Gönderen Konu: Kapı Fitilleri  (Okunma sayısı 17271 defa)

Çevrimdışı GolfIV46

• Profili Görüntüle
Kapı Fitilleri
« : 15 Aralık 2011, 17:11:04 »
Merhaba Golf tutkunları.(Golf4 99 model Comfortline) Aracımın kapı fitilleri eskimiş ve içeriye çok fazla ses alıyor. Değiştirmek istiyorum. Kapı fitilleri parça parça mı satılıyor yoksa takım halinde mi? Birde fiyatı konusunda bilgisi olanlar beni de aydınlatırlarsa çok sevinirim. Selamlar herkese...

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kapı Fitilleri
« Yanıtla #1 : 15 Aralık 2011, 21:30:56 »
aslına bakarsan aynı sorun bendede var ama benim tek sorunum ses değil aynı zamanda çok yağmur yağdığında suda alıyor.yani fitiller zamanla erimiş aşınmış ve şiş olması gerekirken baya bi basık duruyor.şu aralar değiştirmeyi düşünüyorum ama hiç fırsatım olmadı.nasıl değişir onuda bilmiyorum.

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2011, 01:18:42 »
arkadaşlar değiştirme imkanınnız yoksa (maddi açıdan )fitillerinizin içine hortum sokun serum hortumu gibi bu konuyla ilgili bizim 6n2 araçlarda uyguladık bırakın su almayı rüzgar sesinden içerde konuştuğumuzu duymuyoduk oysan şimdi dünya varmış diyorum  :tamamdir camcılar yada elektirikciler yapar ;)

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2011, 04:38:26 »
bence yüksek maliyetli veya uğraş gerektiren işlere girmeden önce silikon sprey kullanın,seside keser,yağmuruda keser,kışın soğuk havada fitillerin donup birbirine yapışmasınıda engeller ayrıca fitilleri besleyip önürlerini uzatır. dış yüzey plastik aksamda kullanıldığında plastiği parlatır ilk günkü görünümüne kavuşturur. üstelik bu malzemenin maliyeti sadece 20tl  ;)

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2011, 14:42:14 »
arkadaşlar değiştirme imkanınnız yoksa (maddi açıdan )fitillerinizin içine hortum sokun serum hortumu gibi bu konuyla ilgili bizim 6n2 araçlarda uyguladık bırakın su almayı rüzgar sesinden içerde konuştuğumuzu duymuyoduk oysan şimdi dünya varmış diyorum  :tamamdir camcılar yada elektirikciler yapar ;)
aynı dediğini bi tamircide söylemişti ama bana serum değilde elektrik kablosu sok demişti pek mantıklı gelmedi ama serum daha mantıklı gibi.fakat seruba baştan uca ittirmek zor olur gibide geliyor.ama bir denemek lazım diye düşünüyorum.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2011, 15:12:36 »
Yırtılma kopma yoksa Silikon sprey işinizi görür gibime geliyor. ben her kış bir kere uygularım arabama faydasını görüyorum. hem fitili koruyor hem kapı yapışmıyor hemde ses ve rüzgarı kesiyor.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı leonerdi

• golforever...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 skoda octavia 1.8T 20V
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2011, 23:22:53 »
peki arkadaşlar bu silikon sprey nasıl bişey nerde satılır alsak kendimiz uygulayabilirmiyiz uygularsak nasıl yapccaz ? (biraz fazla soru oldu ama...)

Çevrimdışı serdarca84

• my golf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2011, 23:58:15 »
evet sprey silikon hakkında biraz daha bilgi lütfen... çok ses geliyor dışardan...
 :'(

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2011, 01:08:05 »
Otomobil malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. önce bir bezle fitilleri temizleyin ( öyle pırıl pırıl olmasına gerek yok üzerinde toz-toprak çamur kalmasın yeterli) ondan sonrada spreyi fitilin üzerine sıkarak gezdirin. Bende de bir kaç kutu Berner marka silikon sprey kalmıştı (Berner Alman üretimi olup kalitesi  Wurth ile aynıdır),isteyen olursa benimle irtibata geçebilir. kutusunu 15 TL'den verebilirim.

bu da bahsettiğim ürün:

http://www.ucuzyedekparcam.com/SILIKON-SPREY-400-ML,PR-1908.html

bu da muadili Wurth'ün ürünü:

http://shop.wurth.com.tr/silikon-sprey-500ml

Çevrimdışı GolfIV46

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2011, 10:34:30 »
Yırtılma kopma yoksa Silikon sprey işinizi görür gibime geliyor. ben her kış bir kere uygularım arabama faydasını görüyorum. hem fitili koruyor hem kapı yapışmıyor hemde ses ve rüzgarı kesiyor.
Yer yer yırtılmalar var. Özellikle de sağ ön kapının fitillerinde. Sanırım değiştirmek şart...

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2012, 21:43:49 »
Bi kaç sene önce araştırdım.Bizim arabaların kapı fitillerini yetkili servis dışında bulamazsınız.O zaman sadece şöför kapısına 150 tl fiyat çektiler.
03.06.2005

Çevrimdışı makovad

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2012, 11:45:40 »
benımde on ıkı kapının fıtıllerı degısmesı gerekıyor..