Gönderen Konu: replika jantlar  (Okunma sayısı 17049 defa)

Çevrimdışı 6ahmet1

• Profili Görüntüle
Ynt: replika jantlar
« Yanıtla #14 : 10 Aralık 2011, 22:29:12 »
mesela haramidere doğuşta bi sürü CMS jant satılıyor. bu da büyük ihtimal otarz bişeydir. vw bayisinden aldm diyosa doğrudur herhalde .replika olduğunu sanmıyorum.

Jantlar görünüş olarak cok tatmin etmesede kapaklardan daha güzel gibi geldi bana. Tabi herkesin bakıs acısı farklıdır?
Birde bu jant CMS üretimi ise üzerinde üretici bilgisi yazması gerekmez mi? Orjinal jantlar almanyadamı üretiliyor acaba?

Çevrimdışı mukusar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 11 Aralık 2011, 00:54:30 »
Replika ile orj  jant arasında tabiki kalite farkı olacak bu kesin fakat orj. jantın yanına yaklaşılmıyor ve neredeyse artık orj.jant bulmak bile zorlaştı neden mi? geçen azam arkadaşımızla yetkili vw servisine araç bakımları ile ilgili gittiğimizde showroom daki jant standında bile yarısından fazlasının replika jant oldugunu gördük bu demek oluyorki orj  jant talebi az ve haliyle çeşitte az bugun jant maazalarında bile gittiğinizde replikalardaki çeşit ve bolluk göz önüne geliyor.Replika jant agır fakat piyasada söylenenin aksine ben bugune kadar sorun yaşamadım ne bir balans olsun ne bir titreşim yada kırılma olsun hiç yaşamadım aracımı uzun süre beton zemin üzerinde bıraktıgımda bile  lastik havalarına baktıgımda hepsi aynı ölçüde az miktarda düştüğünü görüyorum.Her jant lastikte oldugu gibi .Lafımı şuraya getireyim ben replikalardan gayet memnunum takıldıgından beri ne çekme ne balans nede titreşim duydum.Çok çok memnunum  :tamamdir
+1.........Doğru ve iyi bir balans cıya gidin hiç sorun olmaz replica da.aynı jantları bende uzun süredir kullanıyorum bi problem yok
G T I

Çevrimdışı ozgun88

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2011, 00:17:49 »
+1.........Doğru ve iyi bir balans cıya gidin hiç sorun olmaz replica da.aynı jantları bende uzun süredir kullanıyorum bi problem yok

hocam peki replikalarla yakıt tüketimine etkisi nasıl oldu

Çevrimdışı ismailpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Aralık 2011, 12:20:19 »
bende replika kullanıcıyım...evet çok hassas balans yapılması lazım...yoksa sıkıntı yaratabiliyor,ağır olması yere iyi basmasını sağlıyor kara jantlarından daha olumlu olduğunu düşünüyorum...he tabi şöyle bir ayrıntı var...üstünden çıkan jantların eni 6-6.5" olduğu için 185-60-15 lastik tam oturuyor ama replika 7" eni var dolayısıyla 195-55-15 veya 195-60-15 daha uygun bir combinasyon oluyor...ben yollarımızın durumunu düşününerek 195-60-15 michelin lastik kullanıyorım...michelin hafif oldugu için dengeliyor...diğer lastiklerle deneme fırsatım olmadı...yakıt tüketimi olarak 110-120km hızla 5-6litreyi geçmiyor şehirdışı...7litre max. şehiriçi için diyebilirim...(1.6tdi manual).

Çevrimdışı 6ahmet1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Aralık 2011, 16:20:43 »
Yani şimdi bi takım replika alıp takalım desek 650-700 tl jantlar birde okadar lastikler 1.200 e gelir. Lastikleri degistirmezsek sıkıntı olur mu?

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 12 Aralık 2011, 18:07:47 »
jant boyutunu değiştirmezsen lastikleri de değiştirmene gerek kalmaz. yani 15" replika jant alıp direk ustundeki lastiklerle kullanabilrsin.
GTD

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2011, 01:17:18 »
jant boyutunu değiştirmezsen lastikleri de değiştirmene gerek kalmaz. yani 15" replika jant alıp direk ustundeki lastiklerle kullanabilrsin.
tam da benim düşündüğüm şey.

Çevrimdışı 6ahmet1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Aralık 2011, 16:00:50 »
tam da benim düşündüğüm şey.
kesin replika ya karar verdin demek :)

Çevrimdışı o.bilge

• Bir Alex değil.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Aralık 2011, 16:26:32 »
kesin replika ya karar verdin demek :)
bütçem sağolsun, orjinale karar veremiyorum  ;)

Çevrimdışı mukusar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Aralık 2011, 19:17:08 »
Dediğim gibi iyi bir balanscıya git sorun olmaz azam da iyi bir açıklama yapmış zaten.Yakıt tüketiminde fazla bişey fark etmedi.Gerçi ben jantlardan sonra arabama hava geldiği için işin o kısmını fazla önemsemedim desem daha doğru olur.Ama 16 jant yaptım ve memnunum..Ama gözümü azamın jantlarına diktim :).....Ama işin kötüsü poloM siyah işte:) beyazın gözünü sevim :) (Tabiki siyahı seviyorum ama az önceki cümle azam ın poloSuna iltifattan dolayıydı :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2011, 19:18:45 Gönderen: mukusar »
G T I

Çevrimdışı mukusar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Aralık 2011, 19:24:23 »
Azam ın PoloSundaki jantlardan al bence :):)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2011, 19:25:38 Gönderen: mukusar »
G T I

Çevrimdışı ismailpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 14 Aralık 2011, 07:09:58 »
185 60 15 ile sorun yaşamazsınız...AG0463 arkadaşın dediği gibi...lastiğiniz jantın üzerinde görünüş olarak küçük kalıyor...benimkisi tavsiyedir...hayırlı günlerde kullan...

Çevrimdışı AG0463

• Kişisel Mesajımı da PM atıyım oldu olucak.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Aralık 2011, 15:46:58 »
Dediğim gibi iyi bir balanscıya git sorun olmaz azam da iyi bir açıklama yapmış zaten.Yakıt tüketiminde fazla bişey fark etmedi.Gerçi ben jantlardan sonra arabama hava geldiği için işin o kısmını fazla önemsemedim desem daha doğru olur.Ama 16 jant yaptım ve memnunum..Ama gözümü azamın jantlarına diktim :).....Ama işin kötüsü poloM siyah işte:) beyazın gözünü sevim :) (Tabiki siyahı seviyorum ama az önceki cümle azam ın poloSuna iltifattan dolayıydı :)

abi jantın şeklini sevdiysen bu jantın grisi cok guzel gider senin araca.  teşekkürler bu arada iltifat icin =)
GTD

Çevrimdışı mukusar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 15 Aralık 2011, 23:05:37 »
abi jantın şeklini sevdiysen bu jantın grisi cok guzel gider senin araca.  teşekkürler bu arada iltifat icin =)
bir foto koyabilirsen bu konuya düşünebilirim kardeşim
G T I