Gönderen Konu: ACİL YARDIM  (Okunma sayısı 3585 defa)

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
ACİL YARDIM
« : 05 Şubat 2012, 18:49:34 »
Arkadaşlar malum 2 haftadır yoğun kar yağışı ve soğuk nedeniyle arabaya pek bakma şansım olmadı.az önce ilk defa şöyle bir ççalıştırayım dedim maaşallah ilk kontakta aldı ama 10 saniye sonra hararet göstergesi yanıp sönmeye başladı hemen kontağı kapatıp bir baktımki hiç su kalmamış neyse kapağı açıp su koydum bir baktım alttan çeşme gibi biryerlerden su akıtıyobir iki yeri aradım (ya tapa,ya boru çatlamıştır yada devirdaimdendir)dediler arabayı korkudan kımıldatamadım başka zarar vermeyeyim diye acaba napmalıyım çokacil yardım.ayrıca arabada antifirizde yokmuş anladığım kadarıyla malum alalı 1 ay oldu ne yapmalıyım arkadaşlar acil yardım

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
Ynt: ACİL YARDIM
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2012, 18:59:33 »
çekiçiyle ustaya götür sakın çalıştırma

Çevrimdışı vermillion

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2012, 20:45:27 »
aynı sekılde 2 gun once benımde basıma geldı suyu konunca duzeldı  bır anlam veremedım su koyalı 2 hafta olmustu bakalım tekrar yasamayız bu arada gecmıs olsun

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2012, 01:44:34 »
Arkadaşlar usta arabayı evin önünden aldı yavaş yavaş gittik.alttan önce sağdaki tapa atmış dedi değiştik baktıkki soldaki de atmış onuda değiştik baktık bu seferde devirdaim çatlamış dedi.onuda değiştik biraz da antifiriz koyduk yani sizin anlayacağınız arabanın antiifirizsiz oluşu bana toplam 250 tl ye maloldu.siz siz olun aman antifirizinizi kontrol edin

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2012, 01:48:22 »
Ya birde arabam uzun zamandır hoplama zıplama kırmızıda istop sorunu yapmıyodu.dün işe geç kalıp sabah arabayla gideyim dedim gaz yememe silkeleme kırmızıda istop etme kafayı yedim ya 15 dk yolu yarım saatte ancak gittim.valla yine soğumaya başladım arabamdan ya tam da alıştım derken..

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2012, 11:18:09 »
Ya birde arabam uzun zamandır hoplama zıplama kırmızıda istop sorunu yapmıyodu.dün işe geç kalıp sabah arabayla gideyim dedim gaz yememe silkeleme kırmızıda istop etme kafayı yedim ya 15 dk yolu yarım saatte ancak gittim.valla yine soğumaya başladım arabamdan ya tam da alıştım derken..

Sizinle daha önce bu sorunları konuşmuşmuyduk? Yakınsanız gelin Kocaeli/Gebzeye ücretsiz sorunlarınızı beraber çözelim. Artık polo hoplama zıplama doktoru oldum çok basit  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2012, 12:34:02 »
Arkadaşlar usta arabayı evin önünden aldı yavaş yavaş gittik.alttan önce sağdaki tapa atmış dedi değiştik baktıkki soldaki de atmış onuda değiştik baktık bu seferde devirdaim çatlamış dedi.onuda değiştik biraz da antifiriz koyduk yani sizin anlayacağınız arabanın antiifirizsiz oluşu bana toplam 250 tl ye maloldu.siz siz olun aman antifirizinizi kontrol edin
Kışa girerken yağ değişiminde antifreeze yoktu istanbulda çok fazla soğuk olmuyor diye 1,5 litrelik bir tane antifreeze koyduk gerisine su doldurduk. Acaba bu karışım yeterli mi malum bu sene kış biraz ağır geçiyor. :s

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2012, 14:55:31 »
Kışa girerken yağ değişiminde antifreeze yoktu istanbulda çok fazla soğuk olmuyor diye 1,5 litrelik bir tane antifreeze koyduk gerisine su doldurduk. Acaba bu karışım yeterli mi malum bu sene kış biraz ağır geçiyor. :s

Yeterli hocam sizin karışım -15 civarı idare eder tahminimce ama saf sumu koydunuz?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2012, 17:27:21 »
Yeterli hocam sizin karışım -15 civarı idare eder tahminimce ama saf sumu koydunuz?
saf su derken?  1,5 lt antfreeze gerisinide bildiğimiz çeşme suyu doydu.

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2012, 22:51:15 »
ekleyeceğiniz suyun oranı ne olursa olsun sadece saf su eklemeniz gerekir, çünkü normal çeşme suyu eklediğiniz takdirde motor içerisinde suyun gezdiği yerlerde kireçlenme & oksitlenme oluşacak zamanla antifirizinizin ve dolayısıyla soğutma suyunuzun ömrünü kısaltıp radyatörde tortu oluşturabilir soğutma sıvısının rengi kahverengi bir hal alacaktır. ustalar pek önemsemezler bu durumu ama önemli bir konudu kesinlikle  saf su konulmalıdır.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı scinpolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Şubat 2012, 08:30:48 »
ya arabaya bir dünya masraf ettim geçenlerde 2 defa hararet ışığı yandı su ilave ettim söndü ustayı çağırıp sordum bir hafta da 2 defa oldu bu arabanın alt tapaları değişti devirdaimsu plastiği değişti ama bu arada hararet ışığının yanması moralimi bozuyor acaba  diyorum biyerleri tam sıkmadımı bu usta az az su mu kaçıyor arabanın altına yattım baktım birşy göremedim ama valla artık bir yere gitmeden az bir su ilavesi yapıp öyle gidiyorum başka ne yapabilirim acaba arbayı lifle kaldırıp altın abaksak bulabilirmiyizki..

Çevrimdışı KAAN60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #11 : 18 Şubat 2012, 18:39:53 »
sizinde söylediğiniz gibi suyu eksiltiyor illaki biyerde kaçak vardır normal stop halinde iken belki belli olmaz istersen çalıştır hararet 90 a çıktığı zaman bir benzinlikte kanala gir altını iyice kontrol et su devri daimde iken kaçak dahada belii olabilir hatta motor bloğunun üstüne düşüyorsa buhar çıkartır daha rahat görürüsün.
_-OĞLUM ve POLOM-_