Gönderen Konu: bagajkapağından gelen sesi nasıl kesebilirim?  (Okunma sayısı 3340 defa)

Çevrimdışı gsus50

• Profili Görüntüle
bagajkapağından gelen sesi nasıl kesebilirim?
« : 10 Aralık 2011, 15:00:36 »
merhaba arkadaslar aracımın bagahında jbl woofer var ve sesi actıgımda dısarda cok kötü cızırtı sesi gelio bunlar bagajın neresinden geliyo anlayamadım kapagı acınca ses kesilio plakalık veya baska yerlerden plakayı söktüm yine gelio yardımcı olabilirmisinizdaha önce böle bi sorunla karsılastı iseniz :) tşkler

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: bagajkapağından gelen sesi nasıl kesebilirim?
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2011, 17:40:14 »
Sesin gelebileceği plaka değil de plastik plakalık vardır. Pandizotun oturduğu plastik parçalar, stepne yuvasında bulunması muhtemel kriko vs olabilir. Eğer gevşekse stoplar yapabilir. Tek tek herşeyi denemeniz gerek :) Bagaj kapağında da ses yapacak şeyler olabilir.

Çevrimdışı gsus50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2011, 20:04:36 »
bagaj kapağını acınca altta siyah kaucuk gibi birsey var puntalarla tutturulmus köselerinden o geldi benim aklıma ama bilmiorum onu da sökmeye korktum açıkcası stoplara fln bakayım bi olmadı plakalık sökülünce de  gelio ses  onu sabitledim simdi çift taraflı bant koydum altına  :) bakalım baska arabalar gecio yanımdan hiç öle bi ses gelmio ama bunda sanki külüstür gibi ses gelio gıcık oluyorum

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2011, 21:36:36 »
bagaj kapağını acınca altta siyah kaucuk gibi birsey var puntalarla tutturulmus köselerinden o geldi benim aklıma ama bilmiorum onu da sökmeye korktum açıkcası stoplara fln bakayım bi olmadı plakalık sökülünce de  gelio ses  onu sabitledim simdi çift taraflı bant koydum altına  :) bakalım baska arabalar gecio yanımdan hiç öle bi ses gelmio ama bunda sanki külüstür gibi ses gelio gıcık oluyorum

Bende sadece plakalıktan ses gelirdi, onuda halledince dışarıdan hiç cızırtı gelmiyor. Biraz kurcalamanız lazım dinleyerek. Minicik bir düşmüş vida bile o sesi çıkarabilir :)