Gönderen Konu: gaz yemiyor titreyerek calısıyor  (Okunma sayısı 7734 defa)

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
gaz yemiyor titreyerek calısıyor
« : 12 Ekim 2011, 13:04:11 »
arkadaslar gecen köye gittk yozgata:D 3gün arabada köyde yattı durdugu yerde inanılmaz toz oldu  3gün hiç calıstırmadım gidecegim gün marsa bastım bakdım gaz yemiyor titriyor hemen anladım buna bişeyler olmus sorun nedir acaba ben kendim halledebilrmiyim hava filtresini temizledm ama yine aynı durumda. araba benzinde calsııyor lpgde degil onuda belirtiyim.
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı gokhan146

• Profili Görüntüle
Ynt: gaz yemiyor titreyerek calısıyor
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2011, 14:30:01 »
arkadaslar gecen köye gittk yozgata:D 3gün arabada köyde yattı durdugu yerde inanılmaz toz oldu  3gün hiç calıstırmadım gidecegim gün marsa bastım bakdım gaz yemiyor titriyor hemen anladım buna bişeyler olmus sorun nedir acaba ben kendim halledebilrmiyim hava filtresini temizledm ama yine aynı durumda. araba benzinde calsııyor lpgde degil onuda belirtiyim.
bobinden olabilir bobini temizle buji kablolarını kontrol et

Çevrimdışı nazif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2011, 23:48:50 »
selam arkadaslar bende 2.8 vr6 golf 3 var bi sorunum var araba 10 ve 20 bin devir arasinda giderken gidip geliyo stop etmiyo benzin gidip geliyo gibi oluyo neden acaba yardimci olun luffen

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2011, 23:51:41 »
Alıntı
selam arkadaslar bende 2.8 vr6 golf 3 var bi sorunum var araba 10 ve 20 bin devir arasinda giderken gidip geliyo stop etmiyo benzin gidip geliyo gibi oluyo neden acaba yardimci olun luffen
rölantide mi oluyo bu sorun?
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 23:52:12 Gönderen: Onamdar »
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı nazif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2011, 00:01:36 »
ilk calistiginda sogukken gaz ibresi inip cikiyo stop edecekmis gibi oluyo ama etmiyo giderken 10 ve 20bin devirde gidip geliyo son gazda giderken veya 30binin devirin ustunde giderken bisey yok

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2011, 00:12:15 »
boğaz kelebek ünitesinde problem olabilir. Önce kelebeği temizlet sonra bi adaptasyon yaptır sorunun çözülmesse ünitenin değişmesi gerekebilir...

Çevrimdışı nazif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2011, 00:23:07 »
kerdes bogaz kelebek unitesi ve adaptasyon ne oluyo ben fransada kaliyom anlamadim ondan ?

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2011, 00:27:36 »
şimdi kardeşim hava filtresinden emme manifoltuna giden borunun bağlandığı noktada boğaz kelebeği vardır emme manifoltuna giren havanın miktarını bi valf ayarlar o valfin açısınıda kelebek ünitesi dediğimiz elektornik bi cihaz ayarlar araç rolantideyken. Zamanla o valf ve çevresi pislenir ve hava geçişi zorlaşır buda rolantide dalgalanmalara sebep olur. Bu boğaz kelebek sökülüp temizlendikten sonra ( sentetik tiner yada balata spreyi ile temizlenir) araç bilgisayara bağlanır ve kelebek ünitesine ayar yapılır rolantinin sabit kalması için çok masraflı ve uğraştırıcak bir problem değildir bu. yarım saat bi saatlik bir iş en fazla.. Bu sorununu çözmezse tehlike çanları çalmaya başlıyabilir çünkü orasını bilmem ama türkiyede vr6 için sağlam kelebek ünitesi bulmak hem zor hemde pahalı olabilir...

Çevrimdışı nazif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2011, 00:46:15 »
ok dedigin sey debimet olmali yada debimet ten sonraki parca en iyisi ustaya bakitmak peki benzin filitresi varmi motorun yaninda depodakinden haric

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2011, 09:12:39 »
debimetre değil o hava filtresinin gerisinde

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2011, 08:57:24 »
benm araba zamanla kendisi düzeldi bi debraj sıyırmmıstı onu yapdtrdm bogaz kelebeginede sprey sıkmıslardı sonra düzeldi. sanırım ya psikolojk olsa gerek araba 5bin 6bin devire geldiginde bagırıyor arabada bana sanki gitmiyor gibi geliyor eskiden daha iyi gibiydi
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı nazif

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Kasım 2011, 13:45:45 »
Benzin filtresi motorun neresinde arkadaslar

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #12 : 04 Kasım 2011, 16:56:32 »
Benzin filtresi motorun neresinde arkadaslar

Arka sağ yolcu kapısının altına denk geliyon yanlış hatırlamıyorsam.
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline