Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey..  (Okunma sayısı 176928 defa)

Çevrimdışı GTİ MEHMET

Otomobil
    golf mk2
  • ateş barut YANYANA (gtiMK3 tdi intercool MK2'İM)
Ynt: LPG Sıralı Gaz Hakkında Bilmek İstediğiniz Herşey..
« Yanıtla #98 : 12 Eylül 2012, 22:20:41 »
vent gaz hakında biligisi yada tecrübesi kullanan varmı saygılar. :tamamdir

« Yanıtla #99 : 14 Eylül 2012, 11:44:31 »
Uzun bir aranın ardından herkese Merhaba ;
Öncelikle İtalya-BRC gezisi ve BRC LDI hakkında bilgi vermek istiyorum.Likit enjeksiyon sisteminin önündeki en büyük engel olan yönetmelik Avrupa'da 1Ağustos itibariyle yürürlüğe ek yönetmelikle girmiş bulunmakta.Bu tarihten itibaren Tüm markalar Homogilasyon başvurularını yapmışlardır ve tip projelerini oluşturuyorlar.Likit sistem takılacak Direkt enjeksiyona sahip araçların tamamının  evrakların bitiş tarihi yaklaşık 2013 martını bulacaktır.
En çok sorulan sorulardan biri olan fiyat konusu ise BRC de henüz belli değil fakat tahmini olarak montaj fiyatı yaklaşık 4.000 TL civarında olacaktır.Bu fiyat lpg tankının ülkemizde üretilmesiyle beraber yaklaşık 500 TL düşecektir.(Yurt dışında bu tankın fiyatı 650 TL ,Ülkemizde en fazla 150 TL Maliyet ile üretilebilir)
Dönüşümlerin kesin başlama tarihi belli olmamakla beraber benim tahminim yıl sonuna doğru montajların başlayacağı yönünde.Herkese selamlar...

ÖZENÇLER OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr

« Yanıtla #100 : 24 Ekim 2012, 16:36:35 »
Kavurma Tadında Nice Bayramlara

ÖZENÇLER OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #101 : 28 Ocak 2015, 10:33:38 »
Mehmet Bey uzunca bir süredir kimse bişeler yazmamış.tecrübelerinizden mahrum kalmışız bunca zamandır.Aklımdan geçen bazı araçlar var ama piyasada bu araçların LPG ile uyumu hakkında çok dedikodu var.Mesela yeni kasa astra 1.6 115 lik ve 1.4 T olan,1.6 T 180 lik insignia ,yeni kasa elentra 1.6 CVVT  ve bir önceki kasa 2.0 avensis(hani şu meşhur karbüratörlü sistem LPG dönüşümü yapılan araç)...özellikle astra ve hyundaide 50 bim km den sonra sübap erimesi oldğu yaygın bir şekilde konuşuluyor.LPG ile 100 bin km yaptım sıkıntı yok diyen astra sahipleride var,30 bin km den sonra motoru elime aldım diyenlerde var.Bu konuda bilgi verebilir misiniz acaba.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #102 : 28 Ocak 2015, 13:01:47 »
Mehmet bey yıllardır bizim foruma uğramıyor ama Toyotaclub da hala aktif, ben sadece aklıma takılanları sormak için foruma üye olup paylaşım yaptığı başlıktan sorularımı sormuştum. İstersen sen de sorularını oradan ilet Emir abi.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #103 : 28 Ocak 2015, 16:09:20 »
Bende üye olim bari oraya...bu arada sen beni mi takip ediyorsun bilader her yazdığımın altına cevap yazıyorsun  ;D ;D ;D
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2015, 20:53:41 Gönderen: emirdede »

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #104 : 29 Ocak 2015, 20:12:19 »
Bende üye olim bari oraya...bu arada sen beni mi takip ediyorsun bilader her yazdığımın altına cevap yazıyorsun  ;D ;D ;D

;D
Akıl yaşta değil baştadır.