Gönderen Konu: Çok ilginç bir Benzin konusu & Lpg  (Okunma sayısı 7044 defa)

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
Çok ilginç bir Benzin konusu & Lpg
« : 27 Kasım 2011, 23:27:52 »
ARkadaşlar sizlerde de oluyor mu ? bilmiyorum ama ben garip bir konuya değinmek istiyorum. Şimdi benim aracımda Landirenzo Lpg Sıralı Sistem (İtalyan) var. Şimdi depoda yarım Depodan biraz az benzin var. Şöyle söliyeyim, Şimdi ben en son 50 TL lik benzin almıştım depo çeyrek depoyu çok az geçti. O zamdan bu zamana kadar 2000 Km yol yaptım. Şimdi bu araç Lpg li olarak kullandığıma göre neden sürekli benzinden eksiltir. Sizdede oluyor mu ? yani çok az mı oluyor. Yoksa Benzini kullanmadığınız sürece ibre hep aynı yerde mi ? yada Lpg li araç kullanan arkadaşlar sürekli Lpg de gidiyorsa araçta benzin yakma durumu var mı? Benim bildiğim kontağı çevirdiğiniz zaman bi 10 sn benzin pompalanıyor enjektörlere. Daha sonra tık diye atıyor ondan sonra gösterge işıkları sönüyor çalışıtırıyorum. Bazende bu işlemleri yapmadan direk kontağı açıp marşa basıyorum. Yani kısaca ben 75 TL lik bir benzin aldığım zaman araca ortalama olarak 3 ay gidiyorum ortalama hafalıkda 100 km yol yapıyorum. yani oda 1200 km toplam 3 ayda .
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
Ynt: Çok ilginç bir Benzin konusu & Lpg
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2011, 00:16:28 »
10 sn diye bişey yok motor suyu sıcaklıgı 30 dereceye gelene kadar benzinde çalısır ayrıca kısın benzin tuketımı artar geç ısınacagı için
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2011, 10:04:21 »
İnş. Öyledir. Yoksa arabaya LPG taktırmanın bir manığı kalmıyor. :S
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı barut

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Kasım 2011, 10:11:21 »
10 sn gibi bir sürede aracınız lpg ye geçiyorsa zaten bir sorun var demektir. LPG ye geçme motor suyunun derecesine göre ayarlanır. Zaten benzini tam kullanmasanız bile uçabilir

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Kasım 2011, 11:00:32 »
Valla kurcalatmak da istemiyorum. Zaten serviste Volkswagen yetkili servisinde Araça lpg li olunca başka bir gözle bakıyorlar. Napalım gülü seven dikenine katlanır hesabı binecez artık bu şekilde gittiği yere kadar.

Çevrimdışı seearee

• 2001 lacivert golf comfortline lpg li...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2011, 15:26:28 »
sizin hesabiniza göre ortalama günde 1.60 kuruşluk benzin tüketimi oluyor buda 120 ml benzine tekabul ediyor ve buda çok normal ben haftada 30tl gaz 20 tl benzin alıyorum ve hemen hemen aynı zamanda bitiyor ve hep lpg de kullanıyorum.benzinin bi kısmı uçuyor bi kısmıda ilk çalıştırmalarda kullanılıyor ve soğukta benzinden lpg ye geçene kadar yaklaşık 3 ile 5 dakika geçiyor.
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 15:31:21 Gönderen: seearee »

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2011, 15:31:19 »
sizin hesabiniza göre ortalama günde 0.80 kuruşluk benzin tüketimi oluyor buda 120 ml benzine tekabul ediyor ve buda çok normal ben haftada 30tl gaz 20 tl benzin alıyorum ve hemen hemen aynı zamanda bitiyor ve hep lpg de kullanıyorum.benzinin bi kısmı uçuyor bi kısmıda ilk çalıştırmalarda kullanılıyor ve soğukta benzinden lpg ye geçene kadar yaklaşık 3 ile 5 dakika geçiyor.

Kardeşim aynı olay bendede  var işte şimdi bu durum normal mi ?

Çevrimdışı seearee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2011, 15:32:17 »
bence çok normal sıralı sistem olmasa kafa karıştırabbilir ama sıralı sistem bu şekilde oluyor.

Çevrimdışı seearee

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Kasım 2011, 15:32:58 »
bence çok normal sıralı sistem olmasa kafa karıştırabbilir ama sıralı sistem bu şekilde oluyor.
bu arada 0.80 kuruşu yanlış yazmışım 1.60 kuruş olacaktı

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Kasım 2011, 15:34:03 »
bu arada 0.80 kuruşu yanlış yazmışım 1.60 kuruş olacaktı

Teşekkür ederim Mahmut bey. Kafalarda soru işareti yok o zaman.

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2011, 15:34:41 »
Kendi aracımdan örnek vereyim.
Sakarya'dayım kışın arabayı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 km sonra lpg geçiyor.
Bölgesel hava sıcaklığından dolayı kışın güneyde azdır doğu illerinde fazladır.
Yaklaşık 1500 km de 50 liralık benzini esirgemem.  :)
« Son Düzenleme: 28 Kasım 2011, 15:35:43 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2011, 15:35:09 »
Kendi aracımdan örnek vereyim.
Sakarya'dayım kışın arabayı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 km sonra lpg geçiyor.
Bölgesel hava sıcaklığından dolayı güneyde azdır doğu illerinde fazladır.
Yaklaşık 1500 km de 50 liralık benzini esirgemem.  :)

Mantıklı

Çevrimdışı metalteo

• ilker
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2011, 20:16:06 »
sizin hesabiniza göre ortalama günde 1.60 kuruşluk benzin tüketimi oluyor buda 120 ml benzine tekabul ediyor ve buda çok normal ben haftada 30tl gaz 20 tl benzin alıyorum ve hemen hemen aynı zamanda bitiyor ve hep lpg de kullanıyorum.benzinin bi kısmı uçuyor bi kısmıda ilk çalıştırmalarda kullanılıyor ve soğukta benzinden lpg ye geçene kadar yaklaşık 3 ile 5 dakika geçiyor.

benim iş ile ev arası 5 taş çatlasın 6 km demekki lpg taktırsam gaz dan çok benzin yakacak araba ozaman taktırmayı bile düşünmeyim ben  :D :D :D

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Kasım 2011, 20:31:48 »
dostum lpg yi taktırdığın yere git bilgisayarla lpg ye geçme ısısını ayarlıyorlar. O ayar bozuk olabilir.
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması