Gönderen Konu: golf mk2 swap?  (Okunma sayısı 26569 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: golf mk2 swap?
« Yanıtla #42 : 02 Aralık 2011, 18:37:01 »
ne güzel akıl veriyorsunuz siz öyle... o dediğinizi changeciler yapıyor ve bunun ne kadar büyük bir suç olduğunun farkındamısınız? bu yaptığınızda suça teşviktir. lütfen bilinçli yorum yapın arkadaşlar! bir şeyin daha önce yapılmış olması bunun doğru olduğu anlamına gelmez,zira allah vermesin bir kaza halinde bu durum tespit edilirse o an araç kimin üzerineyse doğrudan hırsızlıkla yargılanır ve o çevrede daha önce hurdalığa terkedilip giden ,sahte evrakla yakalanan ve sorumluları bulunamayan ne kadar çalıntı araç,motor,şase varsa hepsini sana bir yüklerler ömrün boyunca çekersin. çocuk oyuncağı değil bu işler!

+1  :tamamdir birde hak yönünü düşünürsek dahada felaket bi durumun içine girmiş olunur ...

gani haklı, daha geçen gün önüme 2 dosya geldi change olayı ile ilgili. yargılanıyorlar.

valla farklı başlıklar altında defaten benzer şeyleri yazdım. ama söylediklerim etkili olmadı. aynı konular sürekli dönüp duruyor hala. umarım sizlerin söyledikleri etkili olur da bu konu bu forumda bir daha geçmez.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 02 Aralık 2011, 18:42:29 »
aslında hepimiz birbirimizin ne söylediğinin farkındayız .. aynı şeyleri birden fazla kişinin söylemesiyle etkisinin artması yönünden hepimiz tekrar ediyoruz ... yoksa senin söylemlerinin etkisizliği söz konusu değil ...

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 03 Aralık 2011, 14:06:54 »
bu şekilde bi dolandırıcılık yapılıyordu sanırım yurt dışından kaçak getirilen lüks araçlara burda kaza yapmış araçların  motoru takılıyordu sonra hiç kaza yapmamış gibi vergisiz düşük kilometre 2.el araç satar gibi satılıyordu dier kazalı araçta tamamen parçalanıp satılıyordu. win win olayı yani.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #45 : 03 Aralık 2011, 16:50:39 »
ne güzel akıl veriyorsunuz siz öyle... o dediğinizi changeciler yapıyor ve bunun ne kadar büyük bir suç olduğunun farkındamısınız? bu yaptığınızda suça teşviktir. lütfen bilinçli yorum yapın arkadaşlar! bir şeyin daha önce yapılmış olması bunun doğru olduğu anlamına gelmez,zira allah vermesin bir kaza halinde bu durum tespit edilirse o an araç kimin üzerineyse doğrudan hırsızlıkla yargılanır ve o çevrede daha önce hurdalığa terkedilip giden ,sahte evrakla yakalanan ve sorumluları bulunamayan ne kadar çalıntı araç,motor,şase varsa hepsini sana bir yüklerler ömrün boyunca çekersin. çocuk oyuncağı değil bu işler!

yazmıyacam yazmıyacam diyorum gene sabredemiyorum....benim aklım o kadar çalışıyor öyle diyelim. 1.5-1.6 lt motorlu araçların karoserine 200 hp yüklemek zaten başlangıçta saçma.. tamamen risk demek.. o zaman hiç yükleme yapmayın.. aracınıza motor yaptırdınız. orjinal motoru. yaptırıken illaki taşlanma sonucu lt hacminde artış olacaktır. hanginiz işletiyorsunuz çok merak ettim. kaza halinde durum tespit edilirse demişsiniz ya şimdiye kadar kim bakmış motor hacmine? haa o kadar hak meraklısı iseniz vergi vereceğiniz parayı gider bir fakire yardım edersiniz.. daha sevap olur.. başka yorum yazmıyorum herkezin doğruları kendine.. bu benim doğrum.. onuyla ilgili tüvde geçen bir olayı da örnek verdim... benim görüşüme yanlış diyenler motor yaptırdığında taşlanmadan doğan 100-200 cc hacmi motorlarına işletirsinler. zira 1,6 lt hacmindeki araç taşlatma sonuc 1,7 lt hacim oluyor. 1,6 lt ile 1,7 arasında vergi farkı var o farkı ödemediğiniz zaman hak olur....

ben sadece kendi görüşümü söyledim bu işler de bu kadar basit benim düşüncemde...
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2011, 16:54:38 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 03 Aralık 2011, 17:28:40 »
Erhan gözünü seveyim ilk verdiğin örnekle en son söylediklerin birbirine ne kadar yakın? ilk mesajlarını okumayan birisi sanır ki biz 1.6 söküp yerine 2 litre motor koymayı düşünüyoruz fakat sen risklerine dikkat çekiyorsun. mübarek kardeşim benim en başta sen söyledin bunu. koy 2 litre motoru çak üstüne numarasını olsun bitsin dedin.  :)

kırmızı ile yazdığın kısım ciddi ciddi kafama takıldı. samimi söylüyorum. eğer hak durumu varsa ben bunu işletirim. ve ciddi söylüyorum bunu araştıracağım soracağım da.

ama sonucu öğrenene kadar şunu söyleyebilirim niyet çok önemli. bunu bile bile göz göre göre yapmakla, bilmeden yapmak arasında eminim çok büyük fark var. bakkalda markette bir şey alıp kasada parasını ödemeden cebe veya torbaya koymakla, markete cebine bilerek ve isteyerek bir şey koymak üzere girmek arasında çok fark var.

kanun belli, nizam belli mevzuat ortada. bunun üzerinde yorum yapmak bize düşmez. haksız bir uygulama olduğunu düşünen hakkını kanuni yollardan aramakla mükellef. başka bir başlıkta aynı benzetmeyi yapmıştım. burada da yazacağım. evine hırsız girip soyulan birisinin, başkasının evine girip oradan eşya almasında haklı çıkartacak hiç bir kural ve kanun yok. ne ahlaken, ne dinen, ne kanunen.  "BANA GÖRE" veya "BENCE" diye bir şey söyleyemeyiz kanuni konularda. bu işin sonu yok. başkası da "bence adam öldürmek bazı durumlarda suç olmamalı" der. neye göre? kime göre?
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2011, 17:32:09 Gönderen: TEYOLOGY »

« Yanıtla #47 : 03 Aralık 2011, 18:55:59 »
1600 cc lik  bir motorda silindirler honlandığında elde edilen hacmi hesaplamıştım 1624 cc olmuştu. Tabi her motorun çap strok değerleri ve silindir cidarları farklı ölçülerde ama 1700 cc biraz zor gibi bence.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 03 Aralık 2011, 19:12:23 »
1.6 araca 2.0 koyup üzerine 1.6 daki motor numaranı çakarsan eğer bu ciddi ciddi illegal bi iş olur
oto hırsızları çaldığı lüks araçların perte çıkmış olanlarını alıp onun numarası ve plakasını koyarak legalize ediyor senin yaptığında bir art niyet olmasada sakat bi durumda kime nasıl anlatıcaksın derdini. Kimse kimseye kötü birşey söylemiyor sadece doğabilecek kötü sonuçlar hakkında uyarıyorlar. sonuçta 1.2 araca verdiğimiz vergi bile çok fazla.. Vergi konusunda birşey söylemiyorum.

Çevrimdışı freegane

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 03 Aralık 2011, 20:14:36 »

yazmıyacam yazmıyacam diyorum gene sabredemiyorum....benim aklım o kadar çalışıyor öyle diyelim. 1.5-1.6 lt motorlu araçların karoserine 200 hp yüklemek zaten başlangıçta saçma.. tamamen risk demek.. o zaman hiç yükleme yapmayın.. aracınıza motor yaptırdınız. orjinal motoru. yaptırıken illaki taşlanma sonucu lt hacminde artış olacaktır. hanginiz işletiyorsunuz çok merak ettim. kaza halinde durum tespit edilirse demişsiniz ya şimdiye kadar kim bakmış motor hacmine? haa o kadar hak meraklısı iseniz vergi vereceğiniz parayı gider bir fakire yardım edersiniz.. daha sevap olur.. başka yorum yazmıyorum herkezin doğruları kendine.. bu benim doğrum.. onuyla ilgili tüvde geçen bir olayı da örnek verdim... benim görüşüme yanlış diyenler motor yaptırdığında taşlanmadan doğan 100-200 cc hacmi motorlarına işletirsinler. zira 1,6 lt hacmindeki araç taşlatma sonuc 1,7 lt hacim oluyor. 1,6 lt ile 1,7 arasında vergi farkı var o farkı ödemediğiniz zaman hak olur....

ben sadece kendi görüşümü söyledim bu işler de bu kadar basit benim düşüncemde...

kardeşim ben sana kul hakkından bahsettim mi? hukuktan bahsetim ben sana,1.4 16V Polo motoruna piston kol krank değiştirerek 1.6 cc hacime ulaşabilirsin,ya da dünya da pek çok firmanın ürettiği stroker kitleri kullanarak hacim büyültebilirsin bunda illegal bişey yok. sonuçta yapılan her modifiye için para ödeyerek beygir ve tork artışı alıyorsun bunda haram bir durumda yok. benim sana bahsettiğim şey yasal olmayan bir şekilde bir motoru alıp üzerine eski motor numaranı yazarak işlem yapman. bu yapılan işlem tamamen kanunsuz bir yöntemdir,kesinlikle böyle bir yola başvurmayın diyorum ben size,kötü birşey mi söylüyorum? yasalara uymanın neresi yanlış?

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 05 Aralık 2011, 19:16:08 »
burasi yine karismis :D
yau ben iyice arastirdim, bu swap olayi bana gore degil..
mk2 de en fazla gucu en az maliyetle almanin yolu swap, bu bir gercek, hem motor olarak da cag atlamis oluyoruz ama tr de skntili bir is..
cok cok nadir ornekleri var, yapan, legal olarak ruhsatina isleten vs..
o kisilerlede konustum gorustum, cok fazla zaman ve para harcamislar emin olun..
4binlere yakin para harcayan var sirf bu isletme davasina..
ben swap olayindan vazgectim bir iki gun once..
ne zaman tr de bu is rahat rahat yapilir hale gelir o zaman tekrar dusunurum..
su an icin rafa kaldirdim diyebilirim..

simdi hangi babayigit bana benim aractaki ez kodlu motora, 1.6 8v karburator power motora kr yada abf nin emme manifoldunun uyup uymadigini soyleyecek :D
yada du ben yeni konu acayim en iyisi :)

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 05 Aralık 2011, 19:59:20 »
acık konusayım bende swap yapsam ısletmem ruhsata. ha benı ugrastırmadan tup ısletır gıbı ısletebılırsem ısletırım. vergı olarak cok cok fazla bı artıs olmazsada ısletırım ama fazla olursa ısletmem acıkcası. kul hakkı demeyın arkadaslar mazotu 3900 den alıyorum %500 vergı verıyorum zaten bu kadar konusulcak ve aksıne savunulcak bısıde yok ortada...
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 06 Aralık 2011, 05:48:57 »
acık konusayım bende swap yapsam ısletmem ruhsata. ha benı ugrastırmadan tup ısletır gıbı ısletebılırsem ısletırım. vergı olarak cok cok fazla bı artıs olmazsada ısletırım ama fazla olursa ısletmem acıkcası. kul hakkı demeyın arkadaslar mazotu 3900 den alıyorum %500 vergı verıyorum zaten bu kadar konusulcak ve aksıne savunulcak bısıde yok ortada...

valla ben bu konuda hassasım. zaten bu kadar vergi veriyoruz denmesi çok doğru değil. o vergiyi herkes veriyor. önemli olan verilmeyen vergi.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 06 Aralık 2011, 09:26:53 »
verilmeyen vergiler yüzünden biz bu kadar vergi veriyoruz.. Kaçak elektrik kullananların kullanım bedelleri kayıp kaçak bedeli olarak bizden tahsil edilmesi gibi olsa gerek :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 06 Aralık 2011, 14:01:07 »
verilmeyen vergiler yüzünden biz bu kadar vergi veriyoruz.. Kaçak elektrik kullananların kullanım bedelleri kayıp kaçak bedeli olarak bizden tahsil edilmesi gibi olsa gerek :)

onda hiç şüphe yok zaten.  ;)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #55 : 06 Aralık 2011, 14:08:21 »
tolga abi kesinlikle haklsın :)