Gönderen Konu: debriyaj fren üst yerinden su akıtıyor  (Okunma sayısı 4399 defa)

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
debriyaj fren üst yerinden su akıtıyor
« : 17 Aralık 2011, 19:41:30 »
arkadaşlar şöför koltugu ön paspalarında su akınıtı gördüm. dedim sol ön sanrufdamı sorun var bugun söktük baktık sanruff borusunda hiç bi sorun yok. boşuna söktük tavanı canım baya sıkıldı :-\ tam fren ve debriyajın oldugu bölgeden su geliyor tahminen ama bulamadık nereden geldigini. direksiyonun altındaki bölmeyi sökmeyi düşünüyoruz. daha önce bu bölgeden sorun yaşayan oldumu acaba.

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
    • Profili Görüntüle
Ynt: debriyaj fren üst yerinden su akıtıyor
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2011, 20:27:12 »
bendede aynı şey olmuştu bir baktıkki beynin olduğu yer yapraklarla tıkanmış içi suyla dolmuş allah'a şükür beyine bişey olmadı.yaprakları değiştirdik suyu süngerle çektik  polen filtresini değiştirdik temzilendi.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2011, 13:34:24 »
bendede aynı şey olmuştu bir baktıkki beynin olduğu yer yapraklarla tıkanmış içi suyla dolmuş allah'a şükür beyine bişey olmadı.yaprakları değiştirdik suyu süngerle çektik  polen filtresini değiştirdik temzilendi.
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2011, 20:20:55 »
aynen sileceklerin oradaki plastik sökülüp su tahliye delikleri yapraklardan kurtulunca su akıtma kalmaz..

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2011, 13:07:39 »
4 ay önce sileçekde sorun oldu o plastigi söktürler malum. giderleri bakın dedim özellikle temiz sıkıntı yok dediler. camla plastik aksamı yapıştırıken arada biraz boşluk olmuş onu bi sıvı ile kapatmaya çalıştılar. abi fabrika da ısıtılıp monta edildigi için tam oturuyor sökülünce ilk günkü gibi olmaz malum dediler. su akıntısı olunca acaba ordanmı gidiyorki dedim. götürdüm ordan gitse bile içeri girmez dediler. dun baya yagmur yagdı paspas üstü ıslak dı gene egildim fren depreyaj üstünü elimle yokladım heryeri ıslaklı ordamı geliyor acaba diye. hiç nir yerde ıslaklık yok. çözmedik sorunu ???

Çevrimdışı MURAT0154

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2011, 17:32:37 »
4 ay önce sileçekde sorun oldu o plastigi söktürler malum. giderleri bakın dedim özellikle temiz sıkıntı yok dediler. camla plastik aksamı yapıştırıken arada biraz boşluk olmuş onu bi sıvı ile kapatmaya çalıştılar. abi fabrika da ısıtılıp monta edildigi için tam oturuyor sökülünce ilk günkü gibi olmaz malum dediler. su akıntısı olunca acaba ordanmı gidiyorki dedim. götürdüm ordan gitse bile içeri girmez dediler. dun baya yagmur yagdı paspas üstü ıslak dı gene egildim fren depreyaj üstünü elimle yokladım heryeri ıslaklı ordamı geliyor acaba diye. hiç nir yerde ıslaklık yok. çözmedik sorunu ???
nasıl oradan gelmezmiş benim daha önceki aracımda aynısı oldu, camın kenarından su alıyordu takan yer camı söktü (sökerken kırıldı) ve yeni cam taktı herhangi bir ücrette talep etmedi. sen taktırdığınyere değil başka bir camcıya göster onun fikrini de al.

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2011, 19:53:48 »
eyvallah murat kardeş. sırf cam işi ile uğraşan elamana götürelim bakalım :-\