Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora TDİ Kullanıcıları  (Okunma sayısı 31252 defa)

Ynt: Bora TDİ Kullanıcıları
« Yanıtla #56 : 09 Şubat 2012, 09:49:21 »
Balatalar yeni değişti ,, Dün ustama sordum  sorun olmaz dedi balatanın icindeki sarı tozlar yapar onu ısınıca gecer dedi,  Ben yakıt olarak PO Vmax alıyorum normalde , bir ara opet kullandım memnun kalmadım 30 km gibi daha fazla km yapıyor PO Vmax hem po puan hem poas puan derken birazda oradan kazanıyorum ;) Ben şehi içi kullanıyorum 27 kuruş gibi benim işyerimle evim arası 1,8 km birde sabah çalıştırnca 1 dk yakın bekleyip öyle hareket ediyorum ve yine stop edecegim zamanda aynı şekilde bekliyorum .

« Yanıtla #57 : 10 Şubat 2012, 00:34:33 »
Balatalar yeni değişti ,, Dün ustama sordum  sorun olmaz dedi balatanın icindeki sarı tozlar yapar onu ısınıca gecer dedi,  Ben yakıt olarak PO Vmax alıyorum normalde , bir ara opet kullandım memnun kalmadım 30 km gibi daha fazla km yapıyor PO Vmax hem po puan hem poas puan derken birazda oradan kazanıyorum ;) Ben şehi içi kullanıyorum 27 kuruş gibi benim işyerimle evim arası 1,8 km birde sabah çalıştırnca 1 dk yakın bekleyip öyle hareket ediyorum ve yine stop edecegim zamanda aynı şekilde bekliyorum .
sabah ilk çalıştırmada 1dk beklemeniz doğru ve faydalı.Ancak stop etmeden önce devirli kullanmadıysanız ya da uzun yoldan gelmediyseniz 1dk beklemeniz gerekmez.turbonun pallerinin rölanti devrine inmesi en fazla 15-20 saniye sürer.Ortalama 15 sn beklemeniz yeterli olacaktır.Ama yukarıda yazdığım şartlarda kullandıysanız en az 2 dk beklemeniz önerilir.Çünkü turbonun yağsız kalma ihtimalinin yanında  ısınması da söz konusu oluyor yukarıda yazdığım durumlarda. :tamamdir
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2012, 00:35:28 Gönderen: 61TS061 »
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı talat_nefret

• Otomobil
    vw bora / vw golf mk2
« Yanıtla #58 : 10 Şubat 2012, 23:04:59 »
yalnız deilsin kardeş bende de 110 luk var

Çevrimdışı talat_nefret

• Otomobil
    vw bora / vw golf mk2
« Yanıtla #59 : 10 Şubat 2012, 23:06:52 »
klimayı deil de normal kullanmak ıcın auto ya mı basmamız lazım ?

« Yanıtla #60 : 10 Şubat 2012, 23:19:34 »
hoşgeldiniz.sizinki dijital klima sanırım.benimki manuel klima olduğundan net birşey söyleyemeyeceğim.Dijital kliması olan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

« Yanıtla #61 : 11 Şubat 2012, 10:08:05 »

Normal kullanmak için eco ya basıcan auto da klima acik oluyor bildiğim kadar :).. Senin 110 lük kaç model rengi nedir ???

« Yanıtla #62 : 12 Şubat 2012, 19:08:41 »
comfortline digital klimada ''econ''a basınca ekonomik modda çalışıyor klima..motorun ısısıyla diye biliyorum..ama autoya alınca klima direkt çalışıyor diye biliyorum..ben genelde ''econ'' da kullanıyorum..performans kaybı falan da hissetmiyorum ve iyi de ısıtıyor..ama yaz sıcaklarında deneme şansım olmadı çünkü daha 1 aylık bile değilim bora'da :D

« Yanıtla #63 : 13 Şubat 2012, 10:45:47 »
Econ Normal havalandırma - Auto da klima çalışıyor.. Bunu Motor performansından yakıttan hissedebilirsiniz.. ;)