Gönderen Konu: Düşük Hararet Sorunu  (Okunma sayısı 88146 defa)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Düşük Hararet Sorunu
« Yanıtla #98 : 15 Ocak 2009, 10:35:06 »
termostat bostancı üçelde 15 tl kapak 5 tl antifiriz 15 tl napmışlar öyle ya tutturduklarına satmışlar valla

Çevrimdışı hakan5059

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 24 Ocak 2009, 02:02:58 »
   arkadaşlar karapolonun su pompası dağıtmış :bekleriz: termostat aspirin tedavisi olmuş  :saygılar kendisi yazmaya çekindi galiba  :t

Çevrimdışı karapolo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 24 Ocak 2009, 14:35:00 »
Yok kardeş neden çekineyim  ancak yazıyorum dün akşam aldım arabayı ustadan.Evet su pompası ömrünü tamamlamış doğru ama termostat aspirin tedavisi diye bişey yok.Biliyorsun eski termostatı yeni çelik termostatla değiştirdiğimizde hararet sorunu düzelmişti.Devir daim pompası ekstradan çıkan bişey.Su eksiltiyordu araba o da devirdaim pompasındanmış.İkisi farklı şeyler karıştırma.Tamam motorcusun saygım var ama biz de o kadar saf değiliz canıııım  :p

Çevrimdışı tesol.tr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 09 Şubat 2009, 23:40:30 »
arkadaşlar bendede aynı sorun vardı bugün gittim vw servisine actı baktı termostat saglam dedi bütün vw lerde var bu bi srun değil

bende durum farklı sehır ıcınde 3-4km gıdınce tabı dur kalk vs yapınca 70lere gelıyo bıraz daha gıdersem 7-8 km 90a gelıyo uzun yolda ise şu an için konusuyorum kıs vakti uzun yolda 70e bile gelmiyo hararet vw servisi öyle normal uzun yolda soguk havaya maruz kalıyo o yüzden normal

Çevrimdışı memsib

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 07 Mart 2009, 20:04:07 »
Dostum merhaba. Uzun zamandır işlerimden dolayı sayfaya bakamıyorum.Arkadaşların da yazdığı gibi termostattan olması büyük ihtimal.2 sene evvel benim başıma gelen olayda hareket halindeyken hararet göstergesi 70'i geçmiyordu.Park ettiğimde ise 90'a çıkıp fan devreye giriyordu.Üstelik Yazın Aydın sıcağında oluyordu bu olay.İşin komik yanı özel servise gittiğimde bana adından usta diye söz ettiren bir vatandaş üst kapak contasının yandığını ve maliyetinin büyük olacağını söyledi.Arabamdan iyi anlarım.Ustanın bu sözlerine tamah etmedim ve bildiğim iyi bir ustaya gösterdim ve de dediğim gibi termostatı değiştirdik ve de tamir oldu.Bilgisiz kişilere gitme arkadaşım.Slm :saygılar

Çevrimdışı wolverine

• Profili Görüntüle
hararet
« Yanıtla #103 : 06 Nisan 2009, 12:23:20 »
merhaba arkadaşlar...Aracımı ilk aldığımda hararet 0-90 arası geziniyordu,tamircim hararet müşürünü ve fan müşürünü değiştirdi.Fakat sorun çözülmedi.Sadece 4 ve 5. viteslerde sabit hızda giderken bu durumla karşılaşıyorum..sizce nedendir bu arkadaşlar yada çözümü varmı..Son olarak motrun bu şekilde ısınıp soğuması devamlı olarak aracıma ne gibi zararlar verir..Şimdiden çok teşekkür ederim..

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: hararet
« Yanıtla #104 : 06 Nisan 2009, 13:32:21 »
Geziniyordu deren?
Motor ısındıktan sonra hararet 90 da sabitlenir, ekstra soğuk olmadıktan sonra değişmez sıcaklık, hararet müşürü problemlidir muhtemelen yeniden değiştirin.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı wolverine

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 06 Nisan 2009, 13:41:17 »
cevabın için teşekkürler;Geziniyordu derken 0-90 arası inip çıkıyor ibre 4 ve 5 viteste sabit hızlarda,motora bir zararı olurmu bunun?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 06 Nisan 2009, 14:50:40 »
Böyle birşey motor ısındıktan sora tabikide mümkün olamaz, müşürlerde bir problem var dediğim gibi :tamamdir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 06 Nisan 2009, 16:10:37 »
termostatınız arızalı gibi gözüküyor düşük hızlarda aracın harareti 90'a çıkıp yüksek hızlarda düşüyor ise termostatınız görevini yapmıyordur.

Çevrimdışı maskelibalo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 06 Nisan 2009, 22:30:20 »
termostatınız arızalı gibi gözüküyor düşük hızlarda aracın harareti 90'a çıkıp yüksek hızlarda düşüyor ise termostatınız görevini yapmıyordur.

kesinlikle termostat

Çevrimdışı amadeus

• Profili Görüntüle
Termostat Problemi !
« Yanıtla #109 : 27 Nisan 2009, 13:27:01 »
 Geçen hafta aracımın aniden hararet yapmasından dolayı arabamı buradaki bosch car servise  götürdüm ve aracın su pompasını değiştirdiler. Ne olduysa bundan sonra oldu. Sürekli 90 derecede çakılı duran hararet bu seferde 90 ile 65 arasında sürekli gidip gelmeye basladı ( Hic durmadan 3 km yol yapınca 90 dereceden 65 e kadar düşüyor). DAha sonra 3 farklı termostat değiştirdik ve sorun devam etti. Forumda araştırdım ve eski termostatın yayını yeni termostata takıldığında sorunun ortadan kalktığını öğrendim.Eski yayı bugun taktık ama sorun halen devam ediyor.Üstelik tak çıkar yapmaktan vida yuvaları yalama oldu. Bir haftadır aynı sorunla uğraşıyoruz ve şu ana kadar yaptığım masraf 400 TL yi aştı. :-[ Kıbrıs 'ta olmam sebebi ile iyi usta bulamıyorm. farklı bir fiikri olan benimle paylaşırsa cok sevinirim.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2009, 13:29:48 Gönderen: amadeus »

Çevrimdışı eroldemir73

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 28 Nisan 2009, 17:23:34 »

Erol Demir'den aldım telefonuzu diye söylersin.0 542 435 21 46 veya 0 536 607 89 78   Kendisi benim kayınbiraderimdir ve 20 yılın üstünde tecrübesi vardır. Ona bir sor telefonla. Yeri İstanbul Yedikule'de ama belki telefonla sorunu anlayabilirse yönlendirebilir. 0 5423

Çevrimdışı amadeus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 28 Nisan 2009, 18:16:48 »
Cok tesekkur ederim. Bugun gec oldu ama yarın arıycam. Gelişmeleride buradan paylaşırım.