Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: direksiyon açı sensörüüü  (Okunma sayısı 13902 defa)

direksiyon açı sensörüüü
« : 12 Kasım 2011, 18:37:32 »
2005 polom direksiyonu saga ufak cevirip bıraktıgımda küt küt ses geliyordu bugün servise götürdüm ön takıma baktılar sag salıncak arka burc yırtılmış bide bilgisayara baglayalım dediler direksiyon acı sensörü arızası çıktı bunu da degiştirmemiz gerek dedi usta
bu sensör 350-400 arasıymıs şimdi benim merak ettigim direksiyon problemlerinde pompa yada sensör sorunlarınlarında göstergede ki direksiyon ışıgı yanması gerekli mi degilmi
direksiyonumda sertleşme zorlanma v.b. bi durum söz konusu degil sagdan gelen ses haricinde herşey normal oda burçtan kaynaklanıyor dedi usta
arabayı ilk alırken bilgisayara baglattıgımda aynı arıza yine vardı ama ordaki usta bu araclarda öyle bir sensör yok ondan yanıyor dedi hatta bana bilgisayarda gösterdi donanım eksikliği diye yazıyordu
 daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar varsa ayrıntılı bilgi verip yardımcı olurlarsa cookk mutlu olurum saygılar
2005
polo 1.4. basıclıne gümüş gri
lovato lpg  43000 km

Ynt: direksiyon açı sensörüüü
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2011, 10:03:46 »
Selam, tek söyleyebileceğim açı sensörü vardır..

Bence sizin kullanmanızda problem yoksa seste başka türlü düzeliyorsa açı sensörünü değiştirtmeyin, ayrıca 250 tl civarı olması lazım sensörün, alacağınız zaman mutlaka araştırarak alın..

« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2011, 21:06:44 »
Teşekkürler sertleşme v.b bir sorun olmaz ise değiştirmeyeceğim bakalım ne olacak
2005
lovato lpg  43000 km

« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2012, 09:42:02 »
değiştirmedim hiçbir problem yok serise gidip tekrar cihaza bağlattım arıza gözükmüyor sensör harika calışıyor dereceler net gözüküyor
2005
lovato lpg  43000 km

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2013, 20:07:06 »
Burç kronik çünkü çok dandik. Polo/Fabia/ibiza hepsi aynı. Dışarıdan Octavia A5 4kollu Febi marka burç alıp iyi bir ustada torna ile taktırın. Ablamlarınki ve yakın zamanda bi arakdaşımınki ni değiştirdik. Çift taraf herşey dahil 140tl tuttu.

Direksiyona sonra bakın problem devam ediyorsa yetkili servis dışında direksiyon tamiri yapan yerler var onlar sıkıntını ucuza çözer.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2013, 20:08:04 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di