Gönderen Konu: arkadaşlar golf5 almak istiyorum yardım!!!  (Okunma sayısı 9008 defa)

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
arkadaşlar golf5 almak istiyorum yardım!!!
« : 14 Aralık 2011, 18:08:25 »
öncelikle herkese iyi akşamlar!
Arkadaşlar şu an kullandığım renault19 var fakat arabamı değiştirmek istiyorum ve golf ailesine katılmak istiyorum.İnternette biraz araştırdım ötv den dolayı 2. el araçların fiyatlarında bir yükselme söz konusu..Şu anlık elimde 22-23 000 tl gibi bir para var ve gerekirse 7000 gibi kredi çekip 30000 tl ye kadar bir golf5 almayı düşünüyorum.
Siz değerli golf kullanıcıları bana hangi model ve hangi türden bir araç almam konusunda bilgilendirirseniz çok sevinirim

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
Ynt: arkadaşlar golf5 almak istiyorum yardım!!!
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2011, 19:49:10 »
30 un biraz üstüne çıkabilirsen 1.4 tsi comfortline önerebilirim. yakıt ve performans ta iyidir.

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2011, 20:52:42 »
arkadaşım 30 u bile zorluyorum onun üstüne çıkmam biraz zorlar beni:)

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2011, 21:07:43 »
1.6 102 PS LPG li alırsanız yakıt konusunda rahat edersiniz.donanım olarak da comfortline öneririm ama midline ya da primeline da size yetebilir.Donanım olarak ne beklediğinize bağlı.Ama bu motordan çok iyi bir performans beklemeyin.O kasaya göre biraz hantal kalıyor.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2011, 21:11:57 »
ben aracıma lpg taktırmayı düşünmüyorum zaten okadar çok gezen biri değilim zevk için ve vw hastalığım için alıyorum bilmiyorum benim aklımda 2006-2007 fsi comfortline var ama gene de kısmet
çünkü bir kere almayı düşünüyorum

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2011, 21:19:54 »
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-volkswagen-golf-sahibinden-22-000-km-de-kapali-garaj-arabasi-33201511/detay/
bu ilandaki araç nasıl?eğer beğenirseniz bunu almak için biraz ekonomimi zorlarım

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
ADK

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2011, 22:42:08 »
yerinde olsam fsı almazdım  bende 1.6 102 ps diyorum çok rahat edersin sorunsuz motordur lpg uyumludur  nekadar az gezerim dersende golf başkadır hep gezmek istersin konforu diğer sınıfının araçlarından daha yüksek  senin 19 a pek benzemeyecek emin ol

comfort veya sportline olabilir goal da alabilirsin paranın hesabına göre artık    sportline görünüş bakımından 1 gömlek üstündür  esp de mevcut
Büyük imza...

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2011, 22:53:04 »
fsi motorları neden istemiyorsun?
sorun mu çıkartıyorlar?
1.6 sportline modeli ile 16 fsi  arasında yakıt farkı var mıdır?

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2011, 08:11:34 »
1.6 fsi kullanıyorum bende yaklaşık 3-4 aydır 91 biinde satın aldım. bi tuhaf arabalar benzini yüksek oktan ve yağıda kaliteli kullanırsan sorun çıkartmıyorlar.. ben memnunum aslında bi uyum sorunumuz olmadıda değil. donanım olarark ne goal ne de sportline öneririm en iyisi comfortline dır. iki aracı yanyana koy ikisine de aynı anda bak kararın otomatikmen comfortline dan yana olacaktır. ilandaki araca baktım herşeyi iyi güzel hoş ta el freninin arkasındaki yuvarlak boşluğa anlam veremedim çok kötü bir görüntüsü var bi de comfort lara bak anlayacaksın ne demek istediğimi. Fsi ler yakıt konusunda normal 1.6 göre az yakıyor ama kullanımda çok önemli ben bazen ş.içinde 7.5 lt ye kadar iniyorum 100 km de.

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2011, 08:16:03 »
ilandaki araç çok iyi. fsi benzinde 102 hp sr motorlara göre daha az yakar ve daha güçlüdür. iyi bi ustan var ise hiç bir sorun çıkartmayacaktır. ilandaki araç goal versiyonu ama comfortline'dan aksesuar olarak eksikleri var o kadar fiyatta iyi bence pazarlık yap 30 bin tl ye alınabilir veya alnmalıdır. golf gerçekten iyi bir tercih çok çok memnun kalacaksın piyasada ki diğer muadilleri araçlardan çok daha üstün. şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanman dileğiyle.
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2011, 08:29:59 »
ecu88 ilan 15 dakika önce vardı sayfayı bi yeniledim kayboldu bende anlamadım..

Çevrimdışı ssergenli39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2011, 09:35:54 »
aynen ilan kaldırılmış...
arkadaşlar hala karar veremedim1,6 fsi comfortline mı?yoksa fsi olmayan bir araç mı?
ama benim gönlüm fsi den yana :)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2011, 09:48:29 »
Fsi çok değişik bir teknoloji yani istediğini vermelisin motora yağ benzin gibi hatta katkı da kullanırsan bu motor on numaradır. almadan önce iyice baktırman lazım. çünkü çoğu insan bu motorun dilinden anlamaz. ben kullanıyorum memnunum.. bilinçli kullanmak lazım yoksa kendini hasta edebilirsin orasından burasından ses geliyor acaba normal mi diye tamircilere taşınır durursun.. ben şahsen çok taşındım her seferinde de aracının hiç bişiyi yok devam et dediler.. yani hasta ola ola bilinçlendim.. :)