Gönderen Konu: ALMANYADAKI POLO 6N'LERDEN HABERLER  (Okunma sayısı 8023 defa)

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
ALMANYADAKI POLO 6N'LERDEN HABERLER
« : 01 Kasım 2011, 04:14:29 »
iyi forumlar arkadaslar

Almanyada bulundum moral bozmak gibi olmasin ama  bizim POLO 6N ler burada pazar mali..500-1200 euro civari ve araclar tertemiz adeta kiz gibi..´

Olayin farkli bi boyutuda Almanyada eski araclar ki eski dedigimiz 96-2002 civari bu araclarin cogu hurdaya veriliyor ustelik ustede para veriyolar arac sahipleri..genis bir alanda bu araclar bolumlere ayrilarak (polo bolumu-corsa bolumu vs vs) 2 serli sira halinde ust uste diziliyor..yeminle cogu araca kontak cevirseniz calisir durumda..isteyen bu hurda sitesine giderek arabasinin istedigi parcasini cok cuzi rakama alabiliyor..digelim POLO nuz var ve HELLA far lazim gidip kendiniz duzgun bi aractan ki %75 i tertemiz sökuyosunuz.tabi far ile sinirli degil..ac kaputunu istedigin malzemeyi al..istersen direksiyonu istersen elektirikli aynayi sok KENDIN PISIR KENDIN YE MISALI:)) Cikistada cok cuzi rakam solesem gulersiniz:)) odeyerek alabiliyorsunuz ve bu sokme esnasinda sahit oldum adama sis fari lazim ama onu sokmek icin tertemiz guzelim on tamponu hasat etti..Valla ne yalan soleyim icim gitti benim on tampon tertemiz diil sonucta..bende gerekli parcalarimi aldim on farlar on izgaralar vites topuzu gerekli olan cogu seyi..Bu ganimet yeri ozellikle 1.6 polo sahipleri icin bicilmis kaftan..bende 1.4 spoetline var ki doch motor en az 50 polo icinden hic gormedim..ust kapak jontasi aradim yana yana ama malesef bulamadim..Bu dedigim yer DORTMUN da..cogu  ildede var ..

AMA ŞUNU KESİNLİKLE SÖLEMELİYİMKİ ALMANYADA ARABA SAHİBİ OLMANIN,MODİFİYE YAPMANIN ARABA SÜRMENİN HİÇBİR ZEVKİ YOK:)) NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ

Kalin salicakla
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2011, 11:41:55 Gönderen: orkan22 »

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Orhan sen oradan senin araç için üretilmiş bir susturucu (Supersprint, remus, vs.) getirsen iyi olur.

Senin araçta zaten Lupo GTI filitre kutusu ile KN kutu içi filitre olması lazım. Bunları sokecek misin? Bir de ön farlar senin ön farlar  (Hella zaten) da toplasan 2 senelik zaten neden. Sisleriden biri su almıştı bir de alt orta ızgarada çatlak vardı.

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
iyi forumlar arkadaslar

Polo 1.4 Sportline Icin Abart Egsoz Tavsiyesine ihtiyacim var

Aracimda hedars var.101 hp ayrica universalin orjinal almanyadan ozel olarak aldigim hava filtresinide takicam..bununla birlikte sadece yuksek devirlerde degilde alcak devirlerdede guzel tatli ses veren ve butceye uygun olan egsoz ariyorum

Yardimlarinizi bekliyorum

Bu arada arkadaslar Almanyada bulundum moral bozmak gibi olmasin ama  bizim POLO 6N ler burada pazar mali..500-1200 euro civari ve araclar tertemiz adeta kiz gibi..´

Olayin farkli bi boyutuda Almanyada eski araclar ki eski dedigimiz 96-2002 civari bu araclarin cogu hurdaya veriliyor ustelik ustede para veriyolar arac sahipleri..genis bir alanda bu araclar bolumlere ayrilarak (polo bolumu-corsa bolumu vs vs) 2 serli sira halinde ust uste diziliyor..yeminle cogu araca kontak cevirseniz calisir durumda..isteyen bu hurda sitesine giderek arabasinin istedigi parcasini cok cuzi rakama alabiliyor..digelim POLO nuz var ve HELLA far lazim gidip kendiniz duzgun bi aractan ki %75 i tertemiz sökuyosunuz.tabi far ile sinirli degil..ac kaputunu istedigin malzemeyi al..istersen direksiyonu istersen elektirikli aynayi sok KENDIN PISIR KENDIN YE MISALI:)) Cikistada cok cuzi rakam solesem gulersiniz:)) odeyerek alabiliyorsunuz ve bu sokme esnasinda sahit oldum adama sis fari lazim ama onu sokmek icin tertemiz guzelim on tamponu hasat etti..Valla ne yalan soleyim icim gitti benim on tampon tertemiz diil sonucta..bende gerekli parcalarimi aldim on farlar on izgaralar vites topuzu gerekli olan cogu seyi..Bu ganimet yeri ozellikle 1.6 polo sahipleri icin bicilmis kaftan..bende 1.4 spoetline var ki doch motor en az 50 polo icinden hic gormedim..ust kapak jontasi aradim yana yana ama malesef bulamadim..Bu dedigim yer DORTMUN da..cogu  ildede var ..

Umarim gumruktede sorun olmadan getirrim ki olursada salik olsun diyelim..

Kalin salicakla
gümrükte hic bisey olmaz merak etme eger cakla geliyosan hele hic bisey olmaz ben bavula attim tetirdm panjur almistim o sigmadi onuda el bagaji olarak ucaga aldim :D

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
Alihan abi mrblar

Susturucuya bakiyorum alihan abi bulamadim bugunde son gunum aksam gelicem bakalim artik bugun bulabilirsem..sifirlari esasen pahali

""Senin araçta zaten Lupo GTI filitre kutusu ile KN kutu içi filitre olması lazım. Bunları sokecek misin"" demissin abicim bu tur islerden pek anlamiyorum biliyosun arkadasa biraktim olayi o halledecek bakalim nasil olmasi gerekiyosa ole yapicak

Abi ön farlari sormusun..hatirlarsan biri HELLA ama digeri ufak bi tiklamam var demistin sanirim o zaman yan sanayi taktirmisin buda orjinaline gore daha solmus duruyor o yuden aldim almisken 2 sini birden aldim 2 sini takicam biride yedekte dursun olasi bir catlamada kirilmada takarim artik

Evet abicim sag sis farim su doluydu sis farinida aldim:))
Alt izgara kirikti onuda aldim:))

Bu tur eksiklerin hepsini hallettim sadece en onemli olay ust kapak jontasini bulamadim onuda dayim burda zaten bi sekilde halleder yazin izine gelirken getirir sanirim

esasen alicak cok sey vardi lakin getirme sorunu iste..birde modifiyeli araclarin hepsini patlatmislar..yani xenon-zenon far cok aradim her polo ya baktim ama sokmusler..zaten pek modifiyeli arac yoktu..sifirlarida burdada cok pahali

Durum bole iste:))

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
Bu arada alihan abi hatirlarsan sol aynada kucuk bi kirik vardi benimkiyle ayni renk tonu kirmizi polo buldum 1 tane sol aynayi komple elektirik aksamiyla soktum onuda aldim yani:))

Alihan abi park sensoru aldim dayimdan sifir kullanilmamis onu taktirmayi dusunuyorum ne dersin:))

Bu arada abi is arka tampona gitmisken bundan 1.5 ay once cok ufak bi tikladilar arka tampona..ceviz buyuklugu kdr diyim..ustama goturdum hatirlarsan daha once tamponda cizikler ve catlak vardi ya bunlarida yaptirmis komple + boya..suanda tertemiz sifir tampon oldu..

Çevrimdışı rsb

• Profili Görüntüle
sis farı ne kadara geldi sana?? banada lazım ama fiyatlar biraz yüksek burada...

Çevrimdışı VWci

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
Alihan abi mrblar

Susturucuya bakiyorum alihan abi bulamadim bugunde son gunum aksam gelicem bakalim artik bugun bulabilirsem..sifirlari esasen pahali

""Senin araçta zaten Lupo GTI filitre kutusu ile KN kutu içi filitre olması lazım. Bunları sokecek misin"" demissin abicim bu tur islerden pek anlamiyorum biliyosun arkadasa biraktim olayi o halledecek bakalim nasil olmasi gerekiyosa ole yapicak

Abi ön farlari sormusun..hatirlarsan biri HELLA ama digeri ufak bi tiklamam var demistin sanirim o zaman yan sanayi taktirmisin buda orjinaline gore daha solmus duruyor o yuden aldim almisken 2 sini birden aldim 2 sini takicam biride yedekte dursun olasi bir catlamada kirilmada takarim artik

Evet abicim sag sis farim su doluydu sis farinida aldim:))
Alt izgara kirikti onuda aldim:))

Bu tur eksiklerin hepsini hallettim sadece en onemli olay ust kapak jontasini bulamadim onuda dayim burda zaten bi sekilde halleder yazin izine gelirken getirir sanirim

esasen alicak cok sey vardi lakin getirme sorunu iste..birde modifiyeli araclarin hepsini patlatmislar..yani xenon-zenon far cok aradim her polo ya baktim ama sokmusler..zaten pek modifiyeli arac yoktu..sifirlarida burdada cok pahali

Durum bole iste:))

Orhan ben yan sanayı parçayı aracımda genelde kullanmam. Ön farların ikisinide sıfır HELLA olarak aldım. Yanı ikiside yeni, ikiside HELLA. Sis ampülünü değiştirirken kapağını tam oturtmadığım için biri su almıştı.

Benden sana tavsiye Lupo GTI kutusunu ve içinde KN var onun kimseye söktürme ve yerine bir şey taktırma en verimlisi şu an ki sistem. Senin son susturucu da yeni zaten yazık edersin. İlla yapacam diyorsan kaliteli baş utulemeyecek bir son susturucu. Çünkü senin aracında zaten komple eksoz var. headers ve sonrası 51mm geniş borular var.

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
Anladim alihan abi sadece son susturucu ile ilgileneyim..diger aksamlari sokturmem dedigin gibi

Far konusunda ben yaniliyorum o zaman..ben sol fari yan sanayi saniyodum.bugun aracima kavusunca bi  bakim detayli ..

Sitede bi arkadas var susturucu iicin konustuk bi bakim ona seninde gorusunu alim ona bakiyim bi..

Iyi forumlar simdilik

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
orçun köpeğe vurdu, sol ön farı değiştirdi

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
sımdı anlasıldı bende dıyorum yanlısmı hatırlıyorum dıye bugun baktım gelınce DEPO marka..demekkı ORCUN da olmus o zaman degısmıs..sımdı 2 tane tertemız cıkma HELLA var bakalım onları takalım...

Çevrimdışı aykutsari

• Sportline........
    • Profili Görüntüle
Yahu Arkadaş nerden nasıl buluyorlar bu zıkkımları
ben adam gibi bi sis farı aradım hellalar aydınlatmıyordu dünya para dediler
sağdan soldan haber sala sala anca bi tane bulduk onada ne zenonu normal ampül bile fazla :D
_ Rakı ile turk kahvesi arasındaki tek fark; turk kahvesinde gelecek konuşulur, rakı da mazi......
ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMAYALI

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
malesef parçalar çok pahalı

getirdiğim sis farının merak edip şaşmazda fiyatını sordum..biyer 110 dedi biyer 140 dedi HELLA

ön farları düşünmek bile istemiyorum

Benden size tavsiye Almanyada akrabanız varsa özellikle DORTMUND a dediğim gibi hurdalık var ki ordaki arabalara hurda demeye 1000 şahit ister,kontağı çevirseniz araba çalışır..burdan istediğiniz parçayı kendiniz söküyosunuz 10-20-50 euro neyse ödüyosunuz..bildiğiniz bedavaya geliyor..

Ben arabamın en önemli parçasını unuttum hiç aklıma gelmedi orda servet yatan araçları görünce heyecandan sanırım,,ABS BEYNİ,tercihim abs siz ama almak vardı işte..Dayıma dedim bakalım söküp aralık gibi göndercek:))
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2011, 13:44:30 Gönderen: orkan22 »

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
sen git herşeyini al.. Sona da ABS Beynini unut! Aklın nerde bilmiyorum ki:)))
Dayına selam söyle IRMSCHER On ızgara, dayline farlar ve orjinal sis farlarımı unutursa gelmesin TR ye:)(benim opel için)

Bugün nihayet egzoz değişti, Orta sınıftok bir egzoz ama yinede tavsiye etmedim orhan haberin olsun:) O araba güzel bir parça ve oynamaya hiç gerek yok.

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
kardeşim sorma ya ABS beyni unutulmaz ama bi heyecandan unuttuk işte..ama siparişi verdim dayım sökücek artık bi 6N den:))

senin siparişlerde aklımda kardeşim merak etme

bu arada vectrayı satma bana sakla onu ...2 sene sonra ölmez kalırsam alıyım:))

« Son Düzenleme: 14 Kasım 2011, 00:22:30 Gönderen: orkan22 »