Gönderen Konu: KAZA  (Okunma sayısı 53373 defa)

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
Ynt: jetta td restorasyon
« Yanıtla #84 : 06 Mayıs 2012, 01:05:15 »
dogrudur kardesim onde guzel dururda malum agrıda 40 cm kara girince patlatırız coolerı .bir arkadaşımdan tamponlar için haaaalaaaa haber beklıyorum bu arada  :saskin: ( pm atarsa eger baş harfi mete) balon tamponumuz yokki öyle bir düşüncemiz olsun dimi :tamamdir
Sana Gelmediğim gün golf2 aldığım gündür Gülüm

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 06 Mayıs 2012, 01:18:00 »
dogrudur kardesim onde guzel dururda malum agrıda 40 cm kara girince patlatırız coolerı .bir arkadaşımdan tamponlar için haaaalaaaa haber beklıyorum bu arada  :saskin: ( pm atarsa eger baş harfi mete) balon tamponumuz yokki öyle bir düşüncemiz olsun dimi :tamamdir
Abi Pm Attım kusura bakma ;)

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 10 Mayıs 2012, 23:39:03 »
sustalı anahtarlık yaptırdım ve ayrı ayrı olan anahtarları tek bir anahtarda toplattım kalabalıktan kurtulduk . :tamamdir

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 19 Mayıs 2012, 23:53:31 »
RESTO TAM GAZ :tamamdir

arkadaşlar intercooller işlemi tamamlandı. 2004-2007  connect intercooller sipariş edildi(sıfır).cooler muşuru iptal edilerek yuvası kapatıldı.coolerin ayakları kesildi.manifolt ağazı ters yöne çevrilerek sıvı contayla montajı yapıldı.coolerin üzerinde bulunan civata yerleri ile motor yuvasına baglantı olarak lama demirlerle sabitlendi alttan ayak yapıldı.eskiyen motor kaput bezi söküldü.cooler için uygun demir borular eksozcuda  kestirildi.iki gün boyunca araştırılan plastik intercooler boruları temin edildi.(taktir edersinizki ağrı şartlarında bu işlemleri bırakın yaptıracak ustayı bulmayı malzeme bulamıyosunuz .bizzat kendim yaptım işlemi.maymuna döndüm sıcaktan derim soyuldu :t) ve son olarak montajı yapıldı.DEĞDİMİ?    bir tur attımda   SONUNA KADAR DEĞDİ. :saygılar 

intercooller işlemine son nokta olarak tam hava girişi için kaput kaput üstü havalandırma şeklinde yatay 18cm dikey 26 cm şeklinde kesilerek tam verim alınacak.malzeme  sipariş edildi.pazartesi elimde olur ha birde Z3 ayna sipariş ettim mavi camlı.eski aynalar iptal edilerek yerleri kapatılacak. kelebek cam gerisinden boyun tutulmalarından kurtulacagım .işte malzemeler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-havalandirma-izgara-kaput-ust-lbtuning-85328312/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-z3-top-ayna-manuel-tum-araclara-uygun-69753913/detay

hafta içi boyaya bırakıyoruz aracı .tam teşkilatlı kaporta boya ve ses ile ısı yalıtımı da yapılacak.sonrasında tek işlem kalıyo oda tavan ve taban  döşemesi yenilenecek. yeni gelişmeleri aktaracağım . 8)

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 20 Mayıs 2012, 10:07:12 »
ooo abi süper sevindim :) sonuç nasıl ?

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 20 Mayıs 2012, 17:26:46 »
ooo abi süper sevindim :) sonuç nasıl ?

kesinlikle tavsıye ederım yapacak arkadaşlara :tamamdir hararet derdın artık yok .güç sagladıgı için yakıtın düşüyo .motoru rahatlattıgı için ömrü uzuyo .pompa ayarı en kısıkta hiç zorlanmadan 4.viteste 165 i koyduk ama yol bitti ;D

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 20 Mayıs 2012, 18:22:51 »
kesinlikle tavsıye ederım yapacak arkadaşlara :tamamdir hararet derdın artık yok .güç sagladıgı için yakıtın düşüyo .motoru rahatlattıgı için ömrü uzuyo .pompa ayarı en kısıkta hiç zorlanmadan 4.viteste 165 i koyduk ama yol bitti ;D
böyle yapma abi insana bi td aldırıp yaptırası geliyorrrr :)

Çevrimdışı kuzeyank

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 20 Mayıs 2012, 23:00:02 »
Gayet güzel eline sağlık. Ben yapamadım, sen başarmışsın. Mersine cooler ile yolladım belki alan takar ;)
Bence kaputu bozma, Tek far panjura sanki hafif bir işlem ile sığacak gibiydi, bendeki connect coolerı hem çok daha fazla verim alırsın :tamamdir
Önünede T12 Transitlerde kullanılan klima fanı düşük süratlerde bile çok daha fazla verim :sevgi:
Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli derler.

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 20 Mayıs 2012, 23:34:00 »
maaşallah çk güzel gidiyor özgüre katılıyorum kaput konusunda  :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 22 Mayıs 2012, 00:09:26 »
Gayet güzel eline sağlık. Ben yapamadım, sen başarmışsın. Mersine cooler ile yolladım belki alan takar ;)
Bence kaputu bozma, Tek far panjura sanki hafif bir işlem ile sığacak gibiydi, bendeki connect coolerı hem çok daha fazla verim alırsın :tamamdir
Önünede T12 Transitlerde kullanılan klima fanı düşük süratlerde bile çok daha fazla verim :sevgi:

doğrudur kardeşim aslında altada alınırdı ugraşılsa ama malesef AĞRI imkanları bu kadar yapabildim çünki kendim yaptım inan ellerim parçalandı.aşağı da alamadık çünki kar kalınlığı malum 60 cm olunca ıkı gunde patlatabılırız diye.

maaşallah çk güzel gidiyor özgüre katılıyorum kaput konusunda  :tamamdir
paşam valla sonuçları heyecan verici olunca ve yapılan işlem aracımıza bir fayda getirecekse kaputa acımayacağım >:D tam verim alabilmek adına artık  gözümü kararttım.bu arada boyatma malzemelerinin siparişide verildi.trabzondan gelecek malzemeler 2 güne kadar hazır boyatıyoken dedik kaputu kestirelim.intercooler baya baya heyecanlandırdı beni küçük kafa golf3 turbosuyla deli bişe oldu . ;) hız verdik projeye işte beklenen malzemelerde geldi

montaj zamanları 1 hafta sonra kaportayla beraber olacak. gönül isterdiki balon tamponlarımızda olsun :'( kısmet ilerde inş.

beyler birşey sorayım sizlere boya rengimiz bu jetteki boyanın rengının aynısı olacak .peki biz bu renge sim nasıl karıştırabılırız ve bu takacagımız z3 aynalar araç rengimi olsun .siyahmı kalsın ? görüş bildirmeyenin arabasını benim jetta kovalasın :bekleriz:
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2012, 00:16:46 Gönderen: fikogolf2 »

Çevrimdışı 06jetta06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 22 Mayıs 2012, 11:08:20 »
Tamponlar siyah olacaksa aynada siyah olabilir ama ileride balon tampon gövde rengi yapacağım dersen şimdiden aynları boyatman da fayda var diye düşünüyorum (kovalanmaktan kurtuldum oh be  :D   )
Bu arada araç ömürlük olacak bu gidişle :)  ALLAH uzun ve hayırlı ömürler versin, kaza bela vermesin. :)

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 23 Mayıs 2012, 22:37:11 »
Tamponlar siyah olacaksa aynada siyah olabilir ama ileride balon tampon gövde rengi yapacağım dersen şimdiden aynları boyatman da fayda var diye düşünüyorum (kovalanmaktan kurtuldum oh be  :D   )
Bu arada araç ömürlük olacak bu gidişle :)  ALLAH uzun ve hayırlı ömürler versin, kaza bela vermesin. :)

aynen kardeşim ömürlük olsun istiyorum .aynalar bencede siyah kalsın :tamamdir rabbım kımseye kaza bela vermesin .boya malzemelerimiz geldi bugün.pütürlerimizde gelmiş :Dönümüzdeki hafta kaporta boyaya giriyo inş.amma öncesinde tavan ve taban döşemelerimiz yapılacak gelişmeleri aktaracaım :sevgi:

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 25 Mayıs 2012, 20:56:37 »
maaşallah konu hareketleniyor kardeşim  :tamamdir :tamamdir
H.G WORKS

Çevrimdışı fikogolf2

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 25 Mayıs 2012, 21:07:57 »
arkadaşlar bugün komple aracımızın içini göğüslük hariç boşalttık .kaporta boyaya hazır hale getirdik.direklerde şaselerde çürük olmaması beni çok mutlu etti.kaporta sonrası pütür ve zift uygulanacak sonrasında boyaya girecek .fordun 2544 jawa mavisini seçtik boya tercihi hakkında kimse yorum yapmayacakmı ? nasıl yakışırmı bizim hurdaya .

tavan döşememiz bej deri idi.aldığım arkadaş elde kendi kaplamış olmamış.birde güneşlikler yamalık gibiydi onlarıda siyah deri yapacağız.siyah tavan kumaşı temin ettik inş yarın kaplanacak.

taban halımız gayet sağlam çıktı .güzelce bagaj halılarımızla beraber yıkatacağım.sizlere bir sorumda bu taban döşemesinin mavi olan rengini nasıl siyaha çevireceğiz.sprey boyalar işimizi görürmü .yardımlarınızı esirgemeyin lütfen .