Gönderen Konu: Stop etme sorunu  (Okunma sayısı 12327 defa)

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
Stop etme sorunu
« : 08 Aralık 2011, 17:42:46 »
Aracımla seyir halinde giderken vitesi boşa aldığım zaman aracım istop ediyor bunun nedeni sizce ne olabilir ustaya götürdüm boğaz kelebeğinden olabileceğini söyledi sizin bilginiz varmı arkadaşlar bu konuda

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: Stop etme sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Aralık 2011, 19:52:47 »
benzindemi yapıyor LPG demi,  sadece LPG de yapıyorsa tesisatını tekrar gözden geçir ama benzindede yapıyorsa kelebeği temizlet adaptasyon yaptır mutlaka zaten iyi bir yere gidersen onlar otomatikman yaparlar, temizlettikten sonra da yapmaya devam ediyorsa benzin filtrenden başla genel bir kontrol yaptır bujiler buji kabloları hava filtresi gibi belki fazladan hava alan bir yerler varsa ondanda stop eder, yine sonuç alamazsan rölanti ayarını kontrol ettir distrübitörden çünkü distrübitör çok hassas ordanda bişey çıkmazsa katalizörüne ve eksozuna baktır inşallah fazla uğraşmadan halledersin
RedMercury

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 01:08:01 »
benzindemi yapıyor LPG demi,  sadece LPG de yapıyorsa tesisatını tekrar gözden geçir ama benzindede yapıyorsa kelebeği temizlet adaptasyon yaptır mutlaka zaten iyi bir yere gidersen onlar otomatikman yaparlar, temizlettikten sonra da yapmaya devam ediyorsa benzin filtrenden başla genel bir kontrol yaptır bujiler buji kabloları hava filtresi gibi belki fazladan hava alan bir yerler varsa ondanda stop eder, yine sonuç alamazsan rölanti ayarını kontrol ettir distrübitörden çünkü distrübitör çok hassas ordanda bişey çıkmazsa katalizörüne ve eksozuna baktır inşallah fazla uğraşmadan halledersin

Zafer usta söylediklerine eklemek istediğim bir kaç şeyim var. Belki arkadaşlar hatırlar. Bayram iznine memlekete giderken aynı sorun bende de olmuştu. Vitesi boşa aldığım anda araç stop ediyordu. Üstelik uzun yola gidicem diye boğaz kelebeği temizliği + adaptasyon yaptırmıştım. Samsun'da en az 1 saat araca baktılar ettiler, bilgisayara bağladılar yine birşey yoktu. Usta geldi kutup başını çıkardı, bi sigara yaktı, sigara bitti tekrar kutup başını taktı ve herşey normale döndü. Sizde deneyin. Kaybedecek birşeyiniz yok nasılsa.

Çevrimdışı onuruslu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2011, 13:50:34 »
araç benzinde stop ediyor gaza geçince düşük rolantide çalışıyor ama arada stop ediyor yine.araç rölantisini ayarlıyamıyor gösterdiğim her yer boğaz kelebeği dedi serviste bilgisayara bağladılar boğaz kelebeğini görmüyor.arıza veriyor silmiyor

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2011, 21:00:37 »
o zaman yapıcak bişey yok bır yerlerde boğaz kelebeği bulup deniceksin dostum yada west 55 in taktiği uygulıcaksın kolay gelsın
RedMercury

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2011, 21:34:53 »
Eğer boğaz kelebeğini değiştirecekseniz, değiştirmeden önce eski kelebeğinizi sökün götürün eve. Zarar vermeden kurcalayın temizleyin fişiyle vs oynayın :) Akünüzün kutupbaşını sökün, 2-3 saat beklesin o şekilde araba ( radyo istasyonları vs siliniyor, şifre isteyebilir orjinal teyp ise aklınızda bulunsun). Kabloları herhangi bir metale kaportaya vs deydirmeyin sakın. Aracınızın beyni resetlenecek bu süreç içinde. Yakıt bilgileri vs herşey sıfırlanacak. Daha sonra kelebeği takın ve aküyü bağlayın. Belki düzelir bu şekilde ama düşük bir ihtimal bu da maalesef.

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2011, 19:27:09 »
Aracımla seyir halinde giderken vitesi boşa aldığım zaman aracım istop ediyor bunun nedeni sizce ne olabilir ustaya götürdüm boğaz kelebeğinden olabileceğini söyledi sizin bilginiz varmı arkadaşlar bu konuda
arkadaşım hiç masraf etme içine ettiminin ustaları hep ayni şeyi sölüyor bu linki iyi incele geçmiş olsun
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/rolanti-ve-stop-sorununu-cozen-usta-t25721.0.html
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı mehmetbektaş

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2011, 19:07:30 »
boğaz kelebeğini değiştirdim sorun düzelmedi  beyin diyorlar  nasıl iş buya  böle şeymi var burdandır şurdandır diye diye arabayı yenilettiler ama sorun düzelmedi böyle servismi olur

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2011, 20:06:49 »
boğaz kelebeğini değiştirdim sorun düzelmedi  beyin diyorlar  nasıl iş buya  böle şeymi var burdandır şurdandır diye diye arabayı yenilettiler ama sorun düzelmedi böyle servismi olur
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/rolanti-ve-stop-sorununu-cozen-usta-t25721.0.html
arkadaşım bu linki iyi oku ayni şeyi banada yaptılar boşuna almışın boğaz kelebeğini.
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S

Çevrimdışı mehmetbektaş

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Aralık 2011, 14:09:48 »
sorun çözüldü aracın gaz teli gerginmiş haliyle kelebeke kod atamıyorlardı ustanın biri farketti ve sorun çözzüldü