Gönderen Konu: Kışlık Bakım........  (Okunma sayısı 3249 defa)

Çevrimdışı yilmaz

• IQWTCI
    • Profili Görüntüle
Kışlık Bakım........
« : 20 Ekim 2011, 11:09:45 »
Arkadaşlar bugün polo classic aracımın göstergede OIL yazmaya başladı..Motor yağı ve genel bakım için bugün servise götürücem.Benim sorunum her kış aracımın geç çalışma problemi var Zavoli sıralı var benzinde geç çalışıyor.Servis kış aylarında yapar diyo birde kontağı çevirince benzin pompasının sesini dinliyorum bitince marşa basıyorum tüm göstergeler sıfırlanıyor marş almıyor çok zor çeviriyor marşı,aküyü ölçtüm iyi denildi.Geç marş alma sorunum var onun için neler yapabilirim antifirizden filtrelere kadar herşeydahil ne kadar tutar tahminen.90 bin bakımı yaptırdım triger boğaz kelebeği vs..şimdi 95 binde  neler yapmalıyım..yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: Kışlık Bakım........
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2011, 13:06:49 »
Mart ayında ben özel servise Yağ, benzin filtresi, hava filtresi, polen filtresi, yağ filtresi değişimine 150 tl ödemiştim. Diğer soruna gelince , lpgnin yanabilmesi için motorun belli bir sıcaklığa gelmesi lazım. Kışın bu sıcaklığa geç geldiği için gaza geçmeside geç olur normal olarak. Marş almama sorunu içinde benzin pompasını ve bujileri kontrol ettirin. Benzinin çeyrek depo altında olmamasına dikkat edin.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2011, 13:08:46 Gönderen: BARRACUDAY »