükür yenilmedim audi A6 2.0 TDİ hariç, onada laf olsundan yarışmıştık
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2012, 17:13:37 »
bi çok arabayla kapıştım çok şükür yenilmedim audi A6 2.0 TDİ hariç, onada laf olsundan yarışmıştık

arabayı yürüten motor değil midir?şahine 1.4t atsalar nasıl geçeceksiniz pardon?

ama 2 si de performans aracı olmayan araçların, "hele biri de şahin" kapışması bence vakit ve yakıt kaybı.

Çevrimdışı gcilingir

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2012, 17:22:39 »

bende o zaman poloyla  m6 ya kafa tutarım
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2012, 17:23:08 Gönderen: gcilingir »

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2012, 19:10:12 »
tut kardeş tabiki:)
arkadaş airodinamik diye bişey var. o arabaya motoru takıyorsunda aktarma organlarını nasıl değiştiryorsun motorun gücünün tamamını tekerlere iletiyormuki de abartılıyor bu olay.
eğerki derseniz o şahini geçemezsen onda x motoru var diye, iddaaya girerim sizinle gider konyaya yarışırım çok uzak değil. warsa geçemezsin diyen site sakinlerinin şahitliğinde iddaa başlasın...
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2012, 19:31:26 »
150 hp lik bir motor olsa 100 hpsini yere aktarsa yeter.yüzde 35lik kayıptan bahsediyorum burada.

golf4 tekerlekte çıkaracağı en baba hadi 95 olsun, aerodinamiği var tamam da, onun da hafifliği var.

boşuna uğraşmayın, çıldırmış insanlar var, değil vtec, o saçma arabalara turbo atıp gazlıyorlar, inanın bulaşmak bile istemezsiniz, ne altınızdaki golfün ağırlığı kalır, ne sizin.

aerodinamik ve aktarma birbirine denk güçlerdeki araçlarda çok önemli evet ama market arabasına 50 hp lik bir motor atayım, kim geçiyor kim geçemiyor görelim.bu olay ona benzer.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2012, 20:34:05 »
ayarla kardeş:))
tak market arabasına 50 hp, kucakla sonra market arabasını:))
abimde honda civic vardı 94 model ona yapmadıkları kalmadı, motoru astronomikleştirdiler ama yinede olmuyor kardeş, ilk 30-40 sn gğzel direniyor arkası fos..
yani ben diyorumki şahine istersen jet motoru tak ben iddaalıyım her türlü geçerim. airodinamic öyle basit kulak ardı edilecek bir olay değil.
bu arada golf var, golf var. ben arabama güveniyorum ve iddaalıyım.ağlatırım o asfaltı.
(bide yarışa bi başlıyormuşuz şahini göremiyormuşum:))))
opet reklamı gibi:)))
[/font]

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 02 Ocak 2012, 21:26:28 »
ayarla kardeş:))
tak market arabasına 50 hp, kucakla sonra market arabasını:))
abimde honda civic vardı 94 model ona yapmadıkları kalmadı, motoru astronomikleştirdiler ama yinede olmuyor kardeş, ilk 30-40 sn gğzel direniyor arkası fos..
yani ben diyorumki şahine istersen jet motoru tak ben iddaalıyım her türlü geçerim. airodinamic öyle basit kulak ardı edilecek bir olay değil.
bu arada golf var, golf var. ben arabama güveniyorum ve iddaalıyım.ağlatırım o asfaltı.
(bide yarışa bi başlıyormuşuz şahini göremiyormuşum:))))
opet reklamı gibi:)))

Adam alır şahini takar çift weber karbüratör kısa bi şanzıman dereceli eksantrik motoruda forgedler koltukları filan söker hafifletir güzel bi diff yapar plakasını okursun. Altında gti yada 1.8t yok senin...
Aerodinamik dediğin olay 160-180 üzeri hızlarda aracın yoltutuşunu arttırır. Rüzgar direnci azalcağı için biraz daha iyi hızlanırsın ama öyle ahım şahım bi fark olmaz
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 02 Ocak 2012, 21:48:50 »
airodinamic öyle basit kulak ardı edilecek bir olay değil.

bize 7 senedir akışkanlar mekaniğini boşuna öğretip kullandırıyorlarmış, ben çok basit sanırdım.paylaşım için sağol  :tamamdir