Gönderen Konu: Üst kapakta ki yağ kaçağı  (Okunma sayısı 6538 defa)

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Üst kapakta ki yağ kaçağı
« : 09 Aralık 2011, 01:36:27 »
Arkadaşlar Merhaba,

Haftasonunda havanın güzel olduğunu görünce dayanamadım araçta temizlik yapmaya başladım. Fakat üst kapağın sol tarafında, yani triger kayışı tarafında çok aşırı toz toplanması dikkatimi çekti.Orayı temizledim, 1 ay sonra baktığımda yağ kaçağı olduğunu farkettim. Sizce ne yapmalıyım?

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Ynt: Üst kapakta ki yağ kaçağı
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2011, 09:59:48 »
Arkadaşlar Merhaba,

Haftasonunda havanın güzel olduğunu görünce dayanamadım araçta temizlik yapmaya başladım. Fakat üst kapağın sol tarafında, yani triger kayışı tarafında çok aşırı toz toplanması dikkatimi çekti.Orayı temizledim, 1 ay sonra baktığımda yağ kaçağı olduğunu farkettim. Sizce ne yapmalıyım?

Külbütör kapak contası değişecek.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2011, 10:44:01 »
genelde pololarda olur 6n lerde istediğin kadar temizle gene yapar önemli bir şey değil sol taraftaysa

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2011, 22:40:11 »
İlerleyen zamanda başıma büyük işler açar mı bu sorun? 10 liradan kaçalım derken 100 liradan olmayalım sonra. Bu arada termostat sorunum var. Yani aracın kışın harareti yükselmiyor. Onunla alakası olabilir mi? Termostat değiştirmeme sebebim ise zaten haftasonları araç kullanıyorum ayrıca kışın nerdeyse ayda bir defa 10-15 km yapıp garaja geri çekiyorum. Ondan dolayı termostat yaptırma gereği duymadım.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #4 : 09 Aralık 2011, 23:28:15 »
yağ kaçağı çok aşırı değilse problem olmaz tabii ama temiz motor her zaman iyidir. Termostad ile alakası yok tabii. Ama arabanın sağlığı için termostadını değiştir.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2011, 00:33:09 »
Külbütör kapağındaki hafif yağ kaçakları kokudan başka probleme yol açmaz. Bildiğim kadarıyla contası tek satılmıyor, üst kapakla birlikte veriliyordu. Sıvı conta çektirerek o problemi halledebilirsiniz, ama çok da gerekli değil. Ben böyle kullanıyorum.

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2011, 01:20:00 »
aynı problem bendede var... çok cıddı kacak yoksa devam... bırde motora fazla yuklenmedende oluyormus usta bana oyle dedı:D

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Aralık 2011, 02:22:55 »
Sıvı contaya devam o zaman. Çok aşırı bir şey yok. Ayda bi kere temizlediğim bez bile nerdeyse kirlenmiyor. Cevaplar için çok sağolun.