Gönderen Konu: golf mk2 swap?  (Okunma sayısı 26567 defa)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf mk2 swap?
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2011, 21:18:54 »
evet iki numara cakip gecilebilir ama riske girmeye ne gerek var..
birde bu durumun anlasildigini varsayin, o zaman ugras dur..
benim mk1 i aldığımda, muayenesi yoktu. ilk gittim tüv e soktum ne eksik bulacaklar diye, adamlar şase ve motor no yu bulamamışlardı, hatta kavga bile ettik. bul gel dediler, gittim zımpara yaptım motor ve şase no yu, sormadı bile ne ayak burası böle diye. demekki önemsemiyolar eskide. şimdiki aracımda da hiç bakmadılar, önceki mk1 den dolayı çıngar çıkarttığımdan :D

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2011, 21:20:06 »
evet iki numara cakip gecilebilir ama riske girmeye ne gerek var..
birde bu durumun anlasildigini varsayin, o zaman ugras dur..
haklısın tüve girdiğin zaman motor bloğunu söküp silindir hacmini ölçebilirler. :tamamdir

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2011, 21:25:27 »
haklısın tüve girdiğin zaman motor bloğunu söküp silindir hacmini ölçebilirler. :tamamdir

dalga gecer gibi cevap vermeye gerek yok..
bende biliyorum o kadar dikkat etmediklerini, hatta bizim mercedesi muayeneye goturdugumde sallamadilar bile motor kodunu resmen, adam bulamadi, sallamadi sora dogrudur dedi gecti..

ama ilerde durum farklilasir, tuvdeki eleman asinadir golfe, yasa degisir zart olur zurt olur, olayin sonu change olur anlatabiliyormuyum?
o zaman bu yazdiginizlami savunma yapayim mahkemede??
ben bi is yapilacaksa legal olsun isterim, neden basimi yakayimki durduk yere??

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Kasım 2011, 21:42:17 »
canım kardeşim ben sadece sana fikir verdim. 26m v6 motorlu anadolu muayeneye ben götürdüm. adam ne dedi biliyomusun vay be ne motor varmış kesin bunu ruhsata da işletmişsinizdir siz şimdi dedi, bende güldüm. adam rusattaki numaraya baktı bide motorun üstündekine. ve dediki: numaralar birbirini tutuyor gerisi beni .. iklemez dedi.

sen de diyosun ya "bende biliyorum o kadar dikkat etmediklerini, hatta bizim mercedesi muayeneye goturdugumde sallamadilar bile motor kodunu resmen, adam bulamadi, sallamadi sora dogrudur dedi gecti.." allah aşkına burası türkiye... kim nasıl anlayacak motoru sökmeden, piston hacmini ölçmeden? tüvdeki eleman çok mu meraklı sanıyosun o işlerle uğraşmaya.. hadi diyelim üzerindeki motor ruhsata ait değil.... aracı bağlarlar gider paşa paşa projeni çizdirir aracı alırsın..

motor swaplamak güzel şey. sadece projeye vereceğin para en az 1500 tl. çok paran varsa verebilirsin. ben sadece fikrimi söyledim. darılacağın kırılacağın bişey söylemedim.

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 29 Kasım 2011, 21:47:19 »
canım kardeşim ben sadece sana fikir verdim. 26m v6 motorlu anadolu muayeneye ben götürdüm. adam ne dedi biliyomusun vay be ne motor varmış kesin bunu ruhsata da işletmişsinizdir siz şimdi dedi, bende güldüm. adam rusattaki numaraya baktı bide motorun üstündekine. ve dediki: numaralar birbirini tutuyor gerisi beni .. iklemez dedi.

sen de diyosun ya "bende biliyorum o kadar dikkat etmediklerini, hatta bizim mercedesi muayeneye goturdugumde sallamadilar bile motor kodunu resmen, adam bulamadi, sallamadi sora dogrudur dedi gecti.." allah aşkına burası türkiye... kim nasıl anlayacak motoru sökmeden, piston hacmini ölçmeden? tüvdeki eleman çok mu meraklı sanıyosun o işlerle uğraşmaya.. hadi diyelim üzerindeki motor ruhsata ait değil.... aracı bağlarlar gider paşa paşa projeni çizdirir aracı alırsın..

motor swaplamak güzel şey. sadece projeye vereceğin para en az 1500 tl. çok paran varsa verebilirsin. ben sadece fikrimi söyledim. darılacağın kırılacağın bişey söylemedim.

yok yahu darilmaca gucenmece yok..
ben cevabi biraz alayli bulmustum sadece..

herneyse..
proje isi tanidik bulunursa eger cok daha makul fiyatlara dusebilir saniyorum..
eger hal boyle olursa daha temiz bir is yapilabilir..

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #19 : 29 Kasım 2011, 21:55:44 »

forumdaki bilal'de tüvde çalışıyodu :) ya onun gibi birileri daha varsa ve denk gelirse :) bide erdeme gıcık giderse gerisini sen düşün :)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Kasım 2011, 22:00:00 »
forumdaki bilal'de tüvde çalışıyodu :) ya onun gibi birileri daha varsa ve denk gelirse :) bide erdeme gıcık giderse gerisini sen düşün :)

burasi turkiye, secenek cok tabii :)
ama is yapicaksam legal olsun isterim ben, en azindan swap gibi bir mevzuuda..

herneyse..
bu 1.8t nin montaji icin neler gerek, biraz wortex mi kasmam gerek sanki ne :)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Kasım 2011, 22:00:42 »
burasi turkiye, secenek cok tabii :)
ama is yapicaksam legal olsun isterim ben, en azindan swap gibi bir mevzuuda..

herneyse..
bu 1.8t nin montaji icin neler gerek, biraz wortex mi kasmam gerek sanki ne :)

bi tur remziyi ara sen :)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Kasım 2011, 22:01:15 »
remzi mk2 ye 1.8t mi koydu olum :)

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Kasım 2011, 22:01:39 »

ara sen yapar o :)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Kasım 2011, 22:14:17 »
la git akilli birine sor :D

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #25 : 01 Aralık 2011, 12:29:58 »
ama is yapicaksam legal olsun isterim ben,

:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

valla ben her işlemde işi bir de hakkaniyet açısından alıyorum. yapıp işin yasal prosedürünü de takip etmiş ve vergisini yüksek motor hacmine göre ödeyen bir eleman var, bir de ruhsatta 1.1 motor olup araçta 1.6 olan veya 1.8 ya da 2 litre olan var. bu da vergisini ruhsatta yazan düşük hacme göre ödüyor. ben polisten tuvturk elemanından korkana kadar kul hakkından korkarım. Allah'tan korkarım arkadaş.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 01 Aralık 2011, 12:58:04 »
:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir

valla ben her işlemde işi bir de hakkaniyet açısından alıyorum. yapıp işin yasal prosedürünü de takip etmiş ve vergisini yüksek motor hacmine göre ödeyen bir eleman var, bir de ruhsatta 1.1 motor olup araçta 1.6 olan veya 1.8 ya da 2 litre olan var. bu da vergisini ruhsatta yazan düşük hacme göre ödüyor. ben polisten tuvturk elemanından korkana kadar kul hakkından korkarım. Allah'tan korkarım arkadaş.

80 model araçtan vergi alınması bile saçma.. onu geçtim, ben zaten 1,6 tl ye gelen benzine 4,3 tl vererek alınca benim kul hakkımı kim verecek? vatandaşı kullanan bir hükümeti sen de kullanacaksın bu da benim görüşüm... öteki tarafta nasılsa hepimiz yanacaz  :)
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2011, 12:58:51 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #27 : 01 Aralık 2011, 13:09:11 »
80 model araçtan vergi alınması bile saçma.. onu geçtim, ben zaten 1,6 tl ye gelen benzine 4,3 tl vererek alınca benim kul hakkımı kim verecek? vatandaşı kullanan bir hükümeti sen de kullanacaksın bu da benim görüşüm... öteki tarafta nasılsa hepimiz yanacaz  :)

:) güzel de böyle kafamıza göre fetva veremeyiz ki. bu konunun uzmanı değiliz. mükellef olduğumuz şey vergiyi ödememiz ise bu vergi ödenmeli bu kadar basit.

yanlış anlama sadece örnekleme yapıyorum. teşbihte hata olmasın. şimdi biri gelip senin evinden paranı çalıyor. bu sana, başkasının evine girip parasını çalma hakkı vermez. vergi olayında 7 dakika önce doğan bebekten 127 yaşındaki dedesine kadar her vatandaşın hakkı var.

ya kaldı ki 80 modelden araçtan alınan vergi de öyle büyük paralar değil. yanlış bilmiyorsam  bir golf mk1'in vergisi 6 AYLIK 50 liranın altında.
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2011, 13:14:03 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.