Gönderen Konu: golf mk2 swap?  (Okunma sayısı 26573 defa)

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
golf mk2 swap?
« : 29 Kasım 2011, 18:11:23 »
mk2 golfe (benzinli) farkli motor swaplayan varmi aramizda?
ozellikle 1.8t gibi performansa yonelik..

1. swap icin motor, motorun montaji vb gibi seyler haric sadece proje falan gibi prosedur islemleri ne kadar tutuyor bunu net bilen varmi?
2. 1.8t nin (sanzumani ile birlikte) fiyati ne kadar bunu bilen varmi?
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2011, 18:23:24 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
    • Profili Görüntüle
Ynt: golf mk2 swap?
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2011, 18:36:42 »
valla takip edeyim diye mesaj atıyorum, merak edilen ve tamamen muamma olan bir konu, 1.5 arabaya 2.0 motor yükleyip işleten var, yok olmaz öyle şey diyen var. şimdiden kolay gelsin ama tahminim 1.8t komple 5-8 liradan aşağı toparlayamazsınız...

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2011, 18:44:15 »
valla takip edeyim diye mesaj atıyorum, merak edilen ve tamamen muamma olan bir konu, 1.5 arabaya 2.0 motor yükleyip işleten var, yok olmaz öyle şey diyen var. şimdiden kolay gelsin ama tahminim 1.8t komple 5-8 liradan aşağı toparlayamazsınız...

1.6 ya 1.8 koymak yasal..
ama bu isin macerasi ne kadar cok merak ediyorum..
mevzu honda olsa cok tanidik var swap yapip misler gibi binen ama mk2 golfte neden yok anlamadim.
millet catir catir koyuyor makinalari vw ciler alttan alip duruyor :)

hemen bugun yarin yapabilecegim birsey degil benimde, erken arastirma yapmak istiyorum sadece..
ozellikle yapan birini bulup konusabilsem bi kafamdaki bir cok soru isareti netlesecek ama bulamiyorum kimseyi..
isler hesapladigimiz gibi giderse ve bu is kafama yatarsa seneye belki girisebilirim bu ise..
aksi taktirde bende hondaya gecebilirim..

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2011, 19:21:59 »
bende 1.3 mk1 varken biraz araştırmıştım emniyetle haşır neşirken, yasal ve faturası oldugu sürece aynı sınıftan olmak kaydıyla her şeyi işletebilirsin demişlerdi, yani benzine benzin, dizele dizel. hacim farkı yok demişlerdi. ama işi pratiğe dökememiştik tabi..

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2011, 19:54:37 »
hacim farki yok derken?

bende bi arkadasimi aradim bugun, istanbulda e30 a swap yapti bir kac kez..
ona sordum, aga marka olarak birsey diyemem, yani vw ye baska marka motor koyulurmu bilmiyorum ama vw ye vw motoru koyduktan sonra (benzinliyse benzinli dizelse dizel tabi) sorun cikmaz dedi..
ki kendisi swap isini defalarca yapmis biri..
proje cizdircen, motor faturali olcak, emniyete gitcen ben bunu buna koydum dicen sora tuv turk e yonlendircekler muayeneyi yaptircan bitcek falan dedi..
resmi isler 2bin gibi tutuyor dedi..

sanirim maliyet, motor sanzuman fiyati, motoru araca koymak icin harcamalar ve 2 bin gibi birsey..

bu 1.8t golf mk2 ye direkt otururmu acaba?
yada sadece motor kulaklarinimi custom yapmak gerekir?
kulaklar haricinde nelerle ugrasmak gerekir ki bunu merak ediyorum..
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2011, 19:56:32 Gönderen: erdem325 »

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Kasım 2011, 20:21:12 »
hacim farkı yok derken şu, hani bazıları der ya, aynı hacimde olcak, üstünü koyamazsın diye. onu kastettim.

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2011, 20:22:29 »
Hacim olarak yüzde 30 büyütebiliyorsun diye biliyorum yani 1,6 ya 2,0 koyarsın ama 2,4 koyamıyormuşsun diye duymuştum bi takipçiden çokda emin değilim ii iyi bilen bi hondacıya sormak lazım onlar lego gibi söküp takıyorlar motorları.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 29 Kasım 2011, 20:34:21 »
mk2 golfe (benzinli) farkli motor swaplayan varmi aramizda?
ozellikle 1.8t gibi performansa yonelik..

1. swap icin motor, motorun montaji vb gibi seyler haric sadece proje falan gibi prosedur islemleri ne kadar tutuyor bunu net bilen varmi?
2. 1.8t nin (sanzumani ile birlikte) fiyati ne kadar bunu bilen varmi?
aklin karisti demi :D

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #8 : 29 Kasım 2011, 20:56:37 »
tek seferde en fazla 200 cc yükseltebiliyosun erdem.daha fazlası için yeni bi proje çizimi gerekiyo.proje çizim masrafı sana bağlı tanıdığın varsa çizecek çok ucuz yollu halledersin.Evrak değişimide çok fazla tutmaz.Bunu atakana sorabilirsin aslında.1.6 arabaya 2.0 işletti gül gibi biniyo şimdi :) arabasıda gayet yürüyo.arabayı zaten bilirsin remzinin eski mk1.

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #9 : 29 Kasım 2011, 20:57:43 »
söz konusu motorda bu:

Çevrimdışı braveheart53

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 1.4 TSİ 160 HİGLİNE
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2011, 21:02:26 »
arkadaşlar dediğiniz araçlar 80-85 model allah aşkına kim bakar motor hacmine? tüve gidiyon 80 model araç diye zaten bakmıyolar. motoru koy üzerine de ruhsattaki numarayı çaktır 30 liraya 1,6 yerine 2,5 bile koyarlar. adamlar 1,6 anadola 26m v6 ford motoru koyuyolar sıkıntısız geçiyo. projeydi ruhsattı uğraşmaya değmez. yeterki sen motoru arabaya oturt da motor numarası olayı kalsın. eski motorlarda motor numarası kabartma değil.. demir numara kalemleri var elmas uçlu onunla bide sağlam çekiç buluyon vur geç al sana 2000 motor :tamamdir
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2011, 21:03:49 Gönderen: braveheart53 »

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Kasım 2011, 21:02:36 »
hacim farkı yok derken şu, hani bazıları der ya, aynı hacimde olcak, üstünü koyamazsın diye. onu kastettim.
anladim ok :)

Hacim olarak yüzde 30 büyütebiliyorsun diye biliyorum yani 1,6 ya 2,0 koyarsın ama 2,4 koyamıyormuşsun diye duymuştum bi takipçiden çokda emin değilim ii iyi bilen bi hondacıya sormak lazım onlar lego gibi söküp takıyorlar motorları.
aynen bende legal limit %30 diye biliyorum..
daha fazlasini koyanda var bi sekilde isi kilifina uyduruyorlar, nasil yapiyorlar bende bilmiyorum ama adamlar yapiyor :)
o kadar yuksekte gozumuz yok, vergisi yakiti yorar o zaman :)
1.8t olsa 250-260 hp yeterli olur mk2 icin..

aklin karisti demi :D
hemnde ne bicim :)
golfu geri toplamasaydik sorun yoktu yau :)
simdi toplaninca satmaya kiyamazsam ne yaparim diye dusunuyorum :)
normalde biliyosun eg civic yapicaktik durumlar musait olunca ama ne bilim..

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 29 Kasım 2011, 21:07:28 »
tek seferde en fazla 200 cc yükseltebiliyosun erdem.daha fazlası için yeni bi proje çizimi gerekiyo.proje çizim masrafı sana bağlı tanıdığın varsa çizecek çok ucuz yollu halledersin.Evrak değişimide çok fazla tutmaz.Bunu atakana sorabilirsin aslında.1.6 arabaya 2.0 işletti gül gibi biniyo şimdi :) arabasıda gayet yürüyo.arabayı zaten bilirsin remzinin eski mk1.

o zaman dusundugumden daha kolay bu resmi isler..
tanidik bir sekilde bulunur yau, proje falanda cizdirilir..
himmmmm bunu ogrendigim iyi oldu :)

bahsettigin araci biliyorum ortak, canli gormustum, hatta bi ara alsakmi diyede dusunduk..

Çevrimdışı erdem325

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Kasım 2011, 21:08:34 »
arkadaşlar dediğiniz araçlar 80-85 model allah aşkına kim bakar motor hacmine? tüve gidiyon 80 model araç diye zaten bakmıyolar. motoru koy üzerine de ruhsattaki numarayı çaktır 30 liraya 1,6 yerine 2,5 bile koyarlar. adamlar 1,6 anadola 26m v6 ford motoru koyuyolar sıkıntısız geçiyo. projeydi ruhsattı uğraşmaya değmez. yeterki sen motoru arabaya oturt da motor numarası olayı kalsın. eski motorlarda motor numarası kabartma değil.. demir numara kalemleri var elmas uçlu onunla bide sağlam çekiç buluyon vur geç al sana 2000 motor :tamamdir

evet iki numara cakip gecilebilir ama riske girmeye ne gerek var..
birde bu durumun anlasildigini varsayin, o zaman ugras dur..