Gönderen Konu: 2001 trendline-bora benzinden gaza geçerken stop  (Okunma sayısı 5105 defa)

Çevrimdışı 777

• Grand Touring Injection
    • Profili Görüntüle
2001 trendline-bora benzinden gaza geçerken stop
« : 21 Kasım 2011, 10:44:17 »
Benzinden gaza geçerken stop ediyor, birkaç servise götürdüm kimi bogaz kelebeğinden, yalnız sağlam bir bora kelebeği taktırdım aynı sorunu verdi.  kimi tesisattan, en sonda proğrama girdi arabada yakıt sistemi arızası  oksijen sondasından çıktı. araba ilk aldığım gün gibi değil. çekiş zayıf ve hantal, dikkat ettiğim bir husus var araba sabahları ilk çalıştırdığımda hafif bir patlamayla çalışıyor gaza geçerken stop ediyor. Bu sorunu bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olursa sevinirim.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2011, 12:57:14 Gönderen: 777 »
Akıl, kavradığı ve inandığı her şeyi başarabilir.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: 2001 trendline-bora benzinden gaza geçerken stop
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2011, 13:09:27 »
arakdaşım öncelikle benzinde aynı sorunlar varmı? ona bi dikkat et yani: benzine al arabayı 10 km felan dolaş gördüğün sıkıntılar neler?
önce onu bi anlayalım gazdamı sıkıntı var yoksa her ikisindemi?
ona göre tavsiyede bulunalım.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı 777

• Grand Touring Injection
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2011, 13:37:46 »
üstad benzinde bir sorun yok, benzinden gaza geciş düğmesiyle yaptığımdada araba tekleyip stop ediyor,
Akıl, kavradığı ve inandığı her şeyi başarabilir.

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2011, 16:26:02 »
öncelikle
1-lpg beyninden basınç ayarına baktırın ( 10-20 TL arası bilgisayar ayrı)
2-lpg enjektörüne baktırın, tıkanıklık ve ya kirlenme warsa temzilettirin(30-50 lira sökülüt temizlenip bilgisayar ayarıyapılması) ben yazın enjektörü komple değiştirdim ve ayar yaptırdım 130 tl verdim(atiker)
eğer bunlardan çözüm bulunamıyorsa regülatöre baktırın aceba su karışıyormu gaza?
muhtemelen bunlardan birindedeir problem.
bide kendin bi bak arakdaşım boğaz kelebeğine giden hortumlarda çatlama yırtılma warmı?
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı ömeruysal07

• Bora Bordo
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2011, 09:21:38 »
Merhaba kardeşim benim de aynı sorun başıma geldi araba tam gaza geçeceği zaman duruyor ara gaz yapmassan stop ediyor sesi kesilip gidiyor stop etti edece çok kavşaklarda kaldım ama sorun özellikle kış ayında tüpün beyni ısınmadan aracın tüpe geçme hareketi yani araç ısınmadan tüpe geçme teşebbüsünde bulunuyor bunun çözümü ise tüpçüde ayarı var onu biraz yükseltmek eğer bulunduğun bölge soğuk veya rakımı yüksek bir memleketse söyle durumu anlatabildimmi sıralı sistemde beyin ısıncaya kadar benzinde binmen lazım ben yaşadım bu sorunu